Reklama

Konečne už aj u nás máme funkciu od Google, s ktorou nájdete stratené zariadenie

Zdroj | Getty Images/Unsplash
Michal Sobek
Zdroj | Getty Images/Unsplash
Zdroj | Getty Images/Unsplash

Spoločnosť Google len niečo pre vyše mesiacom predstavila vylepšenú službu Nájdi moje zariadenie. Išlo o to, že zariadenie môžete nájsť aj v takom prípade, že je vypnuté. Funkcia teraz dorazila aj na Slovensko.

Hoci Google tento krok oficiálne neoznámil a ani k tomu nevydal žiadnu tlačovú správu, tak do e-mailovej schránky pre slovenských používateľ prišiel e-mail s textom, že sieť bude čoskoro k dispozícii.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zatiaľ bola sieť spustená v apríli pre USA a Kanadu, ale Google rýchlo postupuje aj na ďalšie trhy. Ešte dodáme, že sieť funguje na zariadeniach so systémom Android 9 a vyšším.

Nová sieť je prevratná v tom, že vyhľadať by sa malo dať aj také zariadenie, ktoré je vypnuté alebo vybité. Obdobnú funkciu už má niekoľko rokov Apple a Google ho konečne v tomto dohnal.

Pozrite si

Ukradli mi smartfón s Androidom! Čo mám teraz robiť? Prevencia je základ

Avšak vyhľadávanie vypnutého/vybitého zariadenia je aktuálne obmedzené iba na niekoľko modelov Google Pixel, konkrétne Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Tie sa, mimochodom, oficiálne u nás ani nepredávajú.

Na plnohodnotné využitie funkcie je potrebné si do smartfónu stiahnuť oficiálnu aplikáciu Find Device (Nájdi moje zariadenie) alebo využiť webové rozhranie. Viac sme sa samotnej funkcii venovali v samostatnom článku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.