Reklama

Najrevolučnejšia funkcia Google za posledné roky je konečne online!

Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek
Zdroj | unsplash/Sebastian Bednarek

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že Google plánuje spustiť svoju funkciu Find My Device (Nájsť moje zariadenie). Konečne sme sa jej dočkali aj oficiálne.

Ide o pomôcku hlavne pre tých, ktorí svoje zariadenie s operačným systémom stratili alebo im bolo ukradnuté. Doteraz služba fungovala taktiež na lokalizačnom princípe, avšak stratené zariadenie muselo byť zapnuté a pripojené k internetu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Po novom je však vylepšenie v tom, že lokalizovať sa dajú aj zariadenia, ktoré sú buď vypnuté alebo majú vybité batérie. Google zatiaľ poriadne nevysvetlil, ako táto nová funkcia funguje, avšak má to niečo spoločné s hardvérom v jeho vlajkových smartfónoch Pixel 8 a Pixel 8 Pro.

Povráva sa však, že za to môže čip zabezpečujúci funkciu Bluetooth, ktorý je aj po vypnutí stále aktívny, vďaka čomu je tým pádom aj dohľadateľný.

Na podobnom princípe by mala fungovať aj konkurenčná služba Find My od Apple. Tá na lokalizáciu vypnutých zariadení využíva okrem Bluetooth aj špeciálny UWB čip U1, ktorý sa nachádza vo všetkých novších iPhonoch.

Pozrite si

Siete Nájdi moje zariadenie od Google sa dočkáme už o pár dní!

Ďalším aspektom funkcie Find My Device je využitie smart reproduktorov Google Nest ako referenčného bodu. V takom prípade vám vie dať funkcia napríklad takú informáciu, že zariadenie bolo videné naposledy v blízkosti obývačky.

Už v predvolenom nastavení je nová funkcia zapnutá s nastavením „iba so sieťou v oblastiach s vysokou premávkou“. To znamená, že na pomoc pri hľadaní strateného zariadenia sa informácie o jeho polohe použijú iba v prípade, že zariadenie zistia aj ostatní v sieti.

Na výber je potom ešte „bez siete“ a „so sieťou vo všetkých oblastiach“. S prvým režimom lokalizujete svoje offline zariadenie pomocou jeho uložených nedávnych polôh, keď bol online. Ten druhý na lokalizáciu strateného zariadenia použije informácie o polohe iba z vášho zariadenia.

Do podpory sa zapojili aj spoločnosti ako eufy, Jio, Motorola a ďalšie, ktoré kompatibilný hardvér vydajú neskôr v tomto roku. Sieť budú podporovať aj slúchadlá ako Pixel Buds Pro, JBL Tour One M2, JBL Tour Pro 2Sony WH-1000XM5.

Vylepšená funkcia Find My Device je teda oficiálne spustená, avšak aktuálne funguje iba v Kanade a USA. V priebehu nasledujúcich týždňov by mala podporovať aj ostatné krajiny.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.