Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Intelignentý reproduktor Nest Audio od Google nahrádza Google Home

Intelignentý reproduktor Nest Audio od Google nahrádza Google Home
Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Intelignentý reproduktor Nest Audio od Google nahrádza Google Home
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google včera predstavil okrem smartfónov Pixel 5 aj nástupcu obľúbeného reproduktora Google Home. Novinka tak dobre zapadá do medzery vzniknutej po Google Home, ktorý sa vyrábal od roku 2016 a jeho predaj bol nedávno ukončený.

Zdroj | Google

Zariadenie je potiahnuté látkou a pripomína podobný model, Nest Mini. Má tvar vankúša, ktorý by mal, aj vďaka viacerým farebným odtieňom, výborne zapadnú do ľubovoľného interiéru.

Google Nest Audio má 19 mm výškový a 75 mm stredo-basový reproduktor. Podľa výrobcu má priniesť „plnší, jasnejší a prirodzenejší zvuk“, konkrétne má mať o 50 % viac basov a 75 % väčšiu hlasitosť ako jeho predchodca.

Zdroj | Google

Potešujúce je, že môžete spárovať dva reproduktory a získať tak naozajstné stereo. Novinka tiež podporuje aj režim viacerých miestností – stačí povedať „Hej Google, presuň hudbu do kuchyne“.

Zdroj | Google

Reproduktor má tri mikrofóny s veľkým rozsahom. O výkon sa stará 4-jadrový procesor A53 1,8 GHz s výkonným hardvérovým modulom ML. Novinka má funkciu Media EQ, ktorá dokáže vyladiť na čokoľvek, čo aktuálne počúvate, či už hudbu, podcasty alebo audioknihy. Funkcia Ambient IQ automaticky upraví hlasitosť na základe šumu v pozadí.

Zdroj | Google

Nest Audio pozostáva až zo 70 % recyklovaného plastu. Keď je zapnutý, rozsvietia sa štyri drobné LED diódy. Hlasitosť sa dá regulovať klepnutím na ľavú stranu. Vzadu sa nachádza vypínač mikrofónu. Vo vypnutom stave máte teda istotu, že vás nikto neodpočúva.

Reproduktor podporuje Wi-Fi 5, na výšku má 175 mm, na šírku 124 mm a hlboká je 78 mm pri hmotnosti 1,2 kg. Rozumie si OS Android a iOS.

Pozrite si

Google Pixel 5 prekvapuje nižším výkonom čo sa ale odrazilo na cene

Nest Audio sa začne predávať za 99 dolárov od 5. októbra v USA, Kanade a Indii. Od 15. októbra sa dať kúpiť v maloobchodných predajniach a e-shopoch celkovo v 21 krajinách. Predobjednať v Google sa dá už teraz.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj | Google
Zdroj