Inteligentný reproduktor Google Nest Mini dostal niekoľko vylepšení

ZDROJ | Google

Google dnes predstavil na svojom podujatí v New Yorku okrem iných zariadení aj inteligentný reproduktor Nest Mini. Ide o aktualizovaný model Google Home Mini, ktorý je teraz zaradený do série produktov Nest.

Google Nest Mini prichádza v rovnakom kompaktnom prevedení, ako jeho predchodca, ktorý bol predstavený v roku 2017. Novinka dostáva niekoľko vylepšení. Má lepšie ovládacie prvky a dá sa namontovať na stenu. Bohužiaľ, reproduktor sa stále nenapája cez USB-C.

Fantastickou funkciou na Google Nest Mini sú ultrazvukové bezdotykové senzory, ktoré sa používajú na prebudenie zariadenia. Keď sa používateľ k nemu priblíži rozsvietia sa LED-ky a zobrazia aktuálnu úroveň hlasitosti.

Kapacitné tlačidlá sú tri, na zvýšenie/zníženie hlasitosti a pozastavenie prehrávania.

Pozrite siGoogle Home Mini – asistent Google Home za 50 dolárov

Veľkým a často kritizovaným nedostatkom prvej generácie Google Home Mini bola kvalita zvuku. Google sľubuje, že teraz už naozaj pôjde o zariadenie s prirodzeným zvukom. Vzhľadom na veľkosť a cenu zariadenia však netreba mať veľké očakávania. 

Google Nest Mini sa dokáže spárovať s inými reproduktormi Nest a vytvoriť tak väčší zvukový systém. Používatelia môžu prostredníctvom aplikácie Google Home uskutočňovať hovory cez Google Duo alebo ako interkomy používať iné reproduktory Nest.

Nest Mini má teraz aj tretí mikrofón, ktorý pomôže v hlučnom prostredí. Je vybavený strojovým učením, ktoré umožňuje rýchlejšie spúšťanie funkcií pomocníka Google.

ZDROJ | Google

Google upustil od pastelových farieb (Aqua, Chalk, Charcoal a Coral) a prichádza novými odtieňmi – svetlo šedou, čiernou, korálovou a svetlo modrou. Textilný poťah na Nest Mini je vyrobený zo 100 % recyklovaných plastových fliaš.

Cena zariadenia je 49 dolárov. Od dnešného dňa sa dá predobjednať, predávať sa začne 22. októbra 2019 v 23 krajinách.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku