Google Pixel 5 prekvapuje nižším výkonom čo sa ale odrazilo na cene

ZDROJ | Google

Nová vlajková loď Google Pixel 5 sa vracia ku svojim koreňom a tak je jej najväčším lákadlom je opäť fotoaparát. Najvýkonnejší čipset na trhu však vymieňa za nižšiu triedu, vďaka čomu mieri na trh so 100-dolárovou zľavou oproti svojmu predchodcovi.

Dizajnérsky tím Made by Google sa umúdril a tak už nový smartfón Google Pixel 5 ušetril od obrovských rámčekov na prednej strane. Celú prednú časť novinky pokrýva 6“ OLED displej s pomerom strán 19,5:9, rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov a s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Nový Pixel 5 tým pádom prišiel aj o veľký a nie až tak praktický senzor Motion Sense.

ZDROJ | Google

V drobnej dierke v displeji je tentokrát umiestnený 8 Mpx senzor s 1.12 μm pixelmi, clonou f/2,0 a 83° uhol snímania. Hlavnú úlohu v novom smartfóne však zohráva duálny fotoaparát na zadnej strane. Hlavný senzor ponúka rozlíšenie 12 Mpx, 77° uhol snímania a kombinovanú optickú a elektronickú stabilizáciu obrazu.

Pozrite siXiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro sú oficiálne tu, vlajkovú výbavu ponúknu už od 499 €

Hlavnému fotoaparátu sekunduje 16 Mpx senzor so 107° uhlom snímania. Fotoaparát má vynikať v nočnej fotografii v režime Night Sight, ale aj v tvorbe portrétových fotografií, v ktorých je možné aj po vytvorení fotografie upravovať intenzitu a sklon svetla na tvári zachytenej osoby.

ZDROJ | Google

Do svojho operačného systému zabudoval Google nový Extreme Battery Saver, teda režim extrémneho šetrenia batérie, vďaka ktorému má Google Pixel 5 vydržať na jedno nabitie až 48 hodín. Z kapacity 4 080 mAh sa navyše novinka dokáže podeliť o energiu vďaka reverznému bezdrôtovému nabíjaniu aj s ostatnými zariadeniami vrátane bezdrôtových slúchadiel Pixel Buds.

ZDROJ | Google

Prekvapením je, že v útrobách novej vlajkovej lode nenájdeme vlajkový čipset. Namiesto čipsetu Snapdragon 865 nový Pixel 5 poháňa nižší Snapdragon 765G. Google sa pre tento čipset rozhodol zrejme kvôli priamej podpore 5G sietí, ktorú by inak musel docieliť pridaním samostatného 5G modemu.

Pozrite siMotorola moto g9 plus – vydarený model, ale nie pre každého

Google k čipsetu pridal vlastný dedikovaný bezpečnostný čip Titan M, ktorý sa postará o ochranu operačného systému a ďalších citlivých dát vrátane lokálne uložených hesiel. Pred vonkajšími živlami napokon smartfón ochráni telo odolné voči vode, ktoré spĺňa podmienky certifikácie IPX8.

ZDROJ | Google

Výber menej výkonného a teda lacnejšieho čipsetu faktor prispel k tomu, že nový Google Pixel 5 bude hneď od začiatku o 100 dolárov lacnejší, ako minuloročný Google Pixel 4. Na americkom trhu bude v predaji od 15. októbra za cenu 699 dolárov vo farbách „Just Black“ a „Sorta Sage“.

ZDROJ | Google

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku