Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Gadgety do každej rodiny, alebo aké by to boli Vianoce bez nich?

Gadgety do každej rodiny, alebo aké by to boli Vianoce bez nich?
Zdroj | Philips
Richard Pliešovský
Gadgety do každej rodiny, alebo aké by to boli Vianoce bez nich?
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Gadgety, kam len oko dovidí. Človek ich kupuje častejšie, ako napríklad nový smartfón, alebo hernú konzolu. Tak sa nečudujeme, že je o ne veľký záujem, ktorý sa s ubúdajúcimi dňami do Vianoc len stupňuje. Pripravili sme pre vás 13 tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere.

Ak gadgety nie sú pre vás najvhodnejší technologický darček, pozrite do sekcie VIANOCE 2018, kde sme pripravili množstvo ďalších tipov.

V dnešnej časti nášho vianočného seriálu sa pozrieme na gadgety. V prvom rade si definujme, čo to ten gadget vôbec je. Ide o (spravidla) menšie dômyselné, alebo inovatívne zariadenie, ktoré má osobitnú funkciu. Typický príklad je GPS lokátor na kľúče. Zvyčajne gadget nefunguje sám o sebe, ale je len doplnkom, pridanou funkciou napríklad k smartfónu. Do kategórie gadgetov však dnes už zaraďujeme pomaly všetko, čo by bolo predtým v kategórii ostatné.

Zdroj | GoPro

Gadgety môžu stáť od pár centov po stovky eur, záleží na čo slúžia, od kvality prevedenia, alebo od výrobcu. K dnešnej dobe už akosi patria aj fejky, alebo napodobeniny, ktoré stoja zlomok ceny originálu. Kvalitou a funkčnosťou sú však len slabým odvarom pôvodného produktu – ale nemusí to tak vždy byť.

Pozrite si

Prekladač LANGIE – dorozumiete sa takmer na celom svete

Na čo treba dbať pri kúpe?

Každý fanúšik elektroniky miluje gadgety, preto mu ich najbližší radi kupujú pri príležitosti napr. rôznych sviatkov. Keď prišli do módy Bluetooth reproduktory, dostali ich. Kašľať na to, že hrali mizerne a batéria nevydržala ani polovicu sľubovanej doby… Takto by sme mohli pokračovať ďalej. Jedna vec je kúpiť a obdarovať, druhá potešiť technologickým darčekom, ktorý je funkčný a užitočný. To je potom situácia win/win, kde sú spokojné obe strany.

Keď už teda zúžite okruh sortimentu a približne viete či chcete doplnok napríklad k fotoaparátu, smartfónu alebo tabletu, môžete začať hľadať. V ére internetu je veľa vecí jednoduchších. Nájdete si napríklad naše webové stránky, kde sa pravidelne venujeme aj tejto téme. Ak máte vybraný konkrétny model, použite opäť internet a nájdite si hodnotenia používateľov. Niekedy vás môžu prekvapiť. Nezabudnite na jeden z najdôležitejších tipov – nenápadne si zistite od samotného budúceho majteľa, čomu by sa najviac potešil. Ak sa ho na to spýtate na jeseň, nebude mu to nápadné a efekt prekvapenia ostane zachovaný. Ak si to však medzitým kúpi sám, prekvapený môžete ostať už len vy.

Zdroj | Yuneec

V našom zozname nájdete trinásť zariadení, ktoré by vás mali dostatočne inšpirovať pri výbere. Zoradili sme ich vzostupne – od najlacnejšieho po najdrahšie.

Zhrnutie:

  • Lacné čínske napodobeniny môžu byť nielen nefunkčné, ale aj nebezpečné.
  • Aj ku gadgetom starostlivo odkladajte doklady o nákupe. Môžu sa pokaziť, nemusia sa s párovať so zariadením a podobne.
  • Niektoré zariadenia potrebujú na svoju činnosť batériu. Myslite na to a spolu s gadgetom kúpite aj potrebný zdroj energie. Počas sviatkov sú obchody zatvorené.
  • Pri objednávaní zo zahraničia rátajte s dlhšou dodacou dobou, ale aj s možnými ďalšími poplatkami (daň a poštovné).
  • Nezabudnite ku darčeku pribaliť náš TECHBOX zima 2018.
Pozrite si

iRobot Roomba e5 – dostupnejší a so zásadnými novinkami

Bluetooth prijímač TP-Link HA100

od 20,00 €

Prečo kúpiť?

TP-Link HA100 urobí z obyčajných aktívnych reproduktorov bezdrôtové, alebo umožní štandardnému zosilňovaču príjem signálu cez Bluetooth. Jednoduché a lacné riešenie, s kvalitným zvukom a spoľahlivým spojením zmodernizuje audiosúpravu za niekoľko minút.

Prečo nekúpiť?

Ďalšia škatuľka do domácnosti, ktorá vyžaduje napájanie z elektrickej zásuvky.

Pozrite si

Ako urobiť z obyčajných reproduktorov bezdrôtové?

Creative Pebble

25,00 €

Prečo kúpiť?

Ako sme zhodnotili v recenzii, tieto reproduktory poskytnú veľa muziky za málo peňazí. Zapojenie je veľmi jednoduché, netreba nič párovať, stačí iba zasunúť konektor do príslušného portu. Zvukové podanie je, vzhľadom na cenovú kategóriu, mimoriadne kvalitné.

Prečo nekúpiť?

Reproduktory sa nepripájajú cez Bluetooth, ale pomocou audio kábla s 3,5 milimetrovým konektorom. Moderné smartfóny už takýto konektor nemajú. Druhým mínusom je potreba USB portu, alebo vyriešiť jeho napájanie vlastným adaptérom.

Pozrite si

Creative Pebble ponúknu veľa muziky za slušné peniaze

Google Chromecast 3

od 35,00 $

Zdroj | Google

Prečo kúpiť?

Jednoduché prepojenie smartfónu, tabletu či počítača s televíziou umožní Google Chromecast. Najnovšia generácia bola predstavená v októbri 2018, prináša 15-percentný nárast rýchlosti, vďaka čomu by malo byť streamovanie hladké a bez sekania. Zariadenie dokáže spravovať a zobraziť obraz v rozlíšení 1080 pixelov pri 60 snímkach za sekundu. Chromecast 3 spoľahlivo poslúži na pozeranie obsahu z kompatibilných služieb, nielen z YouTube, ale aj napríklad z Netflixu, samozrejme aj s podporou hlasového asistenta Google.

Prečo nekúpiť?

Oficiálne sa na Slovensku nepredáva.

Pozrite si

Google potichu uviedol Chromecast 3. Bude aj z neho hit?

Xiaomi MI 2C 20 000 mAh

od 37,90 €

Zdroj | Xiaomi

Prečo kúpiť?

Výkonná powerbanka Xiaomi s poriadnou kapacitou nabije niekoľko zariadení, kým sa sama vybije. Podporuje QuickCharge 3.0, disponuje dvoma USB portmi vďaka čomu sa môžu nabíjať až dva zariadenia súčasne. Maximálny výstupný prúd je 2,4 A.

Prečo nekúpiť?

Väčšie rozmery a hmotnosť, až 358 g.

Pozrite si

Xiaomi otvorilo v Bratislave obchod, poznáme ceny dostupných produktov

Stojan Sturdo s NFC čipom

od 39,95 €

Zdroj | Strudo

Prečo kúpiť?

Aj keď je na trhu nespočetné množstvo držiakov telefónov do auta, stojan Strudo sa od nich odlišuje. Okrem kvalitného vyhotovenia má tento gadget integrovaný NFC čip, ktorého výhoda spočíva v tom, že po vložení telefónu do stojana sa automaticky spustí navigácia Sygic. Telefón je tak okamžite pripravený ukazovať požadovaný smer cesty. Nemenej dôležitým a príjemným bonusom je fakt, že v cene zariadenia je Sygic Voucher. Po stiahnutí aplikácie z obchodu Google Play zadáte kód, ktorý ste spolu so stojanom obdržali.

Prečo nekúpiť?

Bezdrôtové nabíjanie je pomalšie ako klasické cez kábel a nemá ho každý smartfón. Zariadenie je len pre smartfóny s OS Android.

Pozrite si

Sturdo stojan do auta s NFC čipom vám spustí navigáciu Sygic

SanDisk Ultra Dual USB Drive 128 GB

od 44,90 €

Zdroj | SanDisk

Prečo kúpiť?

Ide o šikovný USB kľúč s dvoma konektormi. Prvý je štandardný USB 3.1 typu A, druhý konektor je USB 3.1 typu C. Tento duálny USB kľúč je tak možné pripojiť nielen k počítaču a notebooku, ale aj k smartfónu a tabletu s USB-C portom.

Prečo nekúpiť?

Mohol by byť menší.

TP-Link TL-WR902AC

od 46,90 €

Prečo kúpiť?

Vreckový router je vhodný pre tých, ktorí sú často na cestách. Poteší kompaktnou veľkosťou a silným signálom, čo sú dve najdôležitejšie veci, ktoré človek od takéhoto zariadenia očakáva. Okrem poskytovania bezdrôtového pripojenia sa dá využiť aj na vytvorenie vlastného (šifrovaného) hotspotu.

Prečo nekúpiť?

Komplikované, neintuitívne používateľské rozhranie a nešikovné ovládanie môže odradiť veľa ľudí od využívania tohto šikovného zariadenia.

Pozrite si

TP-Link TL-WR902AC – vreckový router na cesty

Samsung SmartThings Tracker

99,00 $

Zdroj | Samsung

Prečo kúpiť?

SmartThings Tracker je drobný prívesok, ktorý si môžete dať na kľúče, batoh, ale aj na obojok domáceho miláčika. Prívesok pravidelne odosiela svoju polohu do aplikácie SmartThings, ktorá je dostupná pre Android a iOS. Prívesok sa na rozdiel od bežných lokalizačných zariadení nespolieha iba na GPS a Bluetooth. Jeho súčasťou je LTE-M modem, ktorý odosiela aktuálnu polohu použitím mobilných dát. Zariadenie je odolné voči vode a prachu (IP68).

Prečo nekúpiť

Zariadenie sa na Slovensku zatiaľ nepredáva. Vyššia cena.

Pozrite si

Samsung SmartThings Tracker – lokalizačný prívesok s GPS a LTE-M

Apple Magic Keyboard

od 99,00 €

Prečo kúpiť?

Aj keď sa táto klávesnica predáva už niekoľko rokov, stále ide o perfektné zariadenie, ktorým urobíte radosť majiteľom Macov, iPadov, dokonca aj iPhonov. Zabudovaná batéria vydrží mesiac, nabíja sa pribaleným Lightning/USB-A káblom.

Prečo nekúpiť?

Vyššia cena. Nemá podsvietené klávesy. Aj keď funguje i na iných platformách (Android, Windows), absencia niektorých kláves (ALT, DELETE) môže používateľov zbytočne mýliť.

Pozrite si

Komu sa oplatí kúpiť Apple Magic Keyboard?

Huawei Band 3 Pro

od 99,00 €

Prečo kúpiť?

Tretia generácia športového náramku má 0,95“ AMOLED displej a GPS snímač, ktorý využijete na sledovanie vašej polohy, napríklad pri behu. Vo vnútri náramka je ukrytý senzor Huawei TruSeen 3.0, ktorý meria srdcový tep, dĺžku a kvalitu spánku a rôzne športové aktivity. Je vodotesný do hĺbky 50 metrov. Udávaná výdrž je 21 dní bez používania GPS.

Prečo nekúpiť?

Na Slovensku sa zatiaľ predáva. Nevýrazný, zameniteľný dizajn.

Pozrite si

Huawei Band 3 Pro – tretia generácia športového náramku aj s GPS

Marshall Minor II Bluetooth

129,00 $

Zdroj | Marshall

Prečo kúpiť?

Legendárna značka Marshall pripravila štýlové bezdrôtové slúchadlá. O kvalitný prenos zvuku sa postará Bluetooth 5.0 s kodekom aptX. Slúchadlá vydržia na jedno nabitie 12 hodín, vďaka rýchlonabíjaniu sa nabijú za 20 minút až na dve hodiny prehrávania. Ponúkajú sa v troch farbách – bielej, hnedej a čiernej.

Prečo nekúpiť?

Slúchadlá nie sú odolné voči potu a vode ako je to bežné pri konkurencii.

Pozrite si

Marshall Minor II Bluetooth – bezdrôtové slúchadlá v podarenom retro dizajne

Bike Angel

od 187,00 €

Prečo kúpiť?

Bike Angel predstavuje inteligentný systém stráženia a ochrany pre elektrické bicykle. Je to slovenský vynález, ktorý predstavuje moderný a účinný spôsob zabezpečenia. Automatický režim sa postará o všetko potrebné, ak ste pri bicykli, zariadenie sa nastaví do nestráženého režimu. Ak sa od neho vzdialite, prepne sa do módu ochrany. Bike Angel je GPS zariadenie s akcelerometrom, Bluetooth a GSM vysielačom, ktoré sa dá ovládať cez aplikáciu v smartfóne (Android, iOS).

Prečo nekúpiť?

Dodatočné náklady za dáta (38 € za druhý rok a ďalšie roky). Nemá hlasitý poplach, len cez notifikácie.

Pozrite si

Bike Angel je nápad Slovákov, ktorý ochráni váš elektrický bike

DJI Osmo Pocket

od 376,00 €

Zdroj | DJI

Prečo kúpiť?

Vrecková kamera so zabudovaným s 3-osovým stabilizátorom od značkového výrobcu DJI je schopná záznamu v 4K UHD rozlíšení pri 60 obrázkoch za sekundu. 1/2,3-palcový CMOS snímač s 12 Mpx rozlíšením a svetelnosťou f/2,0 dokáže urobiť pôsobivé fotografie. Používateľa poteší množstvo funkcií, napríklad timelapse (časozber), Active Track a Face Track, kde sa kamera natáča za konkrétnou tvárou.

Pozrite si

V Bratislave otvorili prvú autorizovanú DJI predajňu

Prečo nekúpiť?

Vysoká cena. Na šport a akciu treba dokúpiť vhodné príslušenstvo. Kamera nemá displej.

Pozrite si

Nová 4K kamera od DJI Osmo Pocket – prevalcuje GoPro Hero?

Gadgetov je na výber, samozrejme, oveľa viac. Ku každému smartfónu je na výber množstvo krytov, puzdier, obalov. V menšej miere aj k tabletom a notebookom. Fotografom sa zavďačíte nielen brašňou a pamäťovou kartou, ale aj náhradnou batériou či filtrom v prípade, že majú zrkadlovku. Inteligentná domácnosť začína byť čoraz obľúbenejšia, v ponuke sú rôzne termostaty, teplomery, kamery, snímače pohybu, detektory otvorenia dverí, hlásiče požiaru. Gadgetov je skrátka viac než dosť a práve to môže byť najväčší problém – ktorý z nich vybrať?

Quatro ti teraz ponúka možnosť vziať si niektorý z gadgetov (pri hodnote nákupu od 100 €) na splátky. Ak ho splatíš do polroka, získaš 0% úrok. Viac informácií a zoznam predajných miest nájdeš TU.