Reklama

Samsung SmartThings Tracker - lokalizačný prívesok s GPS a LTE-M

Zdroj | Samsung
Stanislav Vinc
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Bluetooth príveskov je na trhu mnoho, no väčšina z nich stráca zmysel v momente, keď sa vzdialite z dosahu Bluetooth. Samsung SmartThings Tracker týmto problémom vďaka LTE-M netrpí.

Zdroj | Samsung

Samsung SmartThings Tracker je malý prívesok, ktorý si môžete dať na kľúče, ruksak alebo na obojok domáceho miláčika. Prívesok následne pravidelne odosiela svoju polohu do aplikácie SmartThings, ktorá je dostupná pre Android a iOS.

Pozrite si

Locky pridá obyčajnému kľúču smart funkcie

Prívesok sa na rozdiel od bežných lokalizačných zariadení nespolieha iba na GPS a Bluetooth. Jeho súčasťou je LTE-M modem, ktorý odosiela aktuálnu polohu použitím mobilných dát.

Zdroj | Samsung

Prívesok samozrejme spolupracuje s ostatnými zariadeniami Samsung SmartThings. Po príchode domov môže prívesok spustiť sériu naplánovaných činností, napríklad zapnúť svetlá a upraviť vnútornú teplotu. Rodič, ktorý dá prívesok dieťaťu, taktiež môže sledovať, kedy dieťa dorazilo domov a kedy opustilo stanovenú bezpečnú zónu.

Zdroj | Samsung

Samsung SmartThings Tracker je vďaka certifikácii IP68 odolný voči vode a prachu. Batéria by mala na jedno nabitie vydržať zhruba týždeň, no výdrž sa môže meniť podľa intenzity používania. Prívesok bude v predaji od 14. septembra, no zatiaľ iba u amerického operátora AT&T. Neskôr v tomto roku bude SmartThings Tracker dostupný aj u operátora Verizon.

Pozrite si

Samsung DeX Pad – druhá generácia stanice s viacerými vylepšeniami

Cena prívesku pri kúpe u operátora je 99 dolárov, pričom v tejto cene sú zahrnuté mobilné dáta pre prívesok na 12 mesiacov. Po uplynutí tejto doby si používateľ bude musieť platiť za pripojenie 5 dolárov mesačne, alebo 50 dolárov ročne. LTE-M sieť je dostupná aj u nás, no importovaný prívesok by na našom území nefungoval. Samsung sa zatiaľ o európskej distribúcii prívesku nezmienil.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.