Reklama

Google potichu uviedol Chromecast 3. Bude aj z neho hit?

Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google popri predstavovaní nových smartfónov Pixel 3 a tabletu Pixel Slate akosi pozabudol na svoje nové streamovacie zariadenie Chromecast. Urobíme to za neho a tak sa teraz pozrieme práve na túto novinku.

Ani sa to nezdá, ale prvý Chromecast prišiel na svet už v roku 2013. Googlu sa vtedy podarilo vytvoriť zaujímavé zariadenie, ktoré dokázalo spojiť smartfóny a počítače s televíziou. Používatelia si tak mohli pohodlne prenášať mediálny obsah zo svojich mobilných zariadení. K obľúbenosti nepochybne prispeli aj tisícky aplikácií. V roku 2015 prišla druhá generácia Chromecast 2, ktorá priniesla rýchlejšie Wi-Fi.

Tretia generácia prináša mierne dizajnové zmeny a dve farby – kriedovo bielu a uhľovo čiernu. Napriek zachovanej veľkosti „puku“ má nový model priniesť 15-percentný nárast rýchlosti, vďaka čomu by malo byť streamovanie hladké a bez sekania. Obraz teraz dokáže spravovať a zobraziť v rozlíšení 1080 pixelov pri 60 snímkach za sekundu, čo určite poteší nielen pri hrách, ale aj sledovaní videa.

Chromecast a domovská stránka Google spoľahlivo slúži na pozeranie obsahu z kompatibilných služieb, teda nielen z YouTube, ale aj napríklad z Netflixu, to všetko samozrejme s podporou hlasového asistenta Google.

Zdroj | Google

Chromecast 3 sa dá využiť aj na zdieľanie fotografií na televízor pomocou novej funkcie Živý album, vďaka ktorej sa zobrazia na obrazovke aj najnovšie fotografie. Obľúbená je tiež možnosť streamovať hudbu napríklad zo Spotify. Neskôr by mala pribudnúť podpora pre počúvanie hudby vo všetkých miestnostiach v domácnosti.

Pozrite si

Google Chromecast Ultra – prenášajte obraz v 4K Ultra HD

Keď si porovnáme zariadenia Chromecast, zistíme, že prvá generácia fungovala ešte na pomalom internete (802.11n, 2,4 GHz). Spolu s druhou generáciou mali rozlíšenie 1080 pixelov s 30 obrázkami za sekundu. K týmto základným Chromecastom patria ešte ďalšie dve zariadenia. Chromecast Audio slúži len na streamovanie hudby, ako jediný má tak okrem HDMI a microUSB aj audio jack a Mini Toslink. Chromecast Ultra dokáže prenášať obraz v 4K Ultra HD 2160/30. Okrem Chromecast 1 majú všetky ostatné modely Wi-Fi 5 (802.11ac).

Potešujúca informácia pre spotrebiteľov je, že Google nezvýšil cenu a tak sa aj najnovšia generácia Chromecastu dá obstarať za 35 dolárov. Čo nás ale neteší je fakt, že sa stále nedá u nás kúpiť oficiálne.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.