Google Pixel 3 oficiálne predstavený, dominantou je opäť umelá inteligencia

ZDROJ | Google

Mesiace plné únikov sa konečne skončili oficiálnym predstavením nových vlajkových lodí priamo z dielne Google. Google Pixel 3 a Pixel 3 XL dostali väčšie obrazovky, kvalitnejšie reproduktory a inteligentnejšie fotoaparáty.

https://youtu.be/vKSA_idPZkc

Navonok sa všetky doterajšie úniky, fotografie a rendery potvrdili. Tohtoročné smartfóny z rodiny Pixel prídu opäť v dvoch veľkostiach. Menší Google Pixel 3 prinesie štandardnejší dizajn, ktorý poteší najmä tých, ktorí si nechcú zvykať na výrezy v displeji. Pri väčšom Pixel 3 XL sa potvrdil kontroverzný výrez, ktorý je oproti konkurencii podstatne väčší.

ZDROJ | Google

Pri fotoaparátoch Google tvrdohlavo ignoruje konkurenciu, ktorá azda každý rok pridá smartfónom ďalší fotoaparát. Na zadnej strane teda okrem snímaču odtlačkov nájdeme jediný fotoaparát, ktorý z veľkej časti dopĺňa pokročilý softvér. Tento rok do aplikácie fotoaparátu pribudli ďalšie funkcie postavené na umelej inteligencie, ktoré vylepšia a a zjednodušia fotografovanie.

ZDROJ | Google

Google Pixel 3 a Pixel 3 XL budú v prvom rade vylepšovať fotografie tým, že v jednom okamihu vytvoria niekoľko záberov, ktoré následne skombinujú, aby vznikla jedna a najlepšia verzia. Rovnaký spôsob počítačového vylepšovania fotografií nasadil Apple s najnovšou generáciou iPhonov.

ZDROJ | Google

Prvá funkcia Top Shot na pozadí vytvára snímky ešte predtým a zároveň chvíľu po tom, než používateľ stlačí spúšť. Umelá inteligencia následne vyberie najlepšiu fotografiu, pričom do úvahy berie napríklad úsmevy, otvorené oči a ostrosť objektov. Funkcia zároveň znižuje rozlíšenie fotografie na menej podstatných miestach, čím je optimalizované úložisko zariadenia.

ZDROJ | Google

Funkcia Super Res Zoom vytvorí sériu fotografií, pri ktorých sú porovnané drobné rozdiely, čo napokon umožní vytváranie fotografií s kvalitnejším priblížením. Funkcia Night Sight vylepšuje fotografie vytvorené v zlých svetelných podmienkach a podľa prezentačných fotografií prekonáva iPhone Xs o niekoľko úrovní a generácií.

ZDROJ | Google

Pri prednom fotoaparáte zapracuje sekundárny širokouhlý fotoaparát, ktorý zabezpečí, že sa na selfie fotografie zmestí celá skupina ľudí a prípadne aj okolitá krajina. Google však nezabudol ani na rozšírenú realitu a vďaka funkcii Playground umožní do fotografií vložiť živé postavičky, napríklad zo sveta Marvel.

ZDROJ | Google

Doménou telefónov Pixel bola vždy umelá inteligencia a v tejto generácii je jej najväčším prínosom asistencia pri telefonovaní. Google Assistant dokáže pri hovoroch zobraziť pomocnú obrazovku, na ktorej sú informácie o volajúcom s prepisom hovoru. Používateľ tak napríklad uvidí obsah marketingového hovoru aj bez toho, aby s volajúcim skutočne hovoril.

ZDROJ | Google

Súčasťou matičnej dosky je aj špeciálny bezpečnostný čip, ktorý je nazvaný Titan Security. Detaily tohto čipu zatiaľ nie sú známe, no zrejme pôjde o podobný spôsob ochrany, aký využíva Apple vo svojich počítačoch s čipom T2.

ZDROJ | Google

Minuloročným modelom bola často vyčítaná absencia bezdrôtového nabíjania. Google na túto kritiku odpovedal a okrem pridania podpory pre nabíjací štandard Qi uvedie do predaja takzvaný Pixel Stand. Pri nabíjaní v tejto dokovacej stanici sa na obrazovke zobrazí čas, počasie, notifikácie a prípadne aj obľúbené fotografie zo služby Google Photos. Pixel 3 v Pixel Stand tak v podstate nahradzuje Pixel Home Hub.

ZDROJ | Google

Google Pixel 3 bude v predaji od 18. októbra za 799 dolárov a jeho väčší kolega Pixel 3 XL za 899 dolárov. Nové modely budú dostupné v čiernej, bielej a „nie ružovej“ farbe. Slovensko sa v zozname krajín s oficiálnou distribúciou opäť nenachádza.

ZDROJ | Google

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

 

Komentáre k článku