Reklama

ESET vás ochráni od smartfónu, cez počítač až po smart home

TECHBOX

Venovať pozornosť online bezpečnosti je dnes nevyhnutné. ESET ponúka veľmi komplexné riešenia, ktoré pomôžu aj s ochranou smart domácnosti. Aj preto je slovenská spoločnosť exkluzívnym partnerom hneď v niekoľkých kategóriách ankety NAY TECHBOX ROKA 2021.

ESET je slovenská spoločnosť s globálnym pôsobením a viac ako 110-milónmi zákazníkov po celom svete. Za viac ako 30 rokov pôsobenia vo svete online bezpečnosti získala množstvo ocenení a priniesla veľmi širokú ponuku bezpečnostných riešení. Veríme však, že vám nepíšeme nič nové.

Každý, komu na bezpečnosti v online prostredí záleží, sa s riešeniami ESET istotne stretol. Začiatky počítajú antivírusový program NOD, dnes ponuka spoločnosti zahŕňa komplexné online zabezpečenie pre desktopové počítače, notebooky, smartfóny a mnohé ďalšie riešenia s operačným systémom Android, napríklad aj televízory.

Ovládanie bezpečnosti z jediného miesta – ESET Home

ESET, ako exkluzívneho partnera pre bezpečnosť, nájdete aj pri viacerých kategóriách NAY TECHBOX ROKA 2021. Dôvodov je hneď niekoľko. Tým prvým je novinka ESET Home. Nová platforma, ktorá vám umožňuje spravovať všetky vaše zabezpečené zariadenia z jediného miesta. Stačí si v prehliadači otvoriť stránku ESET Home a okamžite máte prehľad o vašich zakúpených licenciách alebo stave zabezpečenia jednotlivých zariadení.

Priamo cez ESET Home pracujete s novou funkciou od ESET Anti-Theft. Táto funkcia je súčasťou bezpečnostného balíčka ESET Internet Security a pomôže vám pri strate alebo odcudzení vášho zariadenia. Je jedno či pôjde o smartfón alebo notebook.

Pozrite si

Takto bude vyzerať pripravovaný ESET CAMPUS, otvorený bude aj verejnosti

Stačí, ak v ESET Home, označíte zariadenie ako stratené. Automaticky sa v zariadení aktivuje falošný profil, ktorý umožní sa do zariadenia prihlásiť, avšak neumožní vstup k vašim dátam. Ak je zariadenie označené ako stratené, samé robí snímky obrazovky, fotí svoje okolie a zaznamenáva GPS súradnice.

Pomocou týchto údajov viete zistiť, či ste zariadenie stratili alebo vám ho niekto odcudzil a ľahšie ho získate späť. Pri smartfónoch je táto funkcia obzvlášť užitočná, aj preto je ESET exkluzívnym bezpečnostným partnerom rubriky NAY TECHBOX SMARTFÓN v ankete NAY TECHBOX ROKA 2021.

Mať heslá v bezpečí a stále k dispozícii sa oplatí

Smartfóny je vhodné chrániť viac, než len proti odcudzeniu. Pomôže vám ESET Mobile Security pre Android, ktorého súčasťou je ochrana pred vírusmi a malvérom, ale aj pred čoraz bežnejším phishingom, podvodmi pri internetových platbách. Hrozieb je, bohužiaľ, oveľa viac, preto odporúčame prečítať si náš článok Ako si ochrániť Android zariadenia pred kybernetickými hrozbami?

Bankové aplikácie majú prirodzene svoje bezpečnostné riešenia na vysokej úrovni. Avšak, aj v prípade spojenia kategórie NAY TECHBOX BANKOVÁ APLIKÁCIA a ESETu ide o veľmi logický krok. ESET totiž v rámci balíčku ESET Smart Security Premium ponúka veľmi zaujímavé riešenie na správu hesiel Password Manager, či dokonca samostatný prehliadač s extra bezpečnostnou vrstvou pre prácu v internet bankingu alebo na online nákupy.

Pozrite si

Peter Ohrajter / ESET – Chránime už viac ako 120 mil. používateľov | TECHTALKS

Obom funkciám sme sa venovali v článku Vieme, ako efektívne spravovať heslá a chrániť najdôležitejšie súbory v jednom. Password Manager od ESETu okrem klasickej funkcie kľúčenky ponúka možnosť kontroly sily existujúcich hesiel, či tvorbu nových. Esom v rukáve tejto funkcie je možnosť zabezpečene uložiť si kontaktné údaje, či platobné karty a označiť možnosť automatického vyplnenia počas online nákupu. Ak zvyknete na internete nakupovač často, viete, že práve automatické výpĺňanie týchto údajov vám ušetri nie malo času.

Ochráni aj Wi-Fi sieť, smart televízor a deti

Ako pomáha ESET pri ochrane Smart Home? Začnime zľahka. Funkcia Strážca siete vám na veľmi prehľadne spracovanej grafike ukáže všetky zariadenia pripojené na vašu Wi-Fi sieť. Ak objavíte zariadenie, ktoré je „votrelcom“ ľahko mu podľa pokynov ESET funkcie zabránite prístup a odvrátite tak možný útok.

Zabezpečenie Android zariadení od ESET počíta aj samostatné riešenie ESET Smart TV Security. Áno, aj inteligentný televízor je dobré chrániť. Možno by ste boli prekvapený ako cenné môžu byť informácie o tom, čo a kedy pozeráte alebo čo na televízore Googlite. Nezabudnite ani na to, že smart TV majú dnes už zabudované aj kamery, cez ktoré vás útočník môže sledovať. Preto sa ochrana inteligentného televízora naozaj oplatí a preto má ESET, ako exkluzívny partner pre bezpečnosť, logické miesto aj pri kategórii NAY TECHBOX SMART HOME v ankete NAY TECHBOX ROKA 2021.

Samostatnou témou je ochrana detí v online priestore. Tejto téme sme venovali článok Ako ochrániť deti v digitálnom i reálnom svete? Pomocou šikovnej appky. ESET Parental Control pre Android, ktoré v sebe spája tzv. Strážcu aplikácií, Webového strážcu, Bezpečné vyhľadávanie a funkciu zistenia polohy dieťaťa s technológiou Geozón. V praxi ide o dokonalý nástroj pre všestrannú ochranu dieťaťa v modernej dobe.

Chcete sa aj vy zabojiť do ankety NAY TECHBOX roka 2021 a vyhrať skvelé ceny? Teraz máte možnosť rozhodnúť o najlepších len do 16. januára 2022.

Hlasovať môžete do 16. januára 2022.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.