Reklama

Drahý alebo lacný? Najväčší alebo najmenší? Pomôžeme vám s výberom nového iPhonu

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Nedávno mala spoločnosť Apple svoju tradičnú septembrovú konferenciu, kde predstavila viacero noviniek vrátane nových iPhonov série 14. V predaji však ponecháva aj niektoré staršie modely a môže v tom nastať zmätok.

Pripravili sme si totiž pre vás prehľad aktuálnych modelov v predaji od spoločnosti Apple a rozdelili sme ich do kategórii podľa najbežnejších preferencií, takže ak sa pozeráte po novom iPhone, na základe tohto delenia určite nájdete pre seba ten najvhodnejší.

Obsah pokračuje pod reklamou

Chcem najlacnejší iPhone – iPhone SE 2022

Určite ste už počuli argument, že nekupuj si iPhone, pretože je drahý alebo dokonca predražený. Apple má aktuálne vhodne pokryté portfólio smartfónmi od nejakých 500 eur až do zhruba 2 000 eur. Práve na samom začiatku cenového zoznamu je podarený model iPhone SE 2022.

Pozrite si

Lacný, kompaktný a predsa namakaný: iPhone SE (2022)

Ten má síce na dnešnú dobu pomerne zastaraný dizajn iPhonu 8 z roku 2017, ale mnohým ľudom práve jeho kompaktnejšie rozmery môžu vyhovovať. Model je skôr určený pre tých, ktorý chcú mať svoj prvý iPhone, respektíve pre tých, čo majú iPhone 8 a starší.

Stále je tu vysoký výkon, ktorý zabezpečuje procesor A15 Bionic, ktorý mimochodom nájdeme aj v modeloch iPhone 14 a 14 Plus! Jeden 12-megapixelový fotoaparát taktiež spraví svoju robotu dobre a fotografie vás rozhodne nesklamú. Jedinou značnou nevýhodou môže byť nižšia výdrž batérie, ale jeden aktívny deň nebude problém. Poteší certifikácia IP67 aj bezdrôtové nabíjanie.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Chcem najmenší iPhone – iPhone 13 mini

Podľa očakávaní sme sa na konferencii už nedočkali nástupcu modelu iPhone 13 mini, čo naznačovali aj jeho nízke predaje. Je predsa len určený pre menšiu skupinu používateľov, ktorí chcú mať najväčší možný výkon v čo najmenšom tele, a to model iPhone 13 mini spĺňa aj teraz, pretože ho Apple v ponuke ponecháva.

Pozrite si

Koľko vydrží „trpaslík“ Apple iPhone 13 mini?

Pritom rozdiely oproti základným iPhonom 14 sú minimálne. Rovnaký dizajn, rovnaký procesor, rovnaká sústava fotoaparátov, rovnaký výrez aj odolnosť proti vode IP68 a ďalšie. Nehovoriac o tom, že tento model bude dostávať novú verziu iOS takých ďalších aspoň 5 rokov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tento smartfón sme zaradili medzi top najkompaktnejšie modely, ktoré sa dajú aktuálne kúpiť. Problémom nebude ani výdrž, ktorá sa oproti predchodcovi zlepšila, čo mal na starosti hlavne úspornejší čipset Apple A15 Bionic.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Chcem najlepší pomer ceny a výkonu – iPhone 14

Zdroj | Apple

iPhone 14 je najlacnejším modelom z aktuálnej série. Zdieľa takmer totožný dizajn s ostatnými, podstatne drahšími, modelmi, pričom mu v jeho výbave nič podstatné nechýba. Apple síce nasadil minuloročné procesory, ale tých výkon nevyužijete naplno ani za dva roky.

Fotoaparáty sú taktiež takmer na špičke a kto sa v smartfónoch vyzná, tak vám povie, že niet lepšieho zariadenia na natáčanie videa, ako práve iPhonu. Stále tu máme pomerne kompaktné rozmery spolu so 6,1-palcovým Retina displejom. Škoda len tých 60 Hz.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Chcem iPhone s najdlhšou výdržou – iPhone 14 Plus

Zdroj | Apple

Model iPhone 14 Plus je priamy súrodenec vyššie zmieňovaného iPhonu 14, len jeho rozmery narástli niekde na úroveň iPhonu 14 Pro Max. Nie je to však na škodu, pretože ľudia chcú na svojich smartfónoch veľké displeje, o čom svedčí aj nízky predaj mini modelov a Apple tento rok radšej zvolil väčšiu uhlopriečku.

Ak sa pozrieme na batériu, tak Apple sám deklaruje, že toto je iPhone s najdlhšou výdržou z aktuálnej série 14. Za príplatok asi 150 eur oproti základnému iPhonu 14 tak získate väčší 6,7-palcový Retina displej a lepšiu výdrž na jedno nabitie, čo sa vám ako konzumentovi obsahu rozhodne oplatí.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

Chcem najlepší iPhone – iPhone 14 Pro

Zdroj | Apple

Tu už prechádzame na Pro modely od tohto amerického výrobcu. Oproti základnému iPhonu 14 sú výhody jasné – hodnotnejšie materiály ako matné sklo a rám z nerezovej ocele, rovnako veľký displej, avšak so 120-hertzovou premenlivou frekvenciou, vďaka čomu tu máme dlho očakávaný Always-on displej, zbavili sme sa výrezu a po novom tu je podlhovastý priestrel, ktorý Apple nazýva Dynamic Island a je interaktívny aj nový procesor Apple A16 Bionic.

Tu však nekončíme a po niekoľkých rokoch tu opäť máme navýšenie megapixelov hlavného fotoaparátu, ktorých je teraz 48. Okrem „širokáča“ sa tu našlo miesto aj pre 3-násobný teleobjektív. Tu už je príplatok oproti iPhonu 14 až 300 eur.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Chcem iPhone s najlepším fotoaparátom – iPhone 14 Pro Max

Zdroj | Apple

Toto je zlatý klinec celého portfólia aktuálnych iPhonov, a to najlepšie, čo dokáže Apple aktuálne vyrobiť. iPhone 14 Pro, len vo väčších rozmeroch so 6,7-palcovým Retina displejom s Dynamic Islandom a čipsetom Apple A16 Bionic. Netreba zabudnúť na hodnotné materiály a naozaj skvelú výdrž na jedno nabitie.

Špecifikácie fotoaparátu sú síce totožné ako pri iPhone 14 Pro, ale s väčším displejom sa vám bude fotiť omnoho lepšie aj náhľady budú krajšie na takomto veľkom a kvalitnom paneli. Zopakujem, že hlavným fotoaparátom je 48-megapixelový senzor, dopĺňa ho 12-megapixelový ultraširokouhlý snímač so 120-stupňovým zorný poľom a do tretice je tu aj 12-megapixelový teleobjektív s 3-násobným priblížením. Pri videu nechýba ani akčný režim, ktorý je super stabilizovaný a výsledok má rozlíšenie až 2,8K pri 60 fps, čo je skutočne úctyhodné.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.