Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dajte si pozor na to, čo si želáte, alebo ako Apple zabil iPhone mini

Dajte si pozor na to, čo si želáte, alebo ako Apple zabil iPhone mini
Richard Pliešovský
Dajte si pozor na to, čo si želáte, alebo ako Apple zabil iPhone mini

Bolo to takto. Požívatelia tak dlho žiadali návrat kompaktných iPhonov, až ich Apple vypočul (niečo nevídané) a predstavil im ich vytúžený model. Dostal názov iPhone 12 mini. Písal sa rok 2020 a my sme sa tešili spolu s hŕstkou zákazníkov, ktorí si tento smartfón aj naozaj kúpili.

Po 12-tich mesiacoch prišiel na svet iPhone 13 mini a zdá sa, že tretieho súrodenca do páru už čakať nemusíme. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Aj keď veľa ľudí volalo po malom mobile, v reálnom živote dali prednosť po praktických uhlopriečkach. V dnešnej dobe je 5,4 palcov jednoducho málo.

Apple to síce nepovedal nahlas (to sa stáva málokedy a už vôbec nie vtedy, ak má priznať svoju chybu), ale predajné čísla najmenších iPhonov hovoria za všetko. Kupuje ich minimum ľudí. Samozrejme, na pomery Apple, iný výrobca by bol v siedmom nebi, ak by predal toľko mobilov, ako Apple iPhonov mini.

Správa od analytikov z CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) ukázala, že iPhone 12 mini predstavoval v prvých dvoch mesiacoch iba 6 % z predajov iPhonov. Na ilustráciu, iPhone 12 mal 27 % objem predaja, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max po 20 %. Ani iPhone 13 mini si nepolepšil, napriek tomu, že priniesol lepšiu výdrž batérie a lepší displej. Údaje z CIRP ukazujú, že iPhone 13 mini predstavoval v 2Q 2022 len 3 % všetkých predajov iPhonov.

Apple iPhone 12 mini a iPhone 13 mini je pre mnohých lákavý model s perfektnou veľkosťou. Keď sa však zamyslia nad tým čo ponúka a za akú cenu, vyberú si nakoniec model s väčším displejom, pokojne aj iPhone 11 so starým dizajnom. Pre mnohých používateľov totiž predstavuje väčší displej na iPhone prémiovejšie zariadenie.

Ak si budete nabudúce niečo želať, dajte si pozor čo to bude. Aby ste neboli sklamaní, keď sa vám to splní. Pre tých, čo potrebujú malý model, je v ponuke iPhone SE.