Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED - prepojenie technológií ako z iného sveta

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED - prepojenie technológií ako z iného sveta
TECHBOX
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED - prepojenie technológií ako z iného sveta

ASUS predviedol pri vývoji novinky Zenbook Pro 14 Duo OLED inžinierske a dizajnové umenie. Do tela tohto notebooku totiž okrem zostavy dvoch displejov s výnimočnými parametrami implementoval aj skutočne výkonný hardvér, ktorý sa nezľakne náročných výpočtových úloh, ani najnovších hier.

ASUS vo svete počítačov pravidelne posúva latku možného, čoho dôkazom je aj najnovší Zenbook Pro 14 Duo OLED. V jeho štíhlom a elegantnom dizajne totiž ukrýva dvojicu kvalitných OLED displejov, s ktorými môžete posunúť vašu produktivitu na celkom novú úroveň. Pri jeho vývoji však so zreteľom na potreby kreatívcov nezabudol ani na to najdôležitejšie – výkonný hardvér.

Pomyselným srdcom tejto novinky je preto už v základe hybridný procesor Intel Core i5-12500H spájajúci 4 výkonné a 8 úsporných jadier pre dosiahnutie čo najlepšieho balansu medzi výkonom a skvelou výdržou batérie. Tí náročnejší môžu siahnuť po strednom variante s procesorom i7-12700H či najvyššej konfigurácii, ktorej velí až 14-jadrový procesor Intel Core i9-12900H.

Súčasťou týchto procesorov je najnovšia generácia integrovanej grafiky Intel Iris Xe Graphics, ktorá poskytuje dostatok výkonu aj na náročnejšie úlohy. V prípade potreby jej však v najvyššej konfigurácii dokáže sekundovať dedikovaná grafika NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, ktorá je ideálna na strih videa, prácu s grafikou, ale pokojne aj na večerný oddych pri najnovších hrách.

Programy náročné na hardvér sa okrem procesora a prípadne aj grafiky potrebujú spolu so systémom oprieť aj o dostatočne veľkú operačnú pamäť. ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED si preto okrem základnej verzie s 8 GB RAM možno zaobstarať aj vo verziách so 16 či dokonca 32 GB operačnou pamäťou typu LPDDR5.

Pozrite si

Notebook, aký tu ešte nebol. Spoznajte unikátny ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED

Na prácu s objemnými dátami a ich rýchly presun je pripravené aj SSD úložisko typu M.2 NVMe PCIe 4.0 x4, ktoré ponúka už v základe kapacitu 512 GB a vo vyšších variantoch 1 až 2 TB. Pri prenosových rýchlostiach až do 6 500 MB/s je aj presun obrovských súborov otázkou nanajvýš niekoľkých sekúnd.

Ak sledujete náš špeciálny seriál venovaný novinke ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED od začiatku, určite vám neuniklo, že aj napriek kombinácii dvoch obrazoviek s vyššie spomínaným hardvérom, má tento model na hrúbku menej ako 18 milimetrov. Ako teda inžinieri spoločnosti ASUS vyriešili jeho chladenie?

Pozrite si

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED prináša revolúciu v produktivite, dvojitú

Odpoveď sa ukrýva v sekundárnej obrazovke ScreenPad Plus, ktorá je súčasťou chladiaceho systému AAS Ultra (Active Aerodynamic System Ultra). Po otvorení veka notebooku sa tento displej automaticky nakloní smerom k vám do 12°, ktorý sa okrem lepšej ergonómie podpisuje pod zvýšenie prietoku vzduchu až o 38 % a vo výsledku pod zníženie teploty hardvéru až o 7°C.

Kým tento chladiaci systém zabezpečuje tichú prevádzku a maximálny výkon aj pri dlhodobom zaťažení, spomínaný hybridný procesor so šetrnými jadrami sa v kombinácii so 76 Wh batériou stará o to, aby ste si plný potenciál notebooku ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED mohli užívať po celý deň. Na jedno nabitie vydrží v priemere až 9,5 hodiny, pričom na jeho nabitie môžete okrem štandardného AC adaptéra použiť pokojne aj jeden z dvojice USB-C portov.

Pozrite si

Aj vo svete počítačov existujú trendsetteri – ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED

Integrácia dvoch priestranných obrazoviek do tela bežného 13-14“ notebooku v spojení s výkonným hardvérom a skvelou výdržou batérie, bola donedávna ešte nemysliteľná. ASUS však opäť dokazuje nemožné a udáva smer, akým sa bude nepochybne sféra prenosných počítačov ďalej uberať. Viac o novinke Zenbook Pro 14 Duo OLED sa už dozviete na webovej stránke spoločnosti ASUS.

Zdroj