Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED prináša revolúciu v produktivite, dvojitú

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED prináša revolúciu v produktivite, dvojitú
TECHBOX
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED prináša revolúciu v produktivite, dvojitú

Čo by ste povedali na to, ak by ste mohli mať vždy a všade k dispozícii na prácu zostavu dvoch displejov a výkonný hardvér? S notebookom nemožné? Pre nový ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED je to malina… V redakcii sme sa pozreli na to, čo všetko dokáže jeho dotykový sekundárny displej ScreenPad Plus.

Pri práci sme už dnes bežne obklopení viacerými obrazovkami. Možno už aj vy máte k počítaču pripojené dva monitory, vedľa notebooku tablet alebo popri počítači pracujete naraz aj so smartfónom. Takýto multitasking sa v priebehu posledných rokov stal bežnou súčasťou pracovného dňa v kanceláriách a na home-officoch. Produktivita vám však nemusí klesnúť ani na cestách.

ASUS priniesol do sveta notebookov koncept duálnej zostavy displejov, ktoré sa dokážu dokonale dopĺňať a poskytnúť vám tak dodatočný priestor na prácu, ako aj odomknúť vám nové možnosti produktivity. Nový ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED posúva tento koncept zdokonaľuje a posúva na úroveň, pri ktorej si už na bežný pracovný stôl s desktopovým počítačom ani nespomeniete.

Ako ste sa už možno dozvedeli v prvom článku z nášho špeciálneho seriálu, ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED je vôbec prvým notebookom na svete so 14,5“ 2,8K 120 Hz OLED displejom doplneným o sekundárny displej. Tým je 12,7“ dotykový ScreenPad Plus, ktorý je uložený priamo pod ním a ktorý sa po otvorení veka notebooku príjemne nakloní do 12° uhlu smerom k vám.

Pozrite si

Notebook, aký tu ešte nebol. Spoznajte unikátny ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED

ScreenPad Plus je rovnako široký ako hlavný displej notebooku a vďaka spomínanému uloženiu a náklonu naň prakticky dokonale nadväzuje, čím vytvára dojem, akoby ste pracovali s oveľa väčším počítačom. V skutočnosti je pritom tento model veľkostne porovnateľný s bežnými 13,3“ notebookmi.

Pokiaľ ste zvyknutí na prácu s dvomi monitormi, za ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED sa budete okamžite cítiť ako doma. Na sekundárny displej ScreenPad Plus si môžete štandardne presunúť okno akejkoľvek aplikácie, ktorú môžete následne ovládať štandardne pomocou klávesnice a touchpadu, alebo aj dotykom, či už pomocou prstov alebo aj dotykového pera ASUS Pen 2.0.

ASUS však nezostal iba pri jednoduchom pridaní ďalšieho displeja do tela notebooku, nový hardvér obohatil aj o nový softvér. S ním sa stretnete už pri bežnom presúvaní okien, kedy vám ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED ponúkne hneď niekoľko možností, čo s daným oknom môžete urobiť. Presunúť ho môžete do konkrétneho rohu či polovice hlavnej obrazovky, presunúť ho priamo na ScreenPad Plus alebo ho pokojne maximalizovať cez obe obrazovky naraz.

To, ako si rozložíte jednotlivé okná aplikácií a programov, s ktorými pravidelne pracujete, si môžete uložiť do skupín úloh na obrazovke ScreenPad Plus. Keď si na druhý deň opäť sadnete za notebook, stačí už iba klepnúť na skratku a v priestore oboch displejov sa vám už po chvíli zobrazia okná vybraných aplikácií a programov presne na tých istých miestach, kde ste si ich deň predtým uložili.

Na vybrané programy je ASUS Zenbook 14 Duo OLED pripravený aj prostredníctvom ovládacieho panelu, ktorým vám dokáže poskytnúť tie najdôležitejšie ovládacie prvky v priestore obrazovky ScreenPad Plus. Pri úprave fotiek či strihu videa tak môžete priamo na sekundárnej obrazovke upraviť jas, sýtosť, kontrast či expozíciu vašich záberov.

Ak by vám nestačil vstavaný touchpad vedľa klávesnice, klepnutím tromi prstami môžete ScreenPad Plus premeniť na bezkonkurenčne veľký touchpad. V spojení s aplikáciou Link to MyASUS ho zas môžete použiť na vzdialené ovládanie vášho smartfónu, vrátane možnosti vytáčania a prijímania hovorov.

Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú a v prípade ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED zároveň ani produktivite, nech už sa do práce pustíte kedykoľvek a kdekoľvek. Sledujte nás určite aj naďalej, už o týždeň vám totiž predstavíme ďalšie zaujímavé technologické vychytávky, ktoré tento model ponúka.

Zdroj