Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aj vo svete počítačov existujú trendsetteri - ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED

Aj vo svete počítačov existujú trendsetteri - ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED
TECHBOX
Aj vo svete počítačov existujú trendsetteri - ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED

Technológia OLED postupne prichádza do sveta notebookov a na čele tejto zmeny stojí ASUS, ktorý si popri tom berie ešte jedno prvenstvo. Na trh uvádza nový Zenbook Pro 14 Duo OLED, prvý notebook na svete vybavený 14,5“ dotykovým OLED displejom s rozlíšením 2,8K a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Navyše, takýmito parametrami v tele tejto novinky neohúri ako jediný.

Ak sledujete náš špeciálny seriál venovaný novému notebooku ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED od začiatku, tak iste viete, aké eso ukrýva v rukáve, resp. skôr svojom kompaktnom šasi. Reč je samozrejme o duálnej zostave displejov, ktorými do sveta počítačov prináša revolúciu v produktivite.

Výnimočnosť týchto displejov však nespočíva len v ich uložení a vzájomnom prepojení v tele notebooku, ale aj parametroch. Kombináciou kvalitného panelu s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou a nízkou odozvou, ale aj inteligentným softvérom, dokáže ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED zmeniť spôsob, akým pracujete, tvoríte nový obsah, ale aj trávite voľný čas. Ako to?

Technológia OLED použitá pri oboch obrazovkách tohto notebooku totiž dokáže vykresliť farby s realistickou presnosťou so 100 % pokrytím farebného spektra DCI-P3, čo dokazuje aj prítomnosť certifikácie PANTONE Validated. Zároveň však dokáže ochrániť váš zrak pred únavou a poškodením spôsobeným modrým svetlom, ktorého vyžaruje až o 70 % menej ako LCD panel, čo ASUS na druhej strane dokladá certifikáciou TÜV Rheinland.

Pri maximálnom jase 550 nitov má hlavný displej v malíčku aj certifikáciu Dolby Vision, vďaka ktorej vám dokáže sprostredkovať vizuálny zážitok z filmov a seriálov v kvalite rovnej kinu. Pri práci v exteriéri vás ale nesklame ani sekundárny ScreenPad Plus, ktorý dokáže navýšiť svoj jas až na 500 nitov.

Pri prvom kontakte s novinkou ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED vám však okrem kvality jeho displejov doslova udrie do očí aj ich plynulosť. Technológia OLED sa totiž v notebookoch značky ASUS stretáva s nadštandardnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz a ohromnou odozvou iba 0,2 milisekundy.

Pozrite si

Notebook, aký tu ešte nebol. Spoznajte unikátny ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED

Okamžité reakcie notebooku vďaka týmto parametrom pocítite pri každej jednej aktivite od bežného prehliadania internetu cez sledovanie videí či prácu s animáciami a grafikou až po hranie hier. Mimochodom, tento plynulosti sa môžete doslova dotknúť, obe obrazovky sú totiž pripravené na ovládanie dotykom a v prípade tej sekundárnej dokonca aj perom ASUS Pen 2.0.

Popri vývoji parádneho vizuálneho zážitku ASUS v tomto prípade nerobil žiadne kompromisy po stránke praktickosti, ani ozvučenia. Nad hlavným displejom sa totiž aj napriek tenkým rámčekom nachádza webkamera s Full HD rozlíšením doplnená o infračervený snímač, vďaka ktorému je možné Zenbook Pro 14 Duo OLED otvárať aj pomocou skenu tváre a to dokonca aj v úplnej tme.

Pozrite si

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED prináša revolúciu v produktivite, dvojitú

Pod parádne ozvučenie sa podpíšu reproduktory s ladením prémiovej značky harman/kardon vybavené technológiou Dolby Atmos, ku ktorým sa pridáva technológia smart zosilňovača zvyšujúca maximálnu hlasitosť notebooku o 350 %. Opačné zvukové garde napr. pri videohovoroch zabezpečí štvorica mikrofónov s 360° snímaním, ktorým s potláčaním okolitého ruchu pomôže umelá inteligencia.

Už sme to v priebehu nášho špeciálneho seriálu naznačili niekoľkokrát, no pod povrchom unikátnej novinky ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED sa nachádza skutočne výkonný hardvér. Ak chcete vidieť, čo všetko dokáže, určite nás sledujte aj naďalej. Už o týždeň vám totiž prevedieme jeho schopnosti, ale aj unikátny systém chladenia ASUS IceCool Plus.

Zdroj