Reklama

Anketu TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin ovládli Škoda a Volkwagen

TECHBOX

Online anketa TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin pozná svojich víťazov. O najlepších z najlepších v ankete rozhodlo 7 434 Slovákov.

Prvý ročník ovládli elektromobily Škoda a Volkswagen. Pozrite sa s nami, ktoré elektromobily a plug-in hybridy by si Slováci najradšej dopriali. Hľadali sme najlepších až v 8 kategóriách.

Online anketa TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin trvala 5 týždňov, pričom hlasovanie sa ukončilo presne o polnoci 30. marca 2024. O víťazoch ankety v kategóriách KOMPAKTNÉKOMPAKTNÉ SUVRODINNÉRODINNÉ SUVŠPORTOVÉLUXUSNÉPRACOVNÉ a PLUG-IN rozhodlo presne 7 434 hlasujúcich. Možno práve aj vy ste rozhodli, ktoré elektromobily sú na Slovensku obľúbené a technologicky atraktívne.

Obsah pokračuje pod reklamou

V čitateľskej ankete platilo pravidlo, že hlasujúci nemuseli odovzdať svoj hlas svojím favoritom vo všetkých kategóriách. Stačilo hlasovať minimálne v jednej z 8 kategórií ankety. Najviac hlasujúcich ocenilo elektromobily v kategórii RODINNÉ SUV, kde bolo spracovaných až 7 069 platných hlasov. Naopak, najmenej hlasujúcich rozhodovalo o víťazoch ankety v kategórii KOMPAKTNÉ (6 868 platných hlasov).

Víťazom kategórie KOMPAKTNÉ a prvým držiteľom najvyššieho ocenenia KOMPAKTNÉ TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin sa stáva Kia Niro EV so ziskom 23,18 % všetkých hlasov vo svojej kategórii. Na druhom mieste v kategórii KOMPAKTNÉ sa umiestnil elektromobil PEUGEOT E-208 so ziskom 21,07 % hlasov. Najtesnejším možným výsledkom, a to len o 1 hlas, tak predbehol elektromobil Volkswagen ID.3 Pro, ktorý so ziskom 21,05 % hlasov získava ocenenie za 3. miesto v kategórii KOMPAKTNÉ.

Kategóriu KOMPAKTNÉ SUV ovládol elektromobil Audi Q4 e-tron, ktorému dalo hlas 26,44 % čitateľov. Teší sa tak 1. miestu a oceneniu KOMPAKTNÉ SUV TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin. Druhé miesto patrí elektromobilu Volvo EX30 so ziskom 24,73 % hlasov. Stupnicu víťazov a tretiu priečku v kategórii KOMPAKTNÉ SUV obsadil elektromobil BMW iX1 so ziskom 16,85 % hlasov.

Kategóriu rodinných elektromobilov s označením RODINNÉ vyhráva Volkswagen ID.7. Získava tak ocenenie RODINNÉ TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin vďaka zisku 36,49 % hlasov vo svojej kategórii. Na 2. priečku Slováci posunuli elektromobil Renault Scenic E-Tech, ktorý získal v kategórii RODINNÉ celkom 23,69 % hlasov. Tretiu priečku obsadil elektromobil Mercedes-Benz EQT so ziskom 16,44 % hlasov.

Kategórii RODINNÉ SUV kraľuje inovovaná Škoda Enyaq, o čom rozhodla viac ako tretina hlasujúcich. So ziskom 34,66 % hlasov tak elektromobil získava ocenenie RODINNÉ SUV TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin. Na 2. mieste v kategórii RODINNÉ SUV sa umiestnil elektromobil Kia EV9 so ziskom 21,93 % hlasov. Na stupienku víťazov vidíme aj elektromobil Audi Q8 e-tron, ktorý oslovil 20,14 % hlasujúcich v tejto kategórii.

Aj kategóriu ŠPORTOVÉ TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin ovládol inovovaný model Enyaq, konkrétne Škoda Enyaq Coupé RS. Na víťazstvo elektromobilu stačilo 21,88 % hlasov v kategórii ŠPORTOVÉ. Na 2. priečke sa umiestnil elektromobil BMW i5 M60, ktorý získal 20,91 % hlasov vo svojej kategórii. Do TOP 3 kategórie ŠPORTOVÉ patrí aj športová verzia elektromobilu Ford Mustang Mach-E GT, za ktorý hlasovalo 15,84 % hlasujúcich Slovákov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aj kategória LUXUSNÉ má svojho víťaza. Až 27,57 % Slovákov zapojených do ankety hlasovalo za elektromobil Rolls-Royce Spectre, ktorý tak získava najvyššie ocenenie LUXUSNÉ TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin. Na 2. priečke v kategórii LUXUSNÉ sa umiestnil elektromobil BMW i7 M70, získal totiž 19,33 % hlasov. TOP 3 luxusných elektromobilov na Slovensku uzatvára Mercedes-Maybach EQS SUV, ktorý v aktuálnom ročníku získal 17,81 % hlasov v kategórii.

Hľadal sa aj víťaz medzi úžitkovými elektromobilmi, a to v kategórii PRACOVNÉ. Víťazom a držiteľom ocenenia PRACOVNÉ TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin sa stáva Volkswagen ID.Buzz Cargo so ziskom až 41,20 % všetkých hlasov. Za elektromobil pritom hlasovalo najviac účastníkov ankety naprieč všetkými kategóriami, presne 2 860 Slovákov! Bodoval aj elektrický PEUGEOT E-EXPERT FURGON, ktorý získal takmer tretinu hlasov, a to 30,85 % a je tak na 2. mieste v kategórii PRACOVNÉ. Na 3. mieste sa umiestnil Citroën ë-Jumpy Furgon, ktorý oslovil 13,76 % hlasujúcich.

Ideálnym kompromisom medzi elektromobilmi a klasickými automobilmi sú plug-in hybridy, ktoré umožňujú taktiež nabíjanie batérie a jazdu v plne elektrickom režime aj niekoľko desiatok kilometrov. V tomto prípade Slováci za víťaza kategórie PLUG-IN zvolili Lexus RX 450h+ Plug-in Hybrid, za ktorý hlasovala viac ako štvrtina účastníkov ankety. Vďaka zisku 26,75 % hlasov získava ocenenie PLUG-IN TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin. Druhá priečka patrí modelu Toyota Prius Plug-in Hybrid, hlasovalo zaň v kategórii PLUG-IN presne 22,26 % Slovákov. Tretie miesto získava Mercedes-Benz GLC 300 de, ktorý v kategórii PLUG-IN získal 16,44 % hlasov.

Veľký vplyv na množstvo hlasujúcich mali určite aj zaujímavé výhry, ktoré do ankety venovali partneri. Až 7 miestne veľké rodinné plne elektrické SUV, KIA EV9 na týždeň, vyhráva Peter D. z Považskej Bystrice. Prenosnú AC nabíjaciu stanicu ejoin PORTY  s dvomi vymeniteľnými konektormi pre 1-fázové a 3-fázové nabíjanie vyhráva Roman H. z Bratislavy. Ikonický a inovatívny elektromobil Hyundai IONIQ 5 si na týždeň užije Tomáš P. z obce Vinica. Najnovší priestranný rodinný elektromobil Toyota bZ4X, a to na celý týždeň si prevezme Jirko M. z Bratislavy.

Tešiť sa na postavenie modelu LEGO Technic  LEGO Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar od partnera Peugeot sa môže Martin S. z obce Svrčinovec. Špeciálny DARČEKOVÝ ŠPORT BALÍK od partnera Allianz vyhráva Miroslav L. z obce Stožok. Vylepšený najpredávanejší elektromobil na Slovensku, Škoda Enyaq na týždeň získava Tibor L. z obce Divina. Športovú jazdu s plne elektrickým SUV Ford Mustang Mach-E na celý víkend si užije Ján S. zo Senca.

Zároveň ďakujeme všetkým partnerom súťažnej ankety TECHBOX EV ROKA 2024 powered by ejoin za ich podporu, a to najmä generálnemu partnerovi ankety ejoin, hlavným partnerom Allianz a VÚB banka a partnerom: PeugeotHyundaiToyotaKIAOMVNissanFord a Škoda.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.