Reklama

Android Wear 2.0 je na svete, prináša aj umelú inteligenciu

Zdroj | LG
Števo Porubský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Google dnes v noci oficiálne predstavil nový operačný systém Android Wear 2.0 pre smart nositeľné zariadenia. Nový systém prichádza s novým dizajnom, ale aj funkciami, ktoré majú priniesť používateľom väčšiu efektivitu a pohodlie pri ovládaní.

Pozrite si

LG Watch Style a Watch Sport: prvé hodinky s Android Wear 2.0

Nový operačný systém má hlavne nový dizajn, ale aj funkcie. Zmenený vzhľad rozhrania má aj nové ciferníky. Zmeniť a personalizovať je po novom možné aj tzv. allways-on displej, teda ciferník, ktorý vidíte aj pri zhasnutých hodinkách.

Do neho je možné implementovať notifikácie z obľúbených aplikácií či priamo skratky k nim. Sledovať tak môžete napríklad odbehnutú vzdialenosť, notifikácie z Facebooku alebo objať si jazdu cez Uber.

Zdroj | LG

Nová appka Google Fit vie počas tréningu sledovať tempo, vzdialenosť, spálené kalórie, ale aj tep srdca (ak majú hodinky snímač) počas chodenia, behania či bicyklovania. Nechýba ani sledovanie počas posilňovania, zhybov, klikov, drepov a sklápačiek.

Ak máte na ruke hodinky s pripojením do siete operátora, nechýba ani možnosť telefonovania, či streamovania hudby. Počas toho je ale možné využívať aplikácie priamo v hodinkách, no fungovať to bude aj keď máte hodinky s pripojením iba k smartfónu. Vynovením prešiel aj obchod s aplikáciami Google Play Store pre smart hodinky.

Zdroj | Google

Riešiť sa dajú po novom aj textové správy. Odpoveď na ne je možné diktovať, písať či dokonca písať rukou vrátane smajlíkov. Využiť je ale možné aj Smart Reply, ktorá vyberie najvhodnejšiu odpoveď na základe textu správy.

Tým najzásadnejším pre nový Android Wear 2.0 je ale implementácia hlasovej asistentky Google Assistant s umelou inteligenciou. S hodinkami pripojenými do internetu je tam možné zisťovať a riešiť takmer všetko. Reagovať bude, samozrejme, na OK Google.

Zdroj | Google

Ako prvé prídu s Android Wear 2.0 nové smart hodinky od LG – Watch Style a Watch Sport. Neskôr pribudnú aktualizácie pre modely ASUS ZenWatch 2 a ZenWatch 3, Casio Smart Outdoor Watch, Casio PRO TREK Smart, Fossil Q Founder, Fossil Q Marshal, Fossil Q Wander, Huawei Watch, LG G Watch R, LG Watch Urbane a Urbane 2nd Edition LTE, Michael Kors Access, Moto 360 2nd Gen, Moto 360 for Women, Moto 360 Sport, New Balance RunIQ, Nixon Mission, Polar M600TAG Heuer Connected.

 

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.