Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TAG Heuer Connected - prvé smart hodinky zo Švajčiarska

TAG Heuer Connected - prvé smart hodinky zo Švajčiarska
Zdroj | TAG Heuer
Števo Porubský
TAG Heuer Connected - prvé smart hodinky zo Švajčiarska
Zdroj | TAG Heuer
Zdroj | TAG Heuer

Hodinársky priemysel sa dnes zmenil o 180°. Renomovaný výrobca náramkových hodiniek TAG Heuer predstavil svoje očakávané smart hodinky, ktoré budú navyše aj za dostupnú cenu. Model TAG Heuer Connected vychádza z modelu Carrera, no svoje vnútro má úplne iné.

Zdroj | TAG Heuer

TAG Heuer Connected majú kruhový dotykový 1,5″ LTPS LCD displej s rozlíšením 360 x 360 px (240 PPI), 2-jadrový procesor Intel s taktom 1,6 GHz a 1 GB pamäť RAM. Plášť hodiniek je z titánu, krycie sklo je zas zafírové. Telo je navyše odolné voči vode a prachu (IP67). Náramok je klasický, takže si ho môžete vymeniť prakticky za akýkoľvek chcete. Rovnako si môžete zmeniť aj vzhľad ciferníku, no to nie je nič nové vo svete smart hodiniek.

Samozrejmosťou smart hodiniek sú aj Bluetooth 4.1, NFC a Wi-Fi moduly, prekvapí zabudovaný mikrofón pre hlasové povely. Hodinky pracujú na operačnom systéme Android Wear, no mali by vedieť komunikovať aj s iOS zariadeniami. Vo vnútri hodiniek je 4 GB pamäť pre aplikácie. O chod sa stará 410 mAh batéria, ktorá vraj vydrží celý deň bez nabitia. To funguje cez špeciálnu kolísku. Hmotnosť hodiniek je vraj len 52 gramov.

Nové smart hodinky budú v predaji už dnes za 1 500 dolárov v 20 obchodoch TAG Heuer v USA. Kedy sa dostanú aj do zvyšku sveta je otázne. Obrovským prekvapením ale je, že ak sa vám po 2 rokoch zunujú smart hodinky, môžete zájsť do obchodu TAG Heuer a nechať si do tela hodiniek namontovať mechanický strojček modelu Carrera. Táto premena vás vyjde na 1 500 dolárov. 

Odporúčame si pozrieť aj prezentáciu priamo z predstavenia nových smart hodiniek. CEO Jean-Claude Biver je típek na správnom mieste, bez úsmevu vás určite nenechá.

https://www.youtube.com/watch?v=VfOJWjsLT5M