ASUS ZenWatch 3 – kruhový displej a luxusný vzhľad

ASUS na výstave IFA 2016 v Berlíne práve predstavil nové smart hodinky ASUS ZenWatch 3. Tretia generácia prichádza s kruhovým displejom a luxusným vzhľadom. V predaji budú tri rôzne farby a spracovania.

ASUS ZenWatch 3 live 1

Pozrite siASUS ZenWatch 2 – Apple Watch s Android Wear?

ZenWatch 3 ako prvé smart hodinky od ASUSu ponúknu kruhový dotykový displej s klasicky vyzerajúcom tele náramkových hodiniek.

https://www.youtube.com/watch?v=RqXO2VvIP0o

Ten má 1,39 palcovú uhlopriečku, resp. priemer. Rozlíšenie je 400 x 400 px čo predstavuje jemnosť na úrovni 287 PPI. Displej je typu AMOLED a je ukrytý pod ochranným sklom Gorilla Glass.

https://www.youtube.com/watch?v=xXCfbMMka5M

Vo vnútri hodiniek bije srdce od Qualcommu, konkrétne Snapdragon 2100 s technológiou HyperCharge pre rýchle nabíjanie. Batéria s kapacitou 340 mAh má vydržať 2 dni aktívneho používania. Vďaka technológii rýchleho nabíjania sa nabije za 15 minút na 60% kapacity.

https://www.youtube.com/watch?v=FfUYVfMFS1Y

Operačným systémom bude Android Wear, ktorý ASUS vybavil 50 rôznymi ciferníkmi. Využiť je ale možné aj FaceDesigner. V systéme je tiež appka ZenFit pre fitnes funkcie.

ASUS ZenWatch 3 live 14

Samozrejmosťou je okrem zobrazovania notifikácií aj sledovanie dennej aktivity. ASUS tvrdí, že pedometer (rátač krokov) je presný na 95%.

ASUS ZenWatch 3 3
ZDROJ | ASUS

Vo výbave nechýba ani Wi-Fi či Bluetooth 4.1, GPS modul ale chýba.

Telo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele typu 316L. Telo má hrúbku 9,95 mm, priemer je 45 mm. ASUS bude nové ZenWatch 3 vyrábať v troch farbách – tmavosivé, ružovozlaté a strieborné. V predaji bude niekoľko druhov náramkov, ktoré je ale možné vymeniť.

Cena hodiniek pre európsky trh má byť len 229 €! Dostupnosť pre náš trh zatiaľ nepoznáme.

ASUS ZenWatch 3 1
ZDROJ | ASUS

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojASUS

Komentáre k článku