Reklama

ASUS ZenWatch 2 – Apple Watch s Android Wear?

Števo Porubský

ASUS ZenWatch 2

ASUS počas chystaného veľtrhu Computex v Taipei predstavuje svoje nové smart hodinky s názvom ZenWatch 2. Po modeli ZenWatch, ktoré ešte stále nedorazili na náš trh, tak ide o novú „vlajkovú loď“ medzi smart hodinkami výrobcu s operačným systémom Android Wear.

Ak ste už stihli pozrieť na fotky novinky, určite vám udrelo do očí niekoľko faktov. ASUS pri tvorbe ZenWatch 2 sa výrazne nechal inšpirovať konkurenčným Applom. Nové ZenWatch 2 totiž ponúknu digitálnu korunku na ovládanie. Zároveň budú dostupné v dvoch veľkostiach a viacerých vyhotoveniach. K dispozícii bude 49 mm model s 22 mm náramkom alebo 45 mm model s 18 mm náramkom.

ASUS ZenWatch 2

Okrem toho budú na výber aj 3 rôzne farebné vyhotovenia tela – strieborné, tmavosivé alebo ružové zlato a množstvo najrôznejších náramkov. Celkovo sa podľa slov výrobcu v úvode predaja objaví 18 rôznych kombinácií. ASUS tak vyhovie aj nežnejšiemu pohlaviu, ktoré má často s veľkými a jednofarebnými smart hodinkami problém. Digitálna korunka má priniesť nové možnosti ovládania. Pravdepodobne pôjde o podobný princíp, ako v prípade Apple Watch, hoci korunke akosi chýba výraznejšie vrúbkovanie na istejšie otáčanie. Tlačidlo v jej strede je ale isté.

ASUS ZenWatch 2

To, že sa ZenWatch 2 výrazne inšpirovali u Apple Watch je zrejmé aj z ďalších parametrov. Nabíjanie zabudovanej batérie je riešené cez magnetický konektor, podobne, ako majú Apple Watch. Displej s neznámou uhlopriečkou je typu AMOLED, takže čitateľnosť na priamom slnku bude omnoho lepšia. Displej je ukrytý za Gorilla Glass 3 odolným sklom. Odolné je nielen sklo, ale aj celé telo. Vie odolať prachu i vode (IP67), no voči pádom odolné nie je.

ASUS ZenWatch 2

Bližšie technické parametre zatiaľ neboli zverejnené. Rovnako je neznáma aj cena jednotlivých modelov, isté však je, že bude nižšia, ako v prípade Apple Watch.

ASUS ZenWatch 2

Zdroj a foto: ASUS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.