Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Android TV končí, čo bude ďalej s vašim smart televízorom?

Android TV končí, čo bude ďalej s vašim smart televízorom?
Michal Sobek
Android TV končí, čo bude ďalej s vašim smart televízorom?

Spoločnosť Google spustila svoj vlastný operačný systém určený pre smart televízory s názvom Android TV už v roku 2014. Zdá sa, že s ním výrobca prestáva počítať, pričom sa na jeho miesto má dostať jeho nástupca.

V priebehu deviatich rokov sa Android TV objavil v televízoroch a zariadeniach od značiek ako TCL, Sony, Hisense, NVIDIA a mnohých ďalších. Prednedávnom sa však objavil nový operačný systém Google TV, ktorý je založený na rovnakej základnej platforme.

Pôvodne Google hovoril, že toto prechodné obdobie bude trvať len dva roky, lenže na mnohých miestach sa zariadenia s týmito dvoma operačnými systémami predávajú vedľa seba bez jasného vysvetlenia rozdielov.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Xiaomi

V prvom rade takmer všetci hlavní partneri spoločnosti Google pre smart TV prešli na novší operačný systém Google TV. Sony bolo prvé, TCL sa pripojilo neskôr v roku 2021 a Hisense v roku 2022. Projektory založené na Android TV sa v posledných rokoch stali pomerne bežnými a na veľtrhu CES 2023 spoločnosť Leica prezentovala prvý projektor dodávaný s Google TV.

Nástup na túto platformu hlásia aj rôzne streamovacie boxy. Nie je teda dôvod na paniku. Výrobcovia postupne prešli na Google TV a záleží len od nich, ako sa budú starať o svoje zariadenia s Android TV. Tie sú už dostatočne vyspelé, aby vedeli žiť vlastným životom až do vašej výmeny televízora.

Pozrite si

Pravda alebo mýtus? Škodí notebooku, ak je neustále zapojený v nabíjačke?

To však neznamená, že platforma Android TV je mŕtva. Naďalej sa bude používať prostredníctvom zariadení navrhnutých pre operátorov a tiež v niektorých ďalších regiónoch sveta. Od začiatku roka 2023 bolo spustených niekoľko Android TV v Afrike, Číne a na Taiwane. Je to aj preto, lebo Google TV nie je dostupný v žiadnom z nich.

Zdroj