Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google TV sa dočká výrazných vylepšení, čo dorazí do vašej obývačky?

Google TV sa dočká výrazných vylepšení, čo dorazí do vašej obývačky?
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Google TV sa dočká výrazných vylepšení, čo dorazí do vašej obývačky?
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google si za posledné roky vydobyl pomerne silnú pozíciu aj v obývačkách prostredníctvom smart televízorov a multimediálnych zariadení, ktoré bežia na jeho veľkoplošnom operačnom systéme Android TV, resp. od roku 2020 známeho ako Google TV. Teraz sa chystá jeho masívne vylepšenie.

V prvom rade je potrebné povedať, že pokiaľ vlastníte televízor či iné zariadenie postavené na operačnom systéme Android TV, pripravované zmeny sa vás nedotknú. Google TV totiž využívajú iba novšie modely televízorov/multimediálnych zariadení a spätne sa do starších modelov vyrobených pred rokom 2020 dostal len zriedka.

Doteraz sa Google TV od pôvodného Android TV v podstate líšil iba vizuálne, pričom pod povrchom šlo stále o ten istý systém, čo dokazovalo aj jeho softvérové označenie. Pripravovaný update to však zmení.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Stray – úžasná hra, ktorú radi pozerajú aj mačky a psy

Ako prvý sa má zlepšiť výkon systému a to vďaka procesorovej optimalizácii a vylepšeniu práce s medzipamäťou. V praxi sa tak má obsah na obrazovke načítavať rýchlejšie a vy sa tak k filmom a aplikáciám preklikáte citeľne skôr. Tieto vylepšenia sa už začínajú postupne dostávať do všetkých zariadení s týmto systémom.

Špeciálnu pozornosť dostala stránka For You, ktorá má ponúknuť plynulejší pohyb, záložka Live, kde boli skrátené animácie či detské profily, v ktorých je po novom využívané inteligentné ukladanie obrázkov do pamäte. Globálne má Google TV navyše využívať menej operačnej pamäte.

Google taktiež vypočuje sťažnosti fanúšikov, ktorí po stiahnutí desiatok aplikácií a hier narazili na limity interných pamätí svojich televízorov a zariadení. Do nastavení preto pridá nové tlačidlo pre uvoľnenie pamäte, ktoré používateľom pomôže odstrániť nepotrebné súbory a aplikácie.

Tieto vylepšenia nebudú pridané do Google TV naraz prostredníctvom jednej veľkej aktualizácie a preto neexistuje ani konkrétny dátum, kedy ich uvidíte vo vašom televízore. Ako sme to už spomenuli pri jednotlivých vylepšeniach, Google ich začne sprístupňovať postupne do rôznych zariadení podľa potreby. Napr. nástroj pre uvoľnenie pamäte je už aktuálne dostupný v zariadení Chromecast s Google TV. Na novinky si preto skrátka treba počkať.

Zdroj