Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Toto dostanete vďaka systému Android TV v špičkovom televízore Philips OLED+

Toto dostanete vďaka systému Android TV v špičkovom televízore Philips OLED+
TECHBOX
Toto dostanete vďaka systému Android TV v špičkovom televízore Philips OLED+

V redakcii nie je deň, kedy by sme nevyužili nový špičkový televízor Philips OLED+. Sledujeme nové videá v 4K rozlíšení, zobrazujeme web stránky počas nahrávania diskusných relácií TECHTALKS či fičíme na streamovacích službách, aby sme vám mohli dať naše tipy, čo pozerať. Systém Android je pritom poriadnou výhrou.

Ak si kúpujete nový televízor, určite nám dáte za pravdu, že by mal byť smart. Dnes je televízor domácim centrom zábavy pre celú rodinu, výborne poslúži aj v kanceláriách a vo firmách, kde sú multimédiá žiadané. Ak vám prezradíme, že vo vašej telke môžete mať operačný systém Android, ako vo väčšine smartfónov, ktoré aktuálne používame, brali by ste? Presne takýto je aj špičkový model televízora Philips OLED+, podporuje Android TV a to vo verzii 9. Skvelé, že?

Načo je dobrý operačný systém Android vo vašom televízore? Spomeňte si, čo robíte na vašom smartfóne. Podobne pohodlne budete vedieť ovládať aj váš televízor. Už pri pohľade na hlavné menu televízora Philips OLED+ pochopíte, že je tu niečo inak. Na celej obrazovke máte prehľad o rôznych aplikáciách, ktoré si vďaka obchodu Google Play prispôsobíte tak, ako to máte radi. V obchode nájdete množstvo Android aplikácií, ktoré sú určené práve na použitie na veľkej obrazovke televízora, vrátane internetového prehliadača.

Akúkoľvek streamovaciu službu máte radi, v obchode Google Play nájdete takmer všetky najznámejšie. Už pri kúpe televízora Philips OLED+ sa môžete tešiť predinštalovanej aplikácii Netflix, ku ktorej máte dokonca samostatné tlačidlo na diaľkovom ovládaní televízora. Bez toho, aby ste sa k televízoru prihlásili s vašim Google účtom máte predinštalované aj ďalšie aplikácie ako napríklad YouTube, Amazon Prime Video či BBC iplayer a nesmie chýbať ani aplikácia Filmy Google Play a Hudba Google Play.

Rozhodne vám však odporúčame prihlásiť sa k televízoru s vaším Google účtom. Napríklad ak si budete prehliadať práve YouTube videá, budete mať k dispozícii vaše obľúbené kanály, ale aj plný prístup k vašej histórii prehliadania, ktorá sa neustále synchronizuje. Ak si platíte za službu mesačný poplatok, všetko bude bez reklám, tak ako to máte radi na iných zariadeniach.

Obrovskou výhodou je rozhodne hlasové ovládanie. Chcete si zahrať hru, pozerať Netflix alebo hľadať obsah a aplikácie v obchode Google Play? Povedzte to do ovládača. Nič nemusíte vyťukávať, jednoducho poviete, čo chcete sledovať, alebo vyhľadať a systém Android sa o všetko postará.

Ak do ovládača poviete napríklad text: TECHBOX PHILIPS, zobrazia sa vám naše videá, ktoré sme pripravili práve o najnovších televízoroch či audio produktoch značky Philips. Samozrejme vyhľadať si tak viete rýchlo obľúbený film či seriál, ktorý chcete sledovať, vašu obľúbenú diskusnú reláciu či aplikáciu, ktorá vám chýba a chcete si ju práve nainštalovať.

Pozrite si

Rozbalili sme 65-palcový televízor Philips OLED+, ohúril nás dizajnom

V prípade, že máte doma deti, tie si bez toho, aby vedeli písať či čítať, môžu obyčajným povedaním názvu rozprávky do ovládača pozrieť obľúbené videá z Youtube či rozprávky z Netflix Kids. Televízor Philips OLED+ vám však umožní ovládať hlasom aj vaše inteligentné domáce zariadenia kompatibilné so službou Asistent Google. Stmievať svetlá, nastaviť termostat nebolo nikdy pozodlnejšie, ako z pohodlia vašej obývačky.

Funguje to aj opačne. Hlasom totiž môžete ovládať váš televízor Philips, stačí mať aktívne zariadenie s podporou asistenta Alexa, ako napríklad Amazon Echo. Obyčajným hlasovým pokynom tak môžete váš televízor zapnúť, prepnúť kanál, či meniť vstupy televízora. Ak máte radi smart domácnosť, rozhodne ide o vítanú funkcionalitu.

Pozrite si

Za skvelý obraz špičkového modelu Philips OLED+ môže aj procesor P5

A keďže máte k dispozícii Android TV, nechýba ani plná podpora Chromecast. Stačí, ak si na vašom smartfóne vyhľadáte váš obľúbený obsah na YouTube a namiesto malej obrazovky si ho necháte zobraziť na obrazovke televízora. V prípade našej redakcie na obrovskej 65-palcovej OLED+ obrazovke.

Stačí aby boli obe zariadenia pripojené k rovnakej Wi-Fi sieti, nemusíte si nič dodatočne inštalovať. Zobraziť na veľkej obrazovke si pritom môžete aj vaše fotografie či videá. Ideálne napríklad, ak sa chcete po návrate z dovolenky podeliť s priateľmi o zážitky. V redakcii zdieľanie obrazu využívame pri redakčných stretkách veľmi radi.

V prípade Phillips OLED+ vsadil výrobca na operačný systém Android vo verzii 9 (Pie), pričom pre aplikácie máte k dispozícii internú 16 GB flash pamäť. Tú si môžete rozšíriť vďaka USB portom v zadnej časti televízora. O plynulý chod appiek a funkcií televízora sa stará štvorjadrový procesor.

Android si viete aj podrobnejšie nastaviť v samostatnom menu.

Máte tak vždy prehľad o aktuálnej kapacite úložiska, ale aj o správaní sa jednotlivých funkcií operačného systému Android. Dokonca si môžete zvoliť režim zjednodušeného ovládania televízora.

Hlavné menu si tak viete prispôsobiť podľa vašej chuti. Záleží na aplikáciách, ktoré si naištalujete a ktoré budete najradšej používať. K dispozícii sú dokonca aj hry, napríklad taký Asphalt 8 je na veľkej 65-palcovej obrazovke lahôdkou. Na jeho plné ovládanie je však potrebný gamepad, ktorý si viete pripojiť cez Bluetooth.

Rozhodne odporúčame aj inštaláciu audio streamovacích služieb. Verte nám, že obľúbené skladby napríklad zo Spotify si na televízore poriadne užijete, a to najmä vďaka zabudovanému vynikajúcemu soundbaru Bowers & Wilkins. Zvuk je naozaj skvelý, treba zažiť a vypočuť.

Ak rozmýšľate o novom televízore, bolo by skvelé ak by to bol Android TV. Philips 65OLED935/12, ktorý sme si do redakcie vybrali, túto výhodu ponúka a sme z toho nadšení. Tento model vyjde na 3 399 eur a obraz, aký tu z aplikácií dostanete je zážitkom, ktorý si budete chcieť užívať denne.