Reklama

Aký darček na poslednú chvíľu? Máme 10 tipov do 20 €

Števo Porubský

Vianoce, Vianoce, Vianoce. Všade samé Vianoce. Ak ste doteraz nestihli pozhánať nič pre vašich najbližších a váš rozpočet je pomerne napnutý, máme pre vás 10 tipov na tech darčeky z najrôznejších segmentov, ktoré nestoja viac ako 20 €. Jediným problém je, aby ste ich ešte stihli kúpiť. E-shopy už preto radšej neriskujte, príp. zavolajte na infolinku, či vám vybraný darček doručia do štvrtku domov.

Pozrite si

Vianoce 2015 | Notebook do 500 € nie je len zábavka na pár týždňov

Zdroj | ADATA

64 GB microSDXC karta

V mobile je vždy akosi málo miesta. Ak chcete potešiť nadšenca smartfónov či tabletov, pokojne siahnite po microSDXC karte s kapacitou 64 GB. Nebude vás stáť viac ako 20 € a radosť obdarovanému určite vyčarí. Ak už náhodou podobnú má, poteší sa možnou záložnou kartou.

Predtým ako kartu kúpite, uistite sa, že vo svojom smartfóne má slot na pamäťovú kartu. Ak nie, skúste iný darček. Ak budete pozerať pamäťovku, dávajte si pozor, aby mala štandard UHS-I alebo Class 10. Nižšie nekupujte. Taktiež odporúčame voliť radšej renomovaných výrobcov ako Adata, Kingston, SanDisk, Samsung apod.

Zdroj | Xiaomi

Externá batéria

Do 20 € bez problémov zoženiete aj externú batériu, tzv. záložný zdroj. V tomto prípade si dávajte jedine pozor na to, aby nebola zo zastaraných Ni-MH batérií a mala dostatočnú kapacitu. Tú udáva výrobca a často ju poriadne preháňa.

Vhodné je počítať tak s +/- 2/3 udávanej kapacity. V taktom prípade základné 2 200 mAh vynechajte a hľadajte aspoň 5 000 mAh kúsky. V predaji je však aj 10 400 mAh batérie Coolpad Big Boy alebo Xiaomi NDY-02-AD za necelú dvacku.

Pozrite si

Vianoce 2015 | Aký Ultra HD televízor za menej ako 1 500 €?

Zdroj | Sandisk

USB flash disk

USB kľúč, teda USB pamäťové médium je taktiež praktickým darčekom, ktorý poteší nejedného používateľa počítača. Do 20 € bez námahy kúpite kľúč s kapacitou do 64 GB, vo výpredaji možno aj 128 GB. Ak môžete, hľadajte radšej také so štandardom USB 3.0, resp. s modrým plastom vo vnútri USB konektoru. USB 3.0 zaručuje omnoho rýchlejšie čítanie i zápis dát.

Ešte vhodnejšou alternatívou je tzv. duálny USB kľúč, ktorý má z jednej strany USB konektor, pričom z opačnej strany ho môžete zasunúť do microUSB portu smartfónu či tabletu. Aj takéto riešenia s kapacitou do 64 GB kúpite za necelých 20 €.

Zdroj | Belkin

Autonabíjačka

Ak máte vo svojom okruhu niekoho, kto má auto a smartfón, no nemá 12V autonabíjačku, tento darček ho určite poteší. Počas jazdy autom si totiž môže svoj smartfón či tablet, alebo akýkoľvek iný gadget na batérie dobíjať. Pri kúpe si dávajte pozor na to, aby bola od niektorého zo známych výrobcov a mala výstupný prúd aspoň 2 A, inak sa môže stať, že sa telefón bude rýchlejšie vybíjať, ako nabíjať.

Ideálna je pritom nabíjačka, ktorá má USB port(y), aby v nej bolo možné použiť akýkoľvek USB kábel s akoukoľvek koncovkou. Nabiť tak bude možné nielen zariadenia s microUSB, ale aj s Lightning portom, miniUSB či novým USB-C portom.

Pozrite si

Vianoce 2015 | Ako vybrať smartfón do 150 €?

Zdroj | UrbanEars

Slúchadlá

Do 20 € je možné nájsť desiatky zaujímavých slúchadiel pre menej náročných používateľov. Nejde pritom ale o najobyčajnejšie slúchadlá, ktoré sa kvalitou rovnajú tým z blšáku alebo balenia mobilných telefónov, naopak, sú o triedu i dve vyššie.

Na trhu tak nie je problém nájsť kúsky od AKG, Audio-Technica, Koss, Sony, Sennheiser, Urbanears, Onkyo a množstva ďalších renomovaných spoločností. Stačí si len vybrať či do uší alebo na uši a dizajn. Ak sa trafíte do vkusu tínedžera, máte vyhrané. Ak nie, snáď budú aspoň dobre hrať. V tomto prípade je totiž ťažké prezerať recenzie všetkých modelov, no skúste sa pozrieť aspoň na tie, ktoré vás oslovili.

Zdroj | Google

Virtuálne okuliare

Virtuálna realita je síce zaujímavá, ale pomerne nedostupná. Pohľad do jej sveta aj dokážu virtuálne okuliare v štýle Google Cardboard z papiera a dvojice šošoviek. Do 20 € kúpite nielen tie od Google, ale od množstva ďalších spoločností, ktoré skladačkové okuliare vyrábajú.

Okrem toho, že sa obdarovaný zabaví hraním virtuálnych hier či pozeraní videí sa pohrá aj pri ich skladaní. V tomto prípade nejde o nijak prepracovaný produkt a nemusíte sa báť kúpiť okuliare aj od neznámych výrobcov.

Pozrite si

Vianoce 2015 | Ako vybrať správnu zrkadlovku do 1 000 €?

Zdroj | Logitech

Počítačová myš

Počítačová myška je vďačným darčekom pre tých, ktorí už tú svoju majú značne opotrebovanú či ešte stále používajú káblovú myšku. V sume do 20 € je možné nájsť zaujímavé kúsky aj s bezdrôtovým chodom a dokonca aj s nezvyčajným dizajnom.

Optická myš by mala mať citlivosť snímača aspoň 800 dpi, dostatočnú veľkosť (drobné mobilné myšky neodporúčame na dlhodobé používanie) a kvalitné spracovanie. Týchto parametrov sa dočkáte od svetových výrobcov, ktorí už majú za sebou množstvo modelov a vyrobených kusov.

Zdroj | HP

Klávesnica

Aj klávesnica vie potešiť, hlavne ak budúci majiteľ má tú svoju už poriadne zničenú z denno-dennej práce. Ak chcete obdarovať hráča počítačových hier, do 20 € nájdete aj základné hráčske klávesnice, hoci káblové. Na trhu je však aj niekoľko bezdrôtových modelov, ktoré hravo podlezú našu hranicu.

Aj v tomto prípade dávajte pozor na to, aby nebola klávesnica príliš malá a aby sa dal nastaviť uhol sklonu pre pohodlnejšiu prácu. V prípade bezdrôtových verzií myslite na to, aby mal počítač alebo notebook dostatok USB portov. Ak nemá, ďalším darčekom môže byť USB hub.

 

Zdroj | Sony

Puzdro na mobil/tablet

V akom stave má obdarovaný svoj mobil alebo tablet? Nepoužíva ochranné puzdro? Kúpte mu ho. Do 20 € je možné kúpiť najrôznejšie puzdra od klasických, do ktorých telefón zasúvate až po takéto knižkové. Na trhu sú aj rôzne farebné verzie či dizajnové kreácie, takže nájdete modely aj pre deti, tínedžerov, dámy či serióznych pánov.

V tomto prípade ale dávajte pozor na to, aby bolo vyrobené presne pre telefón/tablet, ktorý má obdarovávaný, inak sa môže stať, že pri fotení bude mať objektív zakrytý zadnou stranou puzdra.

Zdroj | Platronics

Bluetooth handsfree

Handsfree je ideálnym darčekom pre tých, ktorí často cestujú autom a nemajú v ňom už zabudovanú handsfree sadu. Za dvacku nájdete bezdrôtové Bluetooth handsfree aj od renomovaných výrobcov s rôznymi funkciami. Funkcia NFC poteší pre rýchle spárovanie, odbúravanie okolitého hluku zas počas jazdy.

Vhodné je voliť taký model, ktorý vydrží čo najdlhšie na jedno nabitie, aby bol pripravený na použitie kedykoľvek. Taktiež pozerajte modely, ktoré majú microUSB nabíjanie, aby ich mohol dotyčný nabíjať aj v aute a nehľadať kadejaké kolísky či dockovacie stanice.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.