Reklama

Ako nabíjať v sieti OMV eMotion ešte lacnejšie?

Zdroj | OMV
TECHBOX
Zdroj | OMV
Zdroj | OMV

Nedávno sme vám priniesli informácie o celkom novej a neustále sa rozrastajúcej sieti rýchlonabíjačiek na Slovensku, OMV eMotion. V sieti je možné nabíjať nielen pomocou kreditných či platobných kariet, ale aj pomocou palivových kariet.

Jednou z ďalších možností je ale nabíjanie pomocou mobilnej aplikácie. A práve vďaka nej je možné nabíjať v sieti OMV eMotion ešte lacnejšie. Ako ju získať?

Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikáciu OMV eMotion nájdete tak v Google Play obchode pre operačný systém Android, ako aj v obchode App Store pre iOS. Aplikácia je, samozrejme, bezplatná. Na jej plnú funkčnosť a teda i možnosť nabíjania pomocou aplikácie, je však nutné sa zaregistrovať. Registrácia trvá zhruba minútu. Stačí vyplniť meno, e-mail, heslo, adresu bydliska, resp. firmy (ak sa registrujete ako firemný zákazník, budete potrebovať aj IČO) a súhlasiť s podmienkami.

Po dokončení registrácie si viete vytvoriť zmluvu, čo je vlastne výber vášho programu. Základný program je s nulovým mesačným poplatkom a nabíjanie vás stojí 0,59 €/1 kWh. Už aj to je lacnejšie, ako bežné nabíjanie kreditkou či palivovou kartou.

Druhý program OMV eMotion je za 3,99 € mesačne a vďaka nemu budete nabíjať už s cenou 0,54 €/1 kWh na UFC nabíjačkách a 0,44 €/1 kWh na pomalších tzv. destination nabíjačkách. To sú napríklad tie, ktoré nájdete pri obchodoch Billa.

Obrovskou výhodou oproti plateniu kartou priamo na termináloch pri nabíjačkách je ale to, že s appkou získate mesačnú faktúru e-mailom a máte prehľad faktúr priamo v aplikácii. Platiť tak stačí raz mesačne, keď vám OMV eMotion pošle faktúru. Aj v účtovníctve to bude jednoduchšie na spracovanie.

Plusom aplikácie je ale aj to, že v nej vidíte vyťaženosť nabíjačiek. Cestu k nabíjačke si tak môžete naplánovať tak, aby bola aspoň jedna dostupná a vyhli ste sa nepríjemnému prekvapeniu, že nabíjačky budú plne obsadené. Samozrejmosťou v aplikácii je aj možnosť vyhľadávania nabíjačiek, vrátane konkurenčných sietí.

Zvoliť si však môžete aj vysokorýchlostné nabíjanie nad 149 kW. Zobrazia sa vám len tie nabíjačky, ktoré váš elektromobil nabijú naozaj rýchlo. Čerešničkou je už len to, že si viete vybrať aj konkrétny konektorový štandard, ak máte napríklad starší elektromobil ešte s CHAdeMO apod.

Pri každej nabíjačke môžete vidieť aj podrobné detaily ako počet konektorov, či sú dostupné, ale aj prípadné otváracie hodiny či kontakt, na ktorý viete zavolať ak by sa čokoľvek dialo. Zaujímavá je aj posledná položka v posuvnom menu – Vyťaženosť, v ktorej graficky vidíte kedy a v akých dňoch je daná nabíjačka najviac vyťažená. Prekvapí vás, aké detaily sa takto dozviete, čo je len a len výhodou.

Samotné nabíjanie je už ultra rýchle ako nabíjačky OMV eMotion. Stačí prísť k nabíjačke, pripojiť si ju k autu, naskenovať cez appku QR kód a môžete nabíjať. Na konci nabíjania sa vám v aplikácii navyše zobrazí aj informácia, koľko kWh ste minuli a zároveň koľko kg CO2 ste ušetrili. Idete do toho?

Advertisement

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.