Reklama

Ako nabíjať v novej sieti OMV eMotion? Stačí vám kreditka, alebo appka

TECHBOX

Nedávno sme sa pozreli na celkom novú sieť nabíjačiek pre elektromobily OMV eMotion, ktorá ponúka unikátne vysokorýchlostné UFC nabíjanie výkonom až do 300 kW!

Na Slovensku je snahou spoločnosti vybudovať na vybraných čerpacích staniciach aspoň dve nabíjačky s výkonom 300 kW. Ako je možné nabíjať na tých súčasných? Rovno až dvomi spôsobmi.

Mimochodom, vedeli ste že OMV má dnes na Slovensku až 125 čerpacích staníc? Do roku 2025 pribudne pod značkou OMV eMotion na Slovensku až 60 ultra rýchlych nabíjačiek pre elektromobily.

Obsah pokračuje pod reklamou

Kreditka, ale aj ďalšie karty

Unikátnosťou siete OMV eMotion je to, že na nabíjačkách je možné platiť okamžite, bez nutnosti registrácie v akomkoľvek systéme. Stačí prísť, použiť platobnú alebo tankovaciu kartu OMV, pripojiť konektor k elektromobilu a nabíjať. Za pár sekúnd tak viete dodávať do batérie svojho elektromobilu energiu.

Platiť za nabíjanie tak môžete nielen platobnou či kreditnou kartou, ale vďaka bezkontaktnej technológii aj smartfónom, hodinkami, náramkom či smart prsteňom. Ďalšou výhodou je, že za nabíjanie môžete platiť aj palivovými kartami OMV!

Všetko sa pritom ovláda cez displej platobného terminálu, kde si najskôr vyberiete stojan a následne konektor. Terminál vás vyzve, aby ste zaplatili sumu 50 €. Po jej stiahnutí z vášho účtu môžete pripojiť konektor k elektromobilu a spustí sa nabíjanie. Konektor môžete pokojne pripojiť k autu aj pred platobnými úkonmi, nič sa mu nestane. Nabíjanie sa spustí až po zaplatení sumy.

Po ukončení nabíjania sa automaticky vráti na účet rozdiel v sume nabíjania. Ak teda nabíjate za 5 €, na účet sa vám za okamih od nabíjania vráti 45 €. Jednoduchšie to už ani nemôže byť. Žiadne inštalovanie appky, žiadna registrácia, prihlasovanie karty atď. Platíte ako za bežné pohonné hmoty, no nemusíte ani len čakať v rade vo vnútri čerpačky. Mimochodom, terminál zároveň tlačí aj daňový doklad. 

Po ukončení nabíjania stačí opäť vybrať stojan a konektor, ktorý chcete zastaviť cez displej platobného terminálu. Kliknete „zastaviť“ a je to. Konektor môžete rozpojiť.

Pozrite si

OMV eMotion – unikátna sieť nabíjačiek akú nemá nikto na Slovensku

Aplikácia prináša aj zľavy

Ešte zaujímavejší spôsob nabíjania a platenia v sieti OMV eMotion môže byť mobilná aplikácia eMotion pre Android aj iOS. Už len registráciou a platbou cez aplikáciu môžete ušetriť 10 centov pri každej kWh nabíjania. A to je iba základný mesačný program Standard bez poplatku. Zároveň však na nabíjačkách so statusom tzv. Destination, čo sú napríklad nabíjačky pri predajniach Billa, zaplatíte iba 0,49 €/1 kWh, čím ušetríte ešte viac.

Obrovskou výhodou oproti plateniu kartou priamo na termináloch pri nabíjačkách je ale to, že s appkou získate mesačnú faktúru e-mailom a máte prehľad faktúr priamo v aplikácii. Platiť tak stačí raz mesačne, keď vám OMV eMotion pošle faktúru. Aj v účtovníctve to bude jednoduchšie na spracovanie.

Plusom aplikácie je ale aj to, že v nej vidíte vyťaženosť nabíjačiek. Cestu k nabíjačke si tak môžete naplánovať tak, aby bola aspoň jedna dostupná a vyhli ste sa nepríjemnému prekvapeniu, že nabíjačky budú plne obsadené. Samozrejmosťou v aplikácii je aj možnosť vyhľadávania nabíjačiek, vrátane konkurenčných sietí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Za 3,99 € mesačne ešte lepšie ceny

V aplikácii je možné si aktivovať aj mesačný program Premium, ktorý stojí len 3,99 € mesačne, samozrejme, bez viazanosti. S ním získate ešte nižšie ceny nabíjania. Za 1 kWh tak viete platiť iba 0,44 € v prípade tzv. destination nabíjačiek a 0,54 € za nabíjanie na UFC nabíjačkách na čerpacích staniciach OMV. Aj v prípade programu Premium získavate všetky vyššie spomínané výhody mobilnej appky.

Advertisement

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.