Reklama

Aké smartfóny používajú šéfovia tech spoločností?

Zdroj | Pablo Varela/Unsplash
Lissett Pliešovská
Zdroj | Pablo Varela/Unsplash
Zdroj | Pablo Varela/Unsplash

V predchádzajúcom článku Máš jeden zo smartfónov, aké používajú zahraničné celebrity? sme zistili, že množstvo známych osobností používa niektorý z modelov iPhone. Inak to nie je ani v prípade svetových lídrov, ako je Emmanuel Macron, či Joe Biden.

Ako je to však v prípade CEO tech spoločností? Tu to také jednoznačné zrejme nebude, pretože by bolo zvláštne, keby napríklad šéf Google používal spomínanú značku. Alebo nie?

Mark Zuckerburg

Obsah pokračuje pod reklamou

Už pred niekoľkými rokmi Zuckerberg potvrdil svoju záľubu v OS Android a povedal, že používa smartfón od Samsungu. Hovorí sa, že Mark Zuckerberg dostáva od Apple zadarmo iPhony, pretože má výborné kontakty s manažérmi Apple.

V júli 2023 bol Mark videný s modelom Samsung S22, resp. S22 Plus. Portál Gadgets Now dokonca pripúšťa, že mohlo isť o model S21. V oboch prípadoch ide o starý mobil, najmä ak ho má v rukách šéf najväčšej spoločnosti sociálnych médií. Veď už i my bežní smrteľníci meníme telefóny skoro každý rok, je zvláštne zistiť, že Mark Zuckerberg taký nie je.

Jeff Bezos

Ani vy nemôžete v noci spávať a rozmýšľate, aký mobil používa jeden z najbohatších mužov sveta? Verte, či nie, podľa portálu Nova Riches to bol Apple iPhone X. V roku 2012 používal Jeff Bezos mobil značky Blackberry, nedávno bol tiež videný s telefónom Samsung. Aktuálne sa zdá, že Bezos používa niektorý z modelov Google Pixel a „firemný“ Amazon Fire Phone.

Evan Spiegel

Zakladateľom Snapchatu, Evan Spiegel, používa iPhone. Prezradil, že na svoj iPhone nepoužíva puzdro, on si na svoje zariadenia dáva veľký pozor. Dodal, že je veľkým fanúšikom iPhonu bez ohľadu na jeho verziu. Mimochodom, boháči nosia svoje zariadenia radi bez ochranných puzdier. Prečo? Možno nemusia riešiť, kde zobrať peniaze na nové zariadenie, alebo sa im už v púzdre nezdajú dostatočne elegantné.

Pozrite si

Máš jeden zo smartfónov, aké používajú zahraničné celebrity?

Elon Musk

Elon Musk je CEO spoločností Tesla a SpaceX, na jeseň minulý rok kúpil Twitter (X). Pri niekoľkých príležitostiach prezradil, že je veľkým obdivovateľom iPhonu. Nečudo, Apple i Musk oceňujú efektivitu a inovácie. V rozhovoroch pri niekoľkých príležitostiach spomenul iPhone a iPad, ale i to, že rozmýšľa prejsť k inej značke. Zatiaľ však ostáva jeho spoločníkom a nástroj na komunikáciu na sociálnej sieti najnovší model od iPhonu, čo bude ešte niekoľko dní model iPhone 14 Pro.

Sundar Pichai

Bolo by divné, keby šéf Alphabetu a teda najmä Google, používal inú značku, ako Pixel. Sundar Pichai nosí vo vrecku model Google Pixel 7 Pro.

Pozrite si

Google má 25 rokov. Najvyšší čas predať žezlo mladším a šikovnejším?

Tim Cook

Generálny riaditeľ Apple nepoužíva nič iné ako iPhone a produkty Apple všeobecne. Na verejnosti ho pravidelne vídať s najnovšími iPhonmi, ale i ďalšími zariadeniami značky.

Bill Gates

Obsah pokračuje pod reklamou

Zakladateľ Microsoftu bol známy tým, že používal niektorý zo zariadení s OS Android. Zvyčajne ide o niektorý z najnovších modelov série Samsung Galaxy. Začiatkom roku 2023 prezradil, že používa Samsung Galaxy Z Fold4, ktorý mu daroval Jay Y. Lee, predseda Samsungu. Dnes je teda celkom možné, že používa najnovší Fold5, i keď nevieme, či sa už stihol stretnúť s niekym od Samsungu, ktorý by mu ho daroval.

Gates mal vždy poruke aj jeden iPhone, išlo zvyčajne o niekoľko rokov starý model. Ako počítač používa Microsoft Surface Studio.

Pozrite si

Bill Gates minie 1,2 miliardy dolárov. Svet chce definitíve zbaviť obrny

Warren Buffet

Americký investor a magnát Warren Buffet stále používa iPhone 11. V rozhovore pre CNBC v roku 2018 prezradil, že bol dlhodobým používateľom vyklápačky Samsung SCH-U320, ale potom ho vraj Tim Cook prehovoril, aby prešiel na iPhone. Buffet mu jeho želanie neskôr splnil, keď vyklápačku vymenil za iPhone 11.

Ku ktorému z týchto lídrov technologických spoločností sa svojim výberom môžete priradiť vy?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.