Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Elon Musk a vedúci spoločnosti Tesla sa stretli s predsedom a tímom spoločnosti Samsung. Obe spoločnosti údajne rokujú o čipoch pre autonómne riadenie a o spoločnom rozšírení budúceho úsilia. Samsung tiež vyrába pokročilé čipy pre autonómne riadenie pre spoločnosti ako Mobileye a NVIDIA.

Zobraziť celú správu

Elon Musk oznámil, že náhradný generálny riaditeľ nastúpi do Twitteru zhruba o šesť týždňov. Musk zatiaľ neprezradil meno, uviedol len, že na túto úlohu najal ženu, zatiaľ čo on zostane na pozícii výkonného predsedu a hlavného technického riaditeľa pre „produkty, softvér a sysops“. The Wall Street Journal sa domnieva, že to môže byť Linda Yaccarino, riaditeľka NBC Universal pre reklamu.

Zobraziť celú správu

Elon Musk bol vypočutý pod prísahou o tom, či urobil určité vyhlásenia týkajúce sa bezpečnosti autopilota. Je to v rámci žaloby, ktorú podala rodina Waltera Huanga proti Tesle na Najvyššom súde v súvislosti s autonehodou, pri ktorej zahynul. Obžaloba tvrdí, že čiastočne automatizovaný jazdný softvér Tesly zlyhal. Automobilka sa bráni, že Huang pred nehodou hral na svojom smartfóne videohru.

Zobraziť celú správu

Elon Musk oznámil približný dátum odovzdávania modelu Tesla Cybertruck. Extrémny elektromobil bol predstavený ešte v roku 2019, pričom na trh sa mal dostať koncom roka 2021. Namiesto toho však v októbri toho roku automobilka odstránila zo svojej webovej stránky špecifikácie a cenu tohto modelu, hoci zaň stále prijímala zálohy. Do rúk prvých majiteľov, ktorí svoju predobjednávku ešte nezrušili, by sa napokon mal Cybertruck dostať „na konci tretieho kvartálu“.

Zobraziť celú správu

Elon Musk povedal, že prechod na úplne čistú energiu si bude vyžadovať investície v hodnote 10 biliónov dolárov. Oveľa viac nás však vyjde, ak by sme chceli ostať pri fosílnych palivách, podľa Muska by nás stálo približne 14 biliónov dolárov. V priebehu nasledujúcich 20 rokov je potrebná napr. masívna výstavba tovární na výrobu solárnych panelov, aby sa zabezpečila výroba energie z obnoviteľných zdrojov a kapacita skladovania elektriny potrebná na úplné napájanie globálnej ekonomiky bezuhlíkovou energiou.

Zobraziť celú správu

Elon Musk údajne kúpil do Twitteru tisíce grafických kariet pre projekt AI. Projekt údajne zahŕňa vytvorenie generatívnej umelej inteligencie, ktorú by spoločnosť trénovala na svojej vlastnej zásobe údajov. Nie je jasné, ako by Twitter túto technológiu využil.

Zobraziť celú správu
#Blockchain

Elon Musk zmenil logo Twitteru a cena populárnej kryptomeny začala prudko stúpať

  • 3 min.
  • 8.4.2023

Súd rozhodol, že Elon Musk porušil federálne pracovné právo svojom tweetom z roku 2018. Obvodný odvolací súd piatok potvrdil rozhodnutie Národnej rady pre pracovné vzťahy, podľa ktorého sa Musk nezákonne vyhrážal v súvislosti s odmeňovaním zamestnancov. V máji 2018 sa používateľ Twitteru spýtal Muska na jeho postoj k odborom. „Tímu Tesly v našej automobilke nič nebráni v tom, aby volil odborovú organizáciu. Mohli by to urobiť dnes, keby chceli,“ ltweetoval odpoveď. „Ale prečo platiť odborové poplatky a vzdať sa akciových opcií pre nič za nič? Naša bezpečnostná bilancia je 2-krát lepšia, ako keď závod bol UAW a každý už dostáva zdravotnú starostlivosť.“

Zobraziť celú správu

Elon Musk predstavil nový Master plan 3, cestu k udržateľnej energetickej budúcnosti, no žiadne nové vozidlá. Ide už o tretiu cestu hlavného plánu Tesly, kde nnaznačuje, ako by sa mohla stať Zem udržateľnejšou. Plán zahŕňa pridanie obnoviteľnej energie do existujúcej siete, výrobu väčšieho množstva elektromobilov, inštaláciu tepelných čerpadiel v domácnostiach a budovách, využívanie vysokoteplotného dodávania tepla a vodíka pre priemyselné aplikácie a stavbu lietadiel a lodí s udržateľným pohonom. Muskovým plánom je vytvoriť „udržateľnú energetickú civilizáciu“. Musk predpokladá, že na dosiahnutie tejto udržateľnej budúcnosti poháňanej obnoviteľnou energiou bude potrebných 10 biliónov dolárov v investíciách v globálnom meradle.

Zobraziť celú správu

Elon Musk sa vyjadril k téme „podporovania“ svojich tweetov. CEO na svojom Twitteri uverejnil status, v ktorom napísal, že niekoľko médií nepravdivo informovalo o tom, že na jeho žiadosť boli nadraďované jeho vlastné príspevky. Jav, pri ktorom sa jeho príspevky objavovali nad všetkými ostatnými vysvetlil ako „bug“, ktorý však po dôkladnej analýze už stihli odstrániť.

Zobraziť celú správu