Reklama

8 tipov ako zistíte, ktorý operátor si zaslúži vaše peniaze

Zdroj | Samsung
TECHBOX
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Kedysi bol problém niečo zohnať, dnes je to presne naopak, zvyčajne máte na výber z viacerých ponúk a častokrát je ťažké vybrať si to najlepšie. Potvrdzuje to i situácia u našich operátorov. Je ich viacero a predbiehajú sa v tom, aby ste si vybrali práve ich. Ako zistíte, ktorý operátor je pre vás ten najlepší?

1. Bezpečnosť

Bezpečnosť je až na prvom mieste. Opatrnosti nikdy nie je nazvyš, nielen kvôli aktuálnej situácii vo svete. Experti nás nabádajú, aby sme vo svojich zariadeniach používali bezpečnostný softvér, ktorý eliminuje najväčšie zlo. Mnoho z vás ho určite používa, ale zrejme žiadna rodina nemá takto chránené všetky zariadenia v domácnosti. A čo v prípade produktov Apple? Obľúbené iPhony a iPady sa bežne nedajú softvérovo dodatočne ochrániť.

Našťastie je tu od marca možnosť, ktorá sa postará o bezpečie všetkých vašich zariadení. Ide o Online ochranu od Orangeu. Slúži ako antivírusová ochrana, ktorej úlohou je vaše bezpečie. Bez toho, aby ste si museli čokoľvek inštalovať, budete môcť surfovať a využívať internet bez strachu zo zneužitia. Nemusíte sa báť vziať do rúk mobil, či iné zariadenie a používať ho. Online ochrana sa nachádza priamo v sieti Orange, zablokuje škodlivý obsah skôr, ako sa dostane k vám a do vašich zariadení.

Pozrite si

Online ochrana odstráni nebezpečenstvo už v zárodku

Zdroj | Pixabay

2. Paušály

Ponuka paušálov je taká pestrá a rozmanitá, ako je sám život. Nie je jednoduché sa v nich vyznať a ešte horšie niekomu radiť bez toho, aby sme poznali jeho zvyky a požiadavky. Napriek tomu vieme poradiť, vyberajte si podľa zásady menej je niekedy viac. Nájdite si takú ponuku, kde nemáte tridsať položiek s množstom podmienok, ktoré musíte dodržať. V jednoduchosti je krása.

Také sú napríklad Go Safe paušály od Orangeu. Je ich len 9, takže nájsť ten pravý vám nepotrvá dlho. Vybrať si môžete z Go Safe Mini, Go Safe Basic, Go Safe Optimal, Go Safe Extra, Go Safe Premium a Go Safe Exlusive. Ponuku uzatvárajú čisto dátové programy Go Safe Data, Go Safe Basic a Go Safe Premium. Aké možnosti vám ponúkajú Go Safe paušály sme rozobrali v našom samostatnom článku. Pripomíname, že Go Safe paušály sú „safe“ práve vďaka tomu, že obsahujú Online ochranu bez toho, aby ste si ju museli zvlášť priplácať.

Pozrite si

Prečo sú Go Safe naj paušály aké kedy Orange mal?

3. Balíky služieb

Už dávno sú za nami časy, keď vám stačilo mať jeden paušál a boli ste vybavení. Dnes sú nároky aj tých najmenej náročných používateľov oveľa vyššie. Áno, každý potrebuje paušál, ale nielen ten. Popri mobile sa totiž využíva aj počítač, televízor a ďalšie moderné doplnky, ktoré sú navzájom poprepájané. Ideálne je mať všetko z jedného zdroja, na jednej faktúre a ideálne so zľavou. Vtedy je to naozaj love, čo je, mimochodom, názov obľúbeného balíka služieb od Orangeu.

Je to tak, najvýhodnejšie získate paušály v balíku služieb Love. Ponúka jedinečné spojenie mobilných paušálov s pevným internetom a TV od Orangeu. Nová generácia služieb je jednoznačne najvýhodnejším a najbezpečnejším spôsobom využívania služieb mobilnej a pevnej siete.

Pozrite si

Ako mať všetko od jedného operátora a mega na tom ušetriť?

4. Internet

Dnes dokáže bez internetu fungovať len málokto. Je nevyhnutou súčasťou pri práci a perfektným prostriedkom k relaxu. Aj tu nájdeme viacero poskytovateľov. Medzi faktory, ktoré si treba pozrieť a zvážiť patrí rýchlosť sťahovania a odosielania, ale i cena či dĺžka viazanosti. Ideálne je, ak máte prístup k optickému internetu, ten je už dostupný vo väčšine slovenských miest. Rýchlosti sťahovania začínajú na 50 Mbit/s.

Zdroj | Pixabay

Orange spĺňa tie najnáročnejšie kritéria, či už ide o rýchlosť, stabilitu alebo pokrytie. Jeho najobľúbenejší program Home Safe Optimal Fiber sa zvýšil z 300/30 Mbit/s až na 400/80 Mbit/s. Ak využívate balík Love, získate podstatne viac, až 800/160 Mbit/s. To však nie je všetko, Orange na rozdiel od iných providerov ponúka internet s Online ochranou. Dostupnosť optického internetu vo vašej lokalite si môžete pozrieť na  stránkach Orangeu.

5. Televízne služby

K ponuke kvalitného operátora už neodmysliteľne patria televízne služby.  Poskytuje sa cez set-top boxy, ale aj cez aplikáciu. Televízne programy v aplikácii využijete napríklad na dovolenke. Určite hľadajte takého operátora, ktorý ako súčasť služby ponúka túto možnosť.

Orange TV už dlhodobo patrí medzi najobľúbenejšie televízne služby. V nových programoch Orange TV nájde zábavu a športový obsah naozaj každý. Orange do nich teraz pridal ešte viac kanálov, program Home TV Premium ich má zhruba 130. Najobľúbenejší Home TV Optimal má okolo stovky televíznych kanálov vrátane prémiového športového obsahu. Súčasťou služby Orange TV je aj úplne nový moderný set-top box Orange TV Box.

Pozrite si

Aký rýchly je internet od Orangeu a v čom prekvapí Orange TV?

Zdroj | Samsung

6. Cena

Hovorí sa, že nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci. Platí to aj v prípade služieb od operátorov? Rozhodne áno. Lacnejšie tu totiž zvyčajne predstavuje nedostatočne vybudovanú sieť, ktorej následkom je, že nemáte signál kdekoľvek sa nachádzate, alebo sa nemôžete spoľahnúť na jeho stabilitu. Samozrejme, neznamená to automaticky, že najdrahší je najlepší.

7. Stabilita

Konkurencia je tvrdá a vďaka tomu si môžete vyberať to najlepšie za čo najmenšie výdavky. Šetrenie na nesprávnom mieste môže znamenať, že síce platíte o nejaké to euro menej, ale poskytované služby nie sú stopercentné. Ak chcete mať istotu v stabilnej sieti, ktorá funguje nielen počas uhorkovej sezóny, ale i vtedy, keď padajú rekordy (pamätáte si napríklad oneskorené SMS-ky počas vianočných sviatkov?), radšej stavte na istotu.

Zrejme nemusíte dlho rozmýšľať, kto získal v roku 2021 ocenenie za najlepšiu mobilnú sieť na Slovensku, ale i v Európe. Na základe výsledkov meraní renomovanej spoločnosti Systemics PAB, získal Orange za mobilné siete ocenenie The Best Slovakian Mobile Network in the Test a zároveň sa umiestnil na prvom mieste v porovnaní so všetkými meranými operátormi v Európe. Spoločnosť Orange tak obhájila prvenstvo v kvalite siete z roku 2020, ale dokonca ho prekonala. Mobilná sieť Orangeu je zároveň najkvalitnejšou aj spomedzi všetkých meraných sietí v Európe. Štúdia okrem 4G sietí po prvý raz pokrývala aj 5G siete.

Zdroj | Motorola

8. Doplnková „výbava“

Skvelých smart zariadení je na trhu veľké množstvo, to však neznamená, že sú zadarmo, alebo za euro. Mnoho z nich však dokážete získať so skvelými zľavami v prípade, že si k nemu beriete paušál. To je ďalší dôležitý bonus, ktorý získa každý člen „Orange klubu“. Čo však vtedy, ak už máte na paušál mobil, ale chcete ešte napríklad aj notebook? Žiaden problém, v Orangei ho môžete získať na 24 splátok bez toho, aby ste platili čo len cent navyše.

Ako ste si mohli prečítať, Orange patrí medzi top operátorov a jeho nová ponuka reaguje na aktuálne trendy. Či už ide o ponuku paušálov, výhodnú cenu v prípade balíkov služieb Love a v neposlednej rade zásadným prístupom k bezpečnosti na internete.

Článok sme pripravili v spolupráci s Orange Slovensko.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.