Reklama

6 najlepších fitness hodiniek a náramkov, s ktorými sa dostanete do formy

Zdroj | Apple
Tomáš Šmidák
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

O chvíľu tu máme leto a s ním aj dlhé slnečné dni. Ak budete chcieť využiť toto počasie na dobehnutie zameškaného pohybu zo zimy, máme tu pre vás šesť fitness náramkov/hodiniek, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť.

Fitness doplnky v podobe náramkov či hodiniek, zažili za posledné roky veľký nárast používateľov. Je za tým jednoduchý dôvod, veľa z nich prichádza s veľkým množstvom funkcií, zabalených v kompaktnom a modernom dizajne a za priaznivú cenu. Produkty sme vyberali tak, aby si každý našiel to svoje. Či už hľadáte štýlový doplnok na každý deň, ktorý sa poobede premení na vášho osobného trénera alebo ste vášniví športovci a chcete mať to najlepšie, čo je aktuálne na trhu.

Apple Watch Series 7 Nike

Apple Watch sú dlhodobo najpredávanejšie smart hodinky na trhu. Od roku 2016 prichádzajú na trh začali prichádzať v sérií Apple & Nike. Ide v podstate o klasické Apple Watch, ktoré majú športovejší remienok a niekoľko iných dizajnov ciferníkov. V najnovšej siedmej generácií Apple Watch v kolaborácií s Nike sa môžete tešiť na väčší 1,9″ dotykový OLED displej, predné sklíčko, ktoré je odolnejšie voči prasknutiu, odolnosť voči vode do 50 m, senzory na meranie okysličenie krvi a srdcového tepu či automatické volanie SOS, v prípade pádu.

Zdroj | Apple

Všetky tieto funkcie ponúka aj klasický model. Plne nabitá batéria by mala vydržať 18 hodín. Dávajte si pozor na kompatibilitu s vašim zariadením, nakoľko Apple Watch s Android telefónom nespárujete. Dostupné sú v dvoch farebných kombináciách a dvoch veľkostiach.

Pozrite si

Nové Apple Watch Series 7 nabijete rýchlejšie len so správnou nabíjačkou

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Fitbit Charge 5

Ide o najnovší prírastok do rodiny Fitbit v kategórií fitness náramkov. Dizajnovo ide o podarený kúsok a s váhou 28g ide tiež o jeden z najľahších. Ovládať ho budete cez 1,04 palcový AMOLED, dotykový displej, ktorý ponúka tiež funkciu always-on. Batéria by mala vydržať až sedem dní, ak však budete mať neustále zapnuté GPS, výdrž sa skráti o dva dni. Prichádza tiež s vodoodolnosťou do 50 m podľa certifikácie 5 ATM.

Zdroj | Fitbit

Okrem klasického počítania kalórií a prejdených krokov, vie Charge 5 pomocou GPS odmerať dĺžku a trvanie vášho behu, pomocou senzoru SpO2 merať okysličenie krvi, srdcový tep či vypočítať úroveň stresu za určité obdobie. Všetky dáta sú dostupné po spárovaní s aplikáciou Fitbit. Dostupný je v troch farebných kombináciách.

Pozrite si

Najvyspelejší fitness náramok na svete Fitbit Charge 5

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Garmin Fénix 7 Solar

Tí, ktorí berú šport vážne, by mali svoju pozornosť upriamiť na tieto hodinky. Prichádzajú s 1,3″ dotykovým displejom, ovládať ich však môžete aj cez tlačidlá na bočnej strane. Ponúkajú odolnosť voči vode do 100 m s certifikáciou 10 ATM. Ako už z názvu vyplýva, hodinky sa vedia nabíjať aj vďaka slnečnej energií, výdrž si vďaka tomu viete predlžiť z 18 až na 22 dní.

Zdroj | Garmin

Disponujú tiež takmer všetkým, čo by ste od fitness hodiniek tejto kategórie čakali, vrátane senzoru okysličenie krvi, senzorom pre meranie krvného tepu a tlaku, veľkým počtom podporovaných aktivít, aplikácií, dizajnov budíkov a solídnou konštrukciou.

Pozrite si

Garmin uvádza na trh prémiové taktické hodinky, s ktorými vás nikto nenájde

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Huawei Band 6

Ďalším schopným fitness náramkom je Huawei Band 6. Jeho dotykový displej má veľkosť 1,47” a disponuje technológiou AMOLED. Ponúka tiež vodoodolnosť až do 50 m. Medzi ďalšími funkciami nájdeme výpočet spálených kalórií, krokomer, monitor spánku či senzor tepovej frekvencie.

Zdroj | Huawei

Je kompatibilný s Android aj iOS. Na jedno nabitie by mal náramok vydržať 14 dní používania. Medzi aktivity, ktoré cezeň viete sledovať patrí napr. beh, cyklistika, chôdza, skákanie cez švihadlo alebo plávanie. Dostupný je troch farebných prevedeniach.

Pozrite si

Kto z koho: Fitbit Charge 5 vs Huawei Band 6?

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Samsung Galaxy Watch4

Vyzerá to tak, že aktuálny model Samsung Galaxy Watch4 nahradil predošlú sériu Galaxy Watch Active. Narozdiel od modelu Classic, prichádza bez fyzickej otočnej lunety a tiež so silikónovým remienkom, ktorý je vhodný pre aktívnejších ľudí. Nájdeme na nich okrúhly 1,4″ dotykový AMOLED displej. Odolnosť voči vode je do 50 m a hodinky majú tiež certifikáciu MIL-STD-810G.

Výrobca udáva výdrž batérie na úrovni 3 dní. Vnútri nájdeme senzor tepovej frekvencie, meranie EKG krvného tlaku podobne ako v prípade Apple Watch, meranie okyslyčenia krvi, krokomer, barometer, GPS a mnoho ďalších. Vaše údaje si potom viete vyhodnotiť v aplikácií Samsung Health. Dostupné sú v štyroch farbách a dvoch veľkostiach.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

Xiaomi Mi Band 6

Pre tých, ktorí hľadajú niečo minimalistické na každý deň. Ide o pokračovateľa veľmi populárnej série fitness náramkov. Dominantou tohto drobca je dotykový 1,56 ″ AMOLED displej. Podobne ako Charge 5 je vodoodolný podľa certifikácie 5 ATM. Podľa výrobcu by mal náramok na jedno nabitie vydržať až 14 dní.

Zdroj | Xiaomi

Vo výbave nájdeme meranie srdcového tepu, meranie okysličenie krvi, monitorovanie kvality spánku, meranie vzdialenosti či spálených kalórií. Veľkou výhodou je tiež veľký výber farebných kombinácií náramkov.

Pozrite si

Xiaomi Mi Band 5: Smart náramok s kopcom funkcií za bezkonkurenčnú cenu

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.