Reklama

Najvyspelejší fitness náramok na svete Fitbit Charge 5

Zdroj | Fitbit
Richard Pliešovský
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Hranice medzi fitness náramkami a smarthodinkami sa stierajú, najlepším príkladom je práve predstavený model Fitbit Charge 5. Zdá sa až neuveriteľné, čo všetko sa do tak malého a ľahkého zariadenia dokáže zmestiť.

Fitbit Charge 5 je vybavený farebným dotykovým AMOLED displejom s funkciu Always-on.  Displej je dvakrát jasnejší ako mal model Charge 4. Ponúkajú až 7-dňovú výdrž na jedno nabitie. Novinka umožňuje sledovať a monitorovať zdravie, kondíciu, stres, činnosť srdca, spánok, ako aj celkovú telesnú a duševnú pohodu.

Zdroj | Fitbit

Novinka je o 10 % štíhlejšia než bola predchádzajúca generácia a prináša vylepšený dizajn, ktorý nesklame ani pri naozaj tvrdých a náročných tréningoch.

Pri strese sa na chvíľu zastavíme. Fitbit zistil, že počas minulého roku sa u 40 % dospelých, ktorí používali náramky Fitbit, prejavovala zvýšená miera stresu. Výrobca na tento smutný trend reagoval a Charge 5 prináša vôbec ako prvý fitness náramok EDA senzor. Ten meria reakciu ľudského tela na stres prostredníctvom nepatrných zmien v potných žľazách na prstoch.

Zdroj | Fitbit

Pripomíname, že EDA senzor mali k dispozícii ako prví používatelia inteligentných hodiniek Fitbit Sense, ktoré boli predstavené na jeseň v roku 2020. Až 70 % používateľov, ktorí využívali 2-minútový program so snímaním dát pomocou EDA senzoru, dokázalo znížiť svoju tepovú frekvenciu srdca. Tieto dáta potvrdzujú užitočnosť podobných nástrojov a zároveň by mali motivovať tých, ktorí niečo podobné pravidelne nevyužívajú.

Pozrite si

Fitbit Charge 4: Referenčný fitness náramok?

Vďaka Fitbit Charge 5 môžete sledovať Skóre zvládania stresu aj v aplikácii na smartfóne. Ďalšou z priorít spoločnosti je zdravie, resp. monitoring stavu srdca pomocou EKG. Odkedy je táto funkcia k dispozícii vo Fitbit Sense, bolo uskutočnených viac ako 4 milióny meraní. Novinka monitoruje srdcový tep v režime 24/7 a vie upozorniť používateľa, ak hodnoty klesnú, alebo stúpnu nad bežné úrovne.

Zdroj | Fitbit

V aplikácii Fitbit Zdravotná karta nájdete komplexné informácie o frekvencii dychu, teplote povrchu tela a okysličenia krvi kyslíkom (SpO2). Vďaka predplatnému Fitbit Premium získate možnosť sledovať dlhodobé trendy.

Fitbit Premium ponúkajú viac ako 300 meditačných a upokojujúcich cvičení od najväčších odborníkov.

Charge 5 prináša pokročilé funkcie na sledovanie spánku a jeho jednotlivých fáz, nájdete tu okrem iného funkcie Spánkové skóre a Smart budenie. V prípade členstva vo Fitbit Premium získate podrobnejšie analýzy a návrhy ako zlepšiť kvalitu spánku.

Zdroj | Fitbit

Z ďalších funkcií môžeme spomenúť podporu bezkontaktných platieb, čo ide v prípade fitness náramkov o zriedkavý jav, nechýbajú notifikácie na prichádzajúce hovory a správy s možnosťou predpripravených rýchlych odpovedí, v ponuke je viac než 20 ciferníkov.

Fitbit Charge 5 si budete môcť kúpiť na jeseň tohto roku za 179,95 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.