Reklama

Xiaomi Mi Band 5: Smart náramok s kopcom funkcií za bezkonkurenčnú cenu

Zdroj | Xiaomi
Richard Pliešovský
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Predchádzajúca generácia fitness náramku Mi Band 4 zaznamenala rekord, keď sa jej za 8 dní predalo milión kusov. Zatiaľ nevieme povedať, ako veľmi bude úspešná novinka, ale vzhľadom na to čo ponúka, určite nepôjde o prepadák.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Mi Band 5 dostal významné aktualizácie a to za nezmenenú cenu. AMOLED displej sa zväčšil, z 0,95″ má teraz 1,1″. Zo senzorov tu nájdeme akcelometer, monitor srdcového rytmu, barometer a gyroskop. Fámy o novom senzore SpO2 sa potvrdili, zabudovaný senzor SpO2 dokáže sledovať saturáciu krvi kyslíkom.

Zdroj | Xiaomi

Funkcia monitoringu srdca bola vylepšená, teraz dokáže odhaliť abnormality a upozorniť na zdravotné problémy podobne ako Apple Watch. Nový senzor PPG je až o 50 % presnejší ako jeho predchodca. Mi Band 5 teraz môže extrahovať údaje a spracovať týkajúce sa REM spánku.

Zdroj | Xiaomi

Zmenami prešiel aj softvér, ponúka 11 „profesionálnych režimov“, ako ich označuje Xiaomi. Sú vyladené a poskytujú podrobné informácie, náramok napríklad dokáže rozpoznať päť základných plaveckých štýlov.

Zdroj | Xiaomi

Medzi ďalšie nové funkcie patrí sledovanie menštruačného cyklu, dychové cvičenia či diaľkové ovládanie fotoaparátu na smartfóne. Nový index vitality PAI (Personal Activity Intelligence) ukazuje podrobný prehľad o tom, aký vplyv mal tréning na celkovú pohodu a kondíciu používateľa.

Zdroj | Xiaomi

Mi Band 5 má viac ako 100 nových číselníkov vrátane 54 tém s témami IP, ako sú Spongebob Squarepants, Neon Genesis Evangelion, Hatsune Miku a Detective Conan. Rozhranie náramku môžete zmeniť pridaním funkčných modulov podľa vašich preferencií, momentálnej nálady a štýlu.

Zdroj | Xiaomi

Náramok je vodotesný do hĺbky 50 metrov (5 ATM), bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje Bluetooth 5.0.

K dispozícii je verzia s NFC, ktorá sa dá použiť na bezkontaktné platby. V náramku sa nachádza aj hlasový asistent, je však otázne, či bude fungovať aj mimo Čínu.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi hovorí o 14-dňovej výdrži batérie so 100 mAh kapacitou. Nabíjačka bola vylepšená, teraz sa pripája pomocou magnetov k zadnej časti Mi Band 5.

Xiaomi Mi Band 5 sa začne predávať 18. júna v Číne za 189 jüanov (zhruba 27 dolárov), verzia s NFC vyjde na 229 jüanov (32 dolárov). Celosvetový predaj sa má zahájiť v lete 2020.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.