Reklama

Nové Apple Watch Series 7 nabijete rýchlejšie len so správnou nabíjačkou

Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Nová séria smart hodiniek Apple Watch Series 7 so sebou okrem nového dizajnu priniesla aj rýchlejšie nabíjanie, vďaka ktorému ich viete z úplného vybitia dostať na 100 % za menej ako jednu hodinu. Potrebovať na to ale budete nový kábel a dostatočne výkonný adaptér.

Smart hodinky toho už dnes dokážu naozaj veľa, od jednoduchého počítania krokov, cez monitorovanie tepu, až po sledovanie vašej polohy prostredníctvom GPS a monitorovania spánku počas noci. Mnoho ľudí ich tak nosí prakticky nepretržite a na nabíjačku ich odkladá napr. iba počas večernej/rannej hygieny.

Aj z tohto dôvodu je jednou z vítaných noviniek novej série Apple Watch Series 7 výkonnejšie nabíjanie, ktoré je v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami v priemere až o 33 % rýchlejšie. Z nuly na 80 % sa dokážu nové hodinky dostať už v priebehu 45 minút.

Aby ste si však takéto rýchle nabíjanie mohli užiť, potrebovať na to budete nový magnetický USB-C kábel, ktorý je našťastie k novým hodinkám pribalený. Dokúpiť, či prepožičať si z iných zariadení, si ale budete musieť dostatočne výkonný napájací adaptér. Apple odporúča použiť ten jeho, s výkonom 20 W.

Zdroj | Apple

Nový magnetický USB-C kábel s výkonnejším nabíjaním je samozrejme so starými hodinkami spätne kompatibilný a platí to aj naopak. Staré hodinky na novom kábli alebo nové hodinky na starom si však nabijete iba štandardnou rýchlosťou, teda z nuly na 100 % zhruba za hodinu a pol.

Pozrite si

Vyskúšali sme režim Cinematic na novom Apple iPhone 13 Pro, aký je?

Aby to nebolo také jednoduché, nový kábel vyzerá presne tak isto, ako ten starý. Aj to je zrejme dôvod, prečo Apple starý kábel stiahol z predaja a v ponuke nechal iba nový, našťastie za rovnakú cenu.

Zdroj | Apple

Nové Apple Watch Series 7 sú už každopádne aj s novými nabíjačkami v balení na ceste k prvým majiteľom, aj napriek neočakávanému zdržaniu. Kým totiž v minulých rokoch Apple spúšťal predpredaj nových hodiniek vždy po ich predstavení spolu s novou sériou smartfónov, tentokrát bol ich predpredaj spustený takmer tri týždne po ich predstavení, teda len minulý piatok.

Zdržanie zrejme spôsobil celosvetový nedostatok polovodičov, ktorý trápi nielen technologické spoločnosti, ale aj automobilky a výrobcov bielej techniky.

Prví záujemcovia o novú generáciu už hlásia, že ich objednávka je už vo fáze „prípravy na odoslanie“ s predpokladaným dátumom doručenia zásielky už 15. októbra. V rovnakom čase by mali byť dostupné prvé kusy aj na Slovensku. Ak čakáte na prvé recenzie, tých by sme sa mali dočkať už tento týždeň.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.