Reklama

3 tipy na e-biky pre deti, s ktorými zvládnu aj náročné výlety

Zdroj | unsplash/KBO Bike
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/KBO Bike
Zdroj | unsplash/KBO Bike

Teplé počasie v posledných dňoch ukazuje naplno svoju silu, hoci je len apríl, a tak sa mnoho z nás vybralo na výlety. Niekto aj na tie cyklistické aj s deťmi, ktoré by v náročnejším podmienkach isto ocenili vlastný e-bike.

E-biky sú naozaj dostupné už v každom segmente a pre každého. Myšlienka detského e-biku je taká, že rodičia plánujú ísť na dlhšie a náročnejšie výlety, pričom aj oni majú vlastné e-biky a chcú, aby dané dieťa ich tempo zvládalo ešte lepšie.

Zdroj | unsplash/KBO Bike
Obsah pokračuje pod reklamou

Čím sa detské e-biky líšia od tých pre dospelákov? Tieto modely sú navrhnuté a vyrábané s veľmi pohodlnou geometriou, väčšinou na 26-palcových kolesách a v 14-palcovej veľkosti rámu, čo zaisťuje skvelú ovládateľnosť v každom teréne.

Ak by vás e-biky zaujali, hoci nie ste dieťa, pozrite si aj náš výber skladacích modelov a gravel modelov, ale prečítajte si aj to, aké výhodynevýhody e-biky prinášajú. Toto je náš výber 3 detských e-bikov na každú príležitosť.

1.

Apache Tate

Tento detský e-bike určený do horského prostredia má 24-palcové kolesá, hliníkový rám a nosnosť až do 140 kilogramov, čím sa vyrovnáva aj modelom pre dospelých. Ďalej je tu motor Bafang s výkonom štandardných 250 W a pridáva sa k tomu aj krútiaci moment 32 Nm.

Zdroj | Apache

O pohodlnosť jazdy sa stará 8-stupňový prevodový systém a účinné kotúčové brzdy. Batéria disponuje kapacitou 468 Wh, čo by podľa slov výrobcu malo stačiť na prejdenie až 110 kilometrov. Na lepší prehľad o jazde slúži LCD displej na riadidlách.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

2.

Crussis e-Atland 6.8 Junior

Model od Crussis ponuka 14-palcový hliníkový rám a nosnosť do 120 kilogramov. Ťah vpred zabezpečuje motor Bafang Max Drive s výkonom 250 W, ktorý sa vie ale v prípade potreby až zdvojnásobiť a k tomu je k dispozícii aj krútiaci moment 80 Nm spolu s deviatimi prevodmi.

Zdroj | Crussis

504 Wh batéria zabezpečí to, že dojazd sa môže v miernejšom tempe predĺžiť až na skvelých 120 kilometrov, čo znamená aj celodenný cyklovýlet. Aj tu sa na riadidlách nachádza praktický LCD displej so všetkými podstatnými informáciami.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

3.

Kellys eMarc SH

Do tretice detský model od Kellys je postavený na 24-palcových kolesách a 12,5-palcovom hliníkovom ráme. O výkon sa stará motor Shimano Steps E5000 s 250 W a 9-stupňový prevodový systém. S bezpečnosťou taktiež nebude problém, keďže výrobca nasadil efektívne hydraulické brzdy.

Zdroj | Kellys

Batéria s kapacitou 418 Wh ponúka dojazd približne na úrovni 100 kilometrov. Na riadidlách je taktiež k dispozícii aj integrovaný LCD displej so štatistikami o jazde.

Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.