Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zoberie konkurencii vietor z plachiet Google Pixel 6 svojim čipsetom?

Zoberie konkurencii vietor z plachiet Google Pixel 6 svojim čipsetom?
Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zoberie konkurencii vietor z plachiet Google Pixel 6 svojim čipsetom?
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google poodhalil svoje vlajkové smartfóny Pixel 6 a Pixel 6 Pro ešte v lete, aby tak vzal vietor z plachiet rôznych leakerov. Dnes sme sa dočkali ich oficiálneho predstavenia. Prekvapil Google vôbec niečim?

Ako už bolo oznámené, novinky poháňa čipset z vlastnej dielne. Výrobca tak vymenil zaužívané Snapdragony za Google Tensor.

Tensor je vyrobený 5 nm architektúrou, má 8-jadrový procesor s dvoma výkonnými jadrami Cortex-X1. Ďalej sú k dispozícii dve jadrá strednej úrovne a štyri úsporné jadrá. Obrazový procesor posúva výpočtovú fotografiu na úplne novú úroveň.

Zdroj | Google

Tensor má integrovaný bezpečnostný čip Titan M2, ktorý chráni citlivé údaje pred neoprávnenými osobami. Google sľubuje až 5 rokov bezpečnostných aktualizácií série Pixel 6. Tiež sa pochválil, že z Pixel 6 získate až o 80 percent väčší výkon ako z Pixel 5.

Zdroj | Google

Google Pixel 6 má 6,4-palcový FHD+ displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, pod ktorého povrchom je integrovaný snímač odtlačkov prstov. Na zadnej strane bude mať Pixel 6 štandardný hlavný fotoaparát a sekundárny ultraširokouhlý fotoaparát. Hlavný snímač má 50 Mpx, ultraširokouhlý má 12 MPx. Webkamera ponúkne 8 Mpx rozlíšenie.

Pozrite si

Pred štyrmi rokmi predstavil Google Pixel 2 a 2 XL

Google Pixel 6 Pro má 6,7-palcový Quad HD+ dynamic displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Na vrchnej strane je mierne zahnutý, aj tu nájdete snímač odtlačkov pod povrchom. Fotoaparát je vybavený tromi objektívmi, okrem 50 a 12 Mpx je tu 4-násobný periskopový teleobjektív so 48 Mpx rozlíšením. Webkamera má 12 Mpx.

Zdroj | Google

Oba telefóny chráni sklo Gorilla Glass Victus, displej Pixel 6 Pro je však zakrivený, Google ho nazýva 3D sklo.

Okrem bežných funkcií má aplikácia Fotoaparát ďalšie štyri nové. Nájdete tu Čarovnú gumu (Magic Eraser), ktorá odstráni neželané objekty zo záberu, Skutočný tón (Real Tone) používa algoritmy HDR na reálne odtiene pokožky, Režim pohybu (Motion Mode) zaostruje na pohyblivý objekt. Tvárová neostrosť (Face Deblur) sa postará o neostré zábery tvári a zaostrí ich.

Zdroj | Google

Pixel 6 má 4 400 mAh batériu, v Pro verzii je až 5 000 mAh. Oba smartfóny podporujú 30 W káblové nabíjanie, v balení však nájdete len základnú nabíjačku a metrový USB-C kábel. Bezdrôtové nabíjanie je podporované do 21, resp. 23 W.

Zdroj | Google

Tensor sa má postarať aj o dlhú výdrž batérie. V základom modeli Pixel 6 môže dosiahnuť 24 hodín (režim Adaptívna batéria), v režime extrémneho šetrenia je to vraj až 48 hodín.

Google Pixel 6 má hliníkový rám a je na výber v troch farbách: Sorta Seafoam, Kinda Coral a Stormy Black. Predávať sa bude v prevedení 8/128 GB a 8/256 GB od 649 eur.

Zdroj | Google

Pixel 6 Pro má rám z lešteného hliníka a je dodávaný v troch farebných prevedeniach: Cloudy White, Sorta Sunny a Stormy Black. Vybrať si budete môcť v dvoch konfiguráciách: 12/128 GB a 12/256 GB. Cena začína na 898 eur.

Novinku si bude možné kúpiť spočiatku v USA, v Kanade, vo Veľkej Británii, v Nemecku, vo Francúzsku, v Japonsku, v Austrálii a na Taiwane. Ak si novinku v Európe objednáte do 27. októbra, bezplatne získate slúchadlá Bose 700 s ANC v cene 379 eur.

Google už spustil aj predpredaj obalov na Pixely 6, ich cena začína od 29 dolárov.

Zdroj | Google

Smartfóny Google Pixel boli vždy za vlajkovými loďami od Samsungu. Séria Pixel 6 je návratom k vlajkovým lodiam od Google. Nový čispet môže zamiešať kartami výkonom. Uvidíme, aké pokrokové funkcie prinesie fotoaparát v reálnom živote a ako si bude viesť Tensor. V každom prípade, konkurencia je veľmi vítaná.