Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Zapínanie smart žiaroviek tým, že na ne ukážeme? S iOS 16 už čoskoro realita

Zapínanie smart žiaroviek tým, že na ne ukážeme? S iOS 16 už čoskoro realita
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zapínanie smart žiaroviek tým, že na ne ukážeme? S iOS 16 už čoskoro realita
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Už si akosi zvykáme, že veci, ktoré patrili do kategórie sci-fi sa stávajú našou každodennou súčasťou. Nová technológia smart domácnosti to plne potvrdzuje. O čo ide?

Apple v júni na WWDC oznámil, že iOS 16 umožní príslušenstvu tretích strán využívať čipy U1, ktoré budú môcť intereagovať s aplikáciami pre iPhone. Vďaka tomu bude možné predstaviť zariadenia a gadgety s novými hands-free funkciami.

Pozrite si

Apple AirTag vs. Samsung Galaxy SmartTag+, ktorý je lepší?

Jednou z prvých sa tejto možnosti chytila spoločnosť Qorvo. Ide o výrobcu čipov, svoje príslušenstvo chce vďaka spolupráci U1 a iOS 16 spúšťať akciami v reálnom čase a na základe presnej polohy používateľa. Takto bude možné zapnúť svetlo, televízor či spustiť hudbu, keď sa vstúpite do miestnosti, a to i vtedy, ak aplikácie nepoužívate aktívne.

Qorvo oznámilo, že jeho čipy Ultra Wideband (UWB) sú už teraz certifikované Apple MFi, čo by malo uľahčiť využívanie príslušenstva s podporou U1 producentmi tretích strán. Výrobcovia príslušenstva môžu použiť čipy Qorvo na vytváranie príslušenstva, ktoré je kompatibilné s iPhonmi a Apple Watch vybavenými U1.

Zdroj | Eve

Ako isto viete, Apple už teraz ponúka presné a smerovo orientované využívanie rôznych funkcií. Napríklad prehrávanie v HomePode mini zahájite iPhonom namiereným na reproduktor, vďaka čomu mu odovzdáte vybranú hudbu. Podobne sa U1 využíva na nájdenie AirTagu, ktorý vám ukáže presné miesto, kde sa nachádza.

Čip U1 nájdete v iPhonoch od série 11, Apple Watch Series 6 a Series 7, v HomePodoch mini a AirTagoch. Technológia UWB umožňuje využívať mimoriadne presné priestorové povedomie na krátke vzdialenosti. Dodávame, že UWB nie je proprietárna technológia Apple, využíva ju aj jeho veľký rival Samsung. Pôvodne bola vyvinutá ako bezdrôtová náhrada za USB 2.0 v lokálnych bezdrôtových sieťach (WLAN), no hneď sa zistilo, že ponúka omnoho širšie možnosti.

Ak sa vám zdá, že akosi často držíme smartfón v ruke, počkajte nejaký ten krôčik a až potom budete žasnúť, že si iPhonom vieme rozsvietiť v domácnosti jednoduchým namierením na svietidlo.

Zdroj