Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lokalizačný prívesok Apple AirTag oficiálne tu, stojí iba 29 dolárov

Lokalizačný prívesok Apple AirTag oficiálne tu, stojí iba 29 dolárov
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Lokalizačný prívesok Apple AirTag oficiálne tu, stojí iba 29 dolárov
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple po takmer dvoch rokoch špekulácií konečne predstavil svoj vlastný sledovací prívesok AirTag. Poslúži na jednoduchú lokalizáciu kľúčov, batožiny a ďalších cenností prostredníctvom aplikácie Nájsť. Prívesky budú môcť nájsť akékoľvek Apple zariadenia v okolí, podobne ako Galaxy SmartTag.

https://youtu.be/ckqvG0Rj35I

Informácie o pripravovanom inteligentnom prívesku AirTag sme vám priniesli už v septembri 2019 a mnoho softvérových omrviniek naznačovalo, že predstavenie tohto prívesku je doslova na spadnutie. Apple však zrejme jeho predstavenie z dôvodu pandémie odložilo. Napokon, za uplynulý rok zrejme stratil kľúče či dokonca batožinu zrejme len málokto.

Zdroj | Apple

Svet by sa však mal začať v najbližších mesiacoch opäť otvárať a tak je ideálny čas na to, aby sa AirTag dostal konečne do predaja. Stane sa tak už 30. apríla, kedy dorazí do predaja s cenou 29 dolárov. Balík štyroch príveskov bude v predaji za 99 dolárov. Predobjednávky budú na vybraných trhoch otvorené už tento piatok.

Zdroj | Apple

Apple podľa očakávaní do hľadania stratených príveskov zapojí aj bezdrôtovú technológiu UWB v podobe vlastného čipu U1, ktorý je zabudovaný do sérií smartfónov iPhone 11 a iPhone 12. Tieto smartfóny budú vedieť prívesky vyhľadávať o niečo presnejšie aj s určením smeru, ktorým by ste sa mali vydať.

Zdroj | Apple

Podobne ako je tomu v prípade vyhľadávania klasických zariadení od Apple, aj nový AirTag budú schopné anonymne lokalizovať všetky Apple zariadenia v okolí. AirTag si tak vystačí aj bez mobilných dát alebo GPS, na odoslanie svojej aktuálnej polohy namiesto nich využije sieť kompatibilných zariadení v okolí.

Zdroj | Apple

Prívesok bude na rozdiel od prvých generácií konkurenčného prívesku Tile disponovať vymeniteľnou batériou typu CR2032, ktorá má vystačiť na 1 rok prevádzky. AirTag bude aj napriek otvoriteľnej konštrukcii a vstavanému reproduktoru odolný voči vode a prachu na úrovni certifikácie IP67.

AirTag si bude možné prispôsobiť vlastným gravírovaním, ale aj celým zástupom silikónových a kožených obalov a doplnkov, ku ktorým sa pridá aj exkluzívna kolekcia značky Hermès.

Zdroj | Apple

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj