Predstaví Apple úplne nové lokalizačné zariadenie?

ZDROJ | macrumors.com

Tohtoročná jesenná Apple konferencia má dátum stanovený na 10. septembra o 19:00 nášho času. Istotne sa dočkáme poriadnej nálože vylepšeného hardvéru. Obísť by nás však nemusela ani jedna absolútna novinka.

Už dlhšie sa špekuluje, že Apple pracuje na lokalizačnom prívesku. Maličký kus hardvéru má byť pomocníkom „Find My“. Zatiaľ čo softvérové riešenie má najmä pomôcť nájsť ľudí, pomocou iPhonu, iPadu alebo Macu, lokalizačný prívesok má pomáhať pri nájdení stratených alebo zapatrošených vecí.

Ak si presne neviete predstaviť o čo vlastne ide, tak sa pozriete na náš článok Tile vám nájde slúchadlá, inhalátor alebo kufor na letisku, v ktorom predstavujeme novinky spoločnosti, ktorá lokalizačný prívesok má na trhu už zopár rokov.

Lokalizačné prívesky zažívajú v zahraničí boom, zrejme aj preto sa v Apple rozhodli reagovať na trend. Magazín 9to5mac.com krátko po sprístupnení beta iOS 13 informoval, že v zdrojových kódoch sa objavil balík služieb, ktorý má všetky charakteristiky typické pre lokalizačný prívesok. Produkt má podľa zahraničného magazínu pracovné označenie Tag1,1.

ZDROJ | macrumors.com

Novinka od Apple by mala mať tvar kruhu, aby sa odlíšila od spomenutej konkurencie Tile, a vymeniteľnú batériu. Aké služby ponúkne?

Ako sme už spomenuli, malo by ísť o predĺženú ruku funkcie „Find My“. Ak bude prívesok aktívny, v aplikácii by sa mala objaviť záložka „Veci“, ktorá bude zhromažďovať všetko, čo na čom aktívny prívesok bude.

ZDROJ | macrumors.com

Prívesok bude spárovaný s účtom iCloud a komunikovať by mal cez Bluetooth 5.0. Ak sa od prívesku vzdialite na určitú vzdialenosť, mali by ste dostať notifikáciu na svoje Apple zariadenie. Ak by vám teda vypadli na ulici kľúče z vrecka, iPhone vás upozorní. Prívesok by sa mal pre väčšiu atraktivitu zobrazovať na mapách pomocou balónikov. Mali by sa dať pridať „ignor zóny“, aby vás prívesok stále neotravoval doma alebo v kancelárii.

ZDROJ | macrumors.com

Zaujímavo znie režim Stratené. V prívesku by mali byť uložené vaše kontaktné údaje a ak niekto prívesok nájde, aktivuje ho na svojom zariadení, dokáže zistiť komu patrí a vrátiť ho. Dokonca sa objavili správy, že by ste mali vedieť poslať na stratený prívesok krátku správu s odkazom pre toho, kto ho nájde. V každom prípade, keď sa stratený prívesok a aktivuje, majiteľ o tom bude okamžite upovedomený.

Ako to naozaj so sledovacím príveskom od Apple je sa zrejme dozviete 10. septembra.

Zdroj9to5mac.com,macrumors.com

Komentáre k článku