Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple Watch Series 6 majú mladšieho brata a netreba k nim iPhone!

Apple Watch Series 6 majú mladšieho brata a netreba k nim iPhone!
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Apple Watch Series 6 majú mladšieho brata a netreba k nim iPhone!
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple dnes vo svojom virtuálnom predstavení ukázal najnovšiu sériu smarthodiniek. Po nevýrazných Watch 5, ktoré oproti 4 sérii nepriniesli výraznejší pokrok, veľké očakávania sa vkladali práve do najnovšej generácie. Apple väčšinu želaní splnil, treba však dodať, že neprišiel s ničím, čo by už konkurencia nepoužívala.

Zdroj | Apple

Doteraz Apple fungoval na rovnakom modeli – každá generácia sa skladala z dvoch veľkostí, menších a väčších hodiniek (séria 4 a 5 ich mala 40 a 44 mm). V tomto roku sme sa dočkali novinky – okrem Apple Watch Series 6 sa o priazeň používateľov uchádza aj ďalšia verzia, Apple Watch SE. Ako naznačuje názov, ide o lacnejší model, ktorý v sebe ukrýva vnútornosti z modelu Apple Watch Series 5.

Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Poďme sa bližšie pozrieť na oba modely.

Apple Watch Series 6

Nový procesor, natívna podpora monitoringu spánku, pribudli funkcie pre rodičov, meranie hladiny kyslíka v krvi. Áno, Apple to nám dnes vo veľkom štýle rozbalil – kto ešte nemá Apple Watch, je najvyšší čas to zmeniť!

Pozrite si

Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Novinka má rovnaký OLED displej, aký sme mohli vidieť aj v predchádzajúcej generácii. Je však až 2,5x jasnejší ako vo Watch Series 5, podporuje funkciu always on display.

Zdroj | Apple

Apple Watch 6 budú mať zabudovaný pulzný oxymeter. Ten umožní sledovanie hladiny kyslíka v krvi -pri jej nedostatočnom okysličení bude používateľ varovaný. Nový snímač hladiny O₂ sa skladá zo štyroch skupín LED diód a štyroch fotodiód. Je integrovaný do prepracovaného zadného kryštálu a v spolupráci s aplikáciou O₂ Levels (Hladiny kyslíka) určuje množstvo kyslíka v krvi.

Funkcie pre rodičov im umožňujú nastaviť smarthodinky podľa potrieb, môžu napríklad zvoliť povolené kontakty a tým nastaviť, komu môžu deti telefonovať.

Zdroj | Apple

Ďalšou vítanou zmenou je príchod nových farbených odtieňov. K Space Grey, Silver a Gold pridáva červené, (PRODUCT)RED, a modré puzdro. Apple tiež predstavil remienok s názvom Solo Loop. Je elastický, vyrobený len z jedného kusu, nasadzuje sa roztiahnutím.

Zdroj | Apple

Pribudla špičková aplikácia Fitnes+, kde nájdu športovci rôzne cvičenia vytvorené s profesionálnymi trénermi. Tréningy budú interaktívne a personalizované. Mesačne za ňu zaplatíte 9,99 $, alebo ročne 79,99 $. Nová služba sa bude dať využiť v spojení nielen s iPhone, ale aj Apple TV či s iPadom.

Zdroj | Apple

Hodinky bude poháňať procesor S6, interná pamäť má kapacitu 32 GB Ciferníky dostanú oveľa väčšie možnosti prispôsobenia a tvorby vlastných komplikácií.

Cena novinky bude štartovať na 439 eur.

Pozrite si

9 noviniek, ktorými sa Apple zbaví závislosti od konkurencie

Apple Watch SE

Zdroj | Apple

V prípade lacnejšieho modelu SE nenájdete toľko vychytávok, ale dovolím si povedať, že pre drvivú väčšinu používateľov bude úplne postačovať. Dokáže monitorovať zdravie a tiež si s nimi bez problémov bezhotovostne zaplatia v obchodoch.

Niektoré technológie tu, prirodzene, nenájdete. Napríklad always on display, ale ani EKG. Naopak, verzia s podporu LTE k dispozícii bude.

Aj tento model je k dispozícii v dvoch veľkostiach (40 a 44 mm). Cena Apple Watch SE bude začínať na 309 eur.

Zdroj | Apple

Apple tiež predstavil rôzne zmeny, napríklad Family Setup. K jednému iPhonu sa bude dať spárovať viacero hodiniek, čo je užitočné napríklad v prípade detí, či starších ľudí, ktorí iPhone nepotrebujú. Apple tiež predstavil nové balíky predplatného podľa vlastných potrieb, vďaka ktorým môžete ušetriť.

Zdroj | Apple

Fámy sa potvrdili a Apple nepribalí k novým modelom hodiniek napájací adaptér. Podľa výrobcu ide o krok k ochrane životného prostredia. Pribalený ostane len kábel s tzv. pukom, ktorým sa nabíjajú hodinky. Rovnaký krok čaká aj majiteľov nových iPhonov.

Zdroj | Apple

Apple Watch Series 6 ako aj Apple Watch SE budú k dispozícii 18. septembra, predobjednať sa dajú už dnes. Apple okrem toho nechal v predaji starší model, Watch Series 3. Tie sa budú teraz predávať za 229 eur.

Zdroj | Apple
Zdroj