Reklama

Xiaomi ukazuje, že s ním treba počítať aj pri domácich prácach. Čo má nové?

Roman Calík

Xiaomi je značkou, ktorú síce mnohí poznajú najmä vďaka smartfónom, no svoje portfólio má obrovské. Pod jednou značkou a jednou strechou tak nájdete takmer všetko, čo môže byť smart a čo by ste v domácnosti využili, napríklad aj AKU skrutkovače či vysávače.

Xiaomi patrí medzi najvýznamnejších výrobcov smartfónov, celosvetovo výrobcovi patrí 3. priečka. Xiaomi má pritom už viac ako 19 000 patentov a pôsobí na viac ako 100 trhoch. Našťastie oficiálne zastúpenie Xiaomi máme aj na Slovensku, a tak sa aj u nás môžete tešiť širokej ponuke produktov s plnou podporou a nielen to. Možno ste už navštívili niektorý z Xiaomi Storov na Slovensku, kde sa najnovší otvorí už túto sobotu 18. júna 2022 aj v bratislavskom Avione. Ak máte čas a chuť využiť otváraciu akciu, dávame do pozornosti čas 13.00, kedy do Xiaomi Store budú môcť vstúpiť prví zákazníci. Mimochodom, takýchto obchodov má Xiaomi po svete (mimo Číny a Indie) už viac ako tisíc. Aj na Slovensku ich máme okrem Bratislavy napríklad aj v Prešove či v Košiciach a v Žiline.

V prípade smartfónov je aktuálne top sériou Xiaomi 12, ktorú sme už v redakcii v podobe najvybavenejšieho modelu Xiaomi 12X aj vyskúšali. Obľúbenými sú aj dostupnejšie série smartfónov Redmi Note 11, tie ponúknu skutočne dobrý pomer ceny a výkonu.

Pozrite si

Xiaomi 12X: má na to stať sa bestsellerom značky

V redakcii si doslova fičíme na vybraných produktoch Xiaomi, napríklad sme si mimoriadne obľúbili fritézu Xiaomi Mi Smart Air Frayer alebo Mi Smart LED Desk Lamp PRO. Nie sú to jediné produkty, ktoré pristáli v našej redakcii a už sa ich nechceme vzdať. Napríklad Xiaomi je nielen u nás obľúbené aj vďaka kolobežkám. Aktuálne najnovším modelom v ponuke je elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 3, ktorú využívame najmä v prípadoch zápožičiek testovacích áut. Je totiž mimoriadne praktické prísť pre auto, vložiť kolobežku do kufra a naopak, keď testovaie auto vrátime, môžeme vyraziť smer redakcia opäť na kolobežke.

To, čo nás však prekvapilo na poslednej prezentácii Xiaomi sú pomocníci pre domácich kutilov. Vŕtačka Xiaomi 12V Max Brushless Cordless Drill zaujme dizajnom už na prvý pohľad. V rukách sa drží výborne, nechýbajú rôzne režimy vŕtania a sada vrtákov či bitov je súčasťou balenia. Úprimne, sme zvedaví na naše skúsenosti s týmto smart zariadením, kde nechýba displej v rukoväti, pretože prvý dojem bol výborný a cena 119 eur veľmi zaujímavá. Ako sa na moderné smart zariadenie patrí, nabíja sa pomocou USB-C konektora, rovnako ako menší AKU skrutkovač Mi Cordless Screwdriver.

V ponuke Xiaomi nájdete aj zaujímavú hračku, tzv. Massage Gun, čo je smart masážny prístroj nielen na rýchle uvoľnenie svalov.

Pozrite si

Veľký, zakrivený a pomerne lacný – Xiaomi ukazuje, ako má vyzerať herný monitor

Dizajn produktov Xioami sa drží jednoduchosti a funkčnosti. Musíme však priznať, že väčšina produktov a ich vzhľad či funkcie sú práve milým prekvapením. V portfóliu nájdete aj mini tlačiareň fotografií, samozrejmosťou je viacero Bluetooth reproduktorov a po novom už aj na Slovensku kúpite okrem Xiaomi televízora aj soudbar Xiaomi či dokonca praktický kompresor pre bicykle a autá.

Aby toho nebolo málo, k dispozícii je množstvo spotrebičov do domácnosti, vrátane tyčového vysávača s veľkým sacím výkonom a robotických vysávačov. Ten najvybavenejší Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra ponúkne dokonca aj vyprázdňovaciu stanicu, pričom opäť cenou prekvapuje a kúpite ho pod 500 eur. Dobré je, že k dispozícii je aj množstvo príslušenstva k vybraným produktom.

Pozrite si

Vyhraj robotický vysávač s mopom Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite!

Čističky vzduchu, váhy, ale aj lampy. Okrem našej obľúbenej stolovej lampy je zaujímavou novinkou smart lampa Xiaomi Mi Bedside Lamp 2, ktorá mení farby podľa vášho želania a opäť vyniká aj moderným dizajnom.

A netreba zabúdať ani na smart zariadenia, ktoré ochránia vašu domácnosť ako sú kamery, kde nechýba už ani bezdrôtová kamera Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p, ktorú nainštalujete naozaj kdekoľvek. A čo smart náramky a hodinky? Vyberiete si, napríklad cenovo dostupný Mi Smart Band 6 ponúkne aj NFC, takže ním viete počas behania kľudne zaplatiť za kofolu na hrádzi.

Pozrite si

Xiaomi ukázalo luxusné smart hodinky so zafírovým sklíčkom aj športový variant

Xiaomi rodina je skutočne bohatá, o čom nás presvedčila aj posledná tlačová konferencia výrobcu. Čo treba uznať je skutočnosť, že ak raz podľahnete čaru výrobkov Xiaomi, rodina sa bude už len rozrastať. Výhodou je i to, že všetky smart zariadenia môžete mať v jednej aplikácii. Tí, ktorí majú radi TECH gadgety vedia, o čom hovoríme, keď považujeme jednu aplikáciu na ovládanie za výhodu. Tak čo, prídete sa pozrieť do nového Xiaomi Store v Avione? Možno sa tam vidíme 🙂

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.