Reklama

Xiaomi ukázalo luxusné smart hodinky so zafírovým sklíčkom aj športový variant

Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi na dnešnej globálnej konferencii dávala väčšinu pozornosti na nové vlajkové lode zo série Xiaomi 12. Okrem toho však prekvapila dvojicou smart hodiniek a bezdrôtovými slúchadlami.

Pozrite si

Nová séria Xiaomi 12 – ide priamo proti vlajkám od Samsungu a Applu?

Smart hodinky prichádzajú v dvoch prevedeniach – klasický model Watch S1 má telo z nerezovej ocele a displej chráni odolné zafírové sklo. Verzia Watch S1 Active má telo vyrobené z Polyamidu, ktorý je navyše vystužený sklenenými vláknami. Oba modely sú vodeodolné podľa certifikácie 5 ATM.

Zdroj | Xiaomi

Watch S1 je teda prémiovejší model, ktorý je doplnený o kožený remienok a hodí sa prevažne ku košeli alebo obleku. Model Watch S1 Active je určený skôr pre športovo obliekajúcich sa ľudí. Šírka remienka je v oboch prípadoch 22 mm. Použité materiály sa prejavili aj na hmotnosti (36,3 gramov vs. 52 gramov).

Zdroj | Xiaomi

Prednú stranu tvorí totožný AMOLED displej s uhlopriečkou 1,43-palca a rozlíšením 466 x 466 pixelov. Obnovovacia frekvencia je 60 Hz. Práve vďaka AMOLED displeju sa môžete spoľahnúť na sýte farby, dokonalé podanie čiernej farby a nadpriemernú čitateľnosť na priamom slnku.

Xiaomi bližšie nešpecifikovalo použitý procesor ani veľkosť pamäte RAM. Je to aj preto, že hodinky nebežia na operačnom systéme Wear OS, ale Xiaomi nasadilo vlastný OS. Nechýba čítanie notifikácií, odpovedanie na hovory pomocou vstavaného reproduktora a mikrofónu a príchod hlási aj hlasový asistent Amazon Alexa.

Zdroj | Xiaomi

V oboch modeloch nechýba Wi-Fi, Bluetooth 5.2, GPS a ani NFC čip. Ten je aktuálne kompatibilný iba s kartami od Mastercard. Obísť by sa to dalo cez službu Curve.

Na spodnej strane sa nachádzajú všetky potrebné senzory na meranie tepu srdca, okysličenia krvi, stresu a spánku. Smart hodinky vám zmerajú až 117 športových aktivít.

Výrobca deklaruje výdrž na úrovni 12 dní. Ak budete merať športovú aktivitu pomocou GPS, tak sa môžete spoľahnúť na 30 hodín. V balení je bezdrôtová magnetická nabíjačka.

A teraz k cenám. Model Xiaomi S1 Active sa bude predávať v troch farebných prevedeniach za cenu 199 dolárov. Prémiovejší model S1 bude dostupný v dvoch farebných prevedeniach s cenou 269 dolárov.

Zdroj | Xiaomi

Dočkali sme sa aj bezdrôtových slúchadiel s označením Xiaomi Buds 3T Pro. Obsahujú 10-milimetrové dynamické meniče, ktoré zabezpečujú kvalitný zvuk a minimálne skreslenie. Znesú aj ošplechnutie vodou podľa certifikácie IP55.

Tento model bude určite lákať funkciou aktívneho odhlučnenia okolitých ruchov (ANC). K dispozícii budú až tri úrovne odhlučnenia. Režim Transparency aktivuje zabudované mikrofóny, aby ste počuli zvuky vôkol seba.

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi Buds 3T Pro sú vybavené funkciou Dimensional audio novej generácie, ktorá vytvára 360-stupňový zvuk podobný sedeniu pri domácom kine. Je to obdoba Spatial Audia od Apple.

Na jedno nabitie dokážu hrať až 6 hodín alebo dokopy 24 hodín aj s puzdrom. Nechýba cievka pre bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi. Cena slúchadiel Xiaomi Buds 3T Pro je 199 dolárov a budú dostupné v čiernej a bielej farbe. Predpokladáme, že rovnaké ceny budú aj v eurách.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.