5 dôvodov, prečo nevieme fungovať v redakcii bez Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Naša redakcia je nielen moderná, ale aj smart. Ako sa na správnych TECH redaktorov patrí, naplno využívame množstvo inteligentných vychytávok. Niektoré len sporadicky, no iné kolujú z ruky do ruky. Jednou z takých TOP produktov je elektrická kolobežka. Pre veľký záujem sme nedávno vybavili našu smart redakciu druhou kolobežkou, novinkou Xiaomi Mi Electric Scooter 3.

1. Renomovaná značka

Elektrické kolobežky ponúka mnoho výrobcov, medzi tých najlepších a najväčších sa už dlhodobo zaraďuje Xiaomi. Napriek overenej kvalite si jej produkty môžete kúpiť aj na Slovensku za veľmi priaznivé ceny a s plnou 2-ročnou zárukou. O servis tak bude vždy dobre postarané.

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 prišla na trh len nedávno a pokračuje v línii toho najlepšieho, čo si môžete kúpiť. Na výber je dokonca v dvoch farbách, v sivej a v čiernej.

2. Ovládanie zvládne každý. Doslova palcom

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 vyzerá naozaj sympaticky. Vo vnútri sa nachádza 300-wattový motor s maximálnym výkonom 600 wattov. Batéria so 7 650 mAh kapacitou ponúka dojazd do 30 kilometrov a to rýchlosťou až 25 km/hod.

V praxi môžeme potvrdiť reálne najazdených 25 kilometrov, ale za ideálnych podmienok viete dokonca urobiť viac, ako uvádza výrobca. Všetko, samozrejme, záleží od štýlu vašej jazdy, prevýšenia terénu a povrchu po ktorom jazdíte. Kolobežka zvládne stúpanie do 16 %, je stavaná pre jazdca s hmotnosťou do 100 kg.

Kolobežka sa ovláda páčkou akcelátora, ktorá je na pravej časti riadidiel. Na ľavej časti sa nachádza zvonček a brzdová páka. Brzdy majú rovnaký duálny brzdový systém ako Mi Pro 2, kombinujú elektrickú brzdu e-ABS s kotúčovou brzdou pre lepšiu brzdnú silu.

Pozrite siXiaomi predstavilo novú kolobežku Mi Electric Scooter 3

3. Mobilita na nezaplatenie

Súčasťou nášho redakčného života je testovanie automobilov. Prebrať vozidlo však častokrát predstavuje logistický oriešok, pretože sa nedá prísť pre auto jedným automobilom a odísť na dvoch. Riešením je poprosiť kolegu, ale nie vždy to časovo vyjde. Kolobežka vyhladila naše vráskavé čelá. Pre testovacie vozidlo teraz ideme na dvojkolesovom približovadle, ktoré potom vložíme do kufra.

V rámci Bratislavy sa tak vieme s novinkou Xiaomi Mi Electric Scooter 3 vďaka jej dojazdu dostať kamkoľvek. Musíme si však dávať pozor, cesty v Bratislave sú rozbité a neprispôsobené na jazdu kolobežkou.

Elektrická kolobežka nám pomáha aj pri fotení a natáčaní automobilov. Na kolobežke sa presunieme ďalej, aby sa do záberu vošla požadovaná kompozícia a my zbytočne nemíňame čas. Po dokončení skončí opäť v kufri, kde nezaberá veľa miesta.

Mimochodom, Xiaomi Mi Electric Scooter 3 má nový skladací mechanizmus, je odolnejší a nemá plastové časti, ktoré by sa mohli ľahko poškodiť. Kolobežka je vyrobená z hliníka leteckej triedy 6, má pohodlné pneumatiky a ako bonus máte už v cene náhradnú pneumatiku aj s dušou.

Pozrite si4 veci, pre ktoré budete chcieť Xiaomi Mi Smart Air Fryer aj vy

4. Všetko máte pod kontrolou

Kolobežku si spárujete cez appku Mi Home (Android, iOS). Rozhranie je jednoduché a prehľadné. Vďaka nej okamžite zistíte aktuálny stav batérie, priemernú rýchlosť a prejdené kilometre. Cez aplikáciu si môžete uzamknúť/odomknúť kolobežku.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ponúka tri jazdné režimy – režim chôdze, eco a sport. Režim eco umožňuje využiť aj tempomat. Aktivujete si ho v aplikácii a počas jazdy podržíte na niekoľko sekúnd páčku akcelátora. Po zabrzdení sa tempomat vypne, podobne ako v automobiloch.

Nechýba ani rekuperácia, vtedy energiu počas brzdenia, resp. keď idete dole kopcom, ukladáte do batérie. Intenzitu zotavenia si môžete vybrať v troch úrovniach. Opäť, všetko cez nastavenia v aplikácii.

Základné nastavenia si viete urobiť na LED displeji na riadidlách. Ten je zároveň vizuálny sprievodca základnými informáciami – ukáže spárovanie Bluetooth, aktuálnu rýchlosť, jazdný režim či uzamknutie kolobežky. Jedným stlačením sa zapnú svetlomety, dvojitým stlačením prepínate jazdné režimy.

Keď klesne kapacita batérie na 30 %, smartfón vás upozorní notifikáciou. Batéria sa nabíja zhruba 5,5 hodiny. Xiaomi garantuje 500 nabíjacích cyklov bez toho, aby kapacita batérie klesla pod 70 %.

Pozrite siXiaomi otvára novú sériu smartfónov strednej triedy, privítajte Civi

5. Dvojkolesový ošiaľ

Smutným trendom dnešnej doby je naša závislosť na automobiloch. Neustále sa potrebujeme presúvať z bodu A do bodu B veľkými vozidlami, v ktorých sedíme väčšinu času sami. Kto si vyskúša čaro elektrickej kolobežky, zrazu zistí, že sa to dá ináč a lepšie.

Potrebujete rýchlo na nákup? Načo míňať palivo a ničiť životné prostredie? Vystačíte si s kolobežkou a ruksakom! Častokrát to zrealizujte rýchlejšie ako na štyroch kolesách. Rovnako je tento malý dopravný prostriedok nenahraditeľný na dovolenke, ale i počas voľna cez týždeň na výlety do blízkeho okolia.

Verte či nie, Xiaomi Mi Electric Scooter 3 vás vráti na čerstvý vzduch, ušetrí čas a určite i vo vás rozdúcha dvojkolesový ošiaľ. A pritom cena je zaujímavá, za novinku zaplatíte 469 €.

Komentáre k článku