Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

TECHBOX smart redakcia je ešte lepšia a má nových pomocníkov

TECHBOX smart redakcia je ešte lepšia a má nových pomocníkov
TECHBOX
TECHBOX smart redakcia je ešte lepšia a má nových pomocníkov

Ešte minulý rok sme sa presťahovali do nových priestorov. Ukázali sme vám kúsok z našej redakčnej kuchyne a množstvo smart pomocníkov, ktorých naplno používame pri našej práci. TECHBOX smart redakcia sa vďaka šikovným rukám nášho tímu a novým partnerom opäť vylepšila. Pozrite sa, čo máme nové.

Počas 2. veľkej vlny pandémie sme množstvo času strávili prácou z domu, komunikovali cez videokonferencie a dosiahli obrovské úspechy návštevnosti (pokorili sme hranicu 600 000 unikátnych návštevníkom/mesiac), no našli sme si čas aj na vylepšenia našej smart redakcie, v ktorej už opäť naplno fičíme a pripravujeme pre vás obsah nielen na náš portál TECHBOX.sk, ale aj na YouTube kanál TECHBOX.sk či podcastové platformy.

Čo máme nové? Radi vám to opäť ukážeme. Veľmi sa tešíme z nového hlavného priestoru, ktorý sme vytvorili v spolupráci s partnerom IKEA. Pri tvorbe priestoru sme dbali najmä na variabilnosť, s cieľom v akejkoľvek časti priestoru získať možnosť nájsť vhodné prostredie na fotografovanie produktov a tvorbu videí.

TECHBOX smart obývačka je zároveň hlavným priestorom pre prijatie našich návštev, partnerov, známych osobností, výhercov v súťažiach – jednoducho tu sa tvorí a diskutuje. Nechýba ani „vysunuté“ pracovisko vhodné pre externých redaktorov, kde sme si vyskúšali aj to, ako sa vytvára betónová stena. Prezliecť sa do „pracovného“ bolo príjemným oddychom a úletom z redakčných povinností. Vytvorili sme aj priestor na výstavu vybraných modelov LEGO, ktoré už pravidelne recenzujeme, rovnako nechýba miesto pre testovanie nových televízorov a smart gadgetov do domácnosti.

Pozrite si

LEGO Technic 42115 Lamborghini Sián FKP 37 – Keď musíš nájsť miesto v „garáži“

 

Prím hral industirálny štýl, rozhodne aj vám odporúčame sériu kovových policových dielov BROR v modernom čiernom matnom vyhotovení. A vraj určené „do garáže“. Mnohé prvky zariadenia sú pritom na kolieskach, je možné ich preskladať tak, aby sme kedykoľvek zmenili priestor najvhodnejší na umiestnenie testovaných produktov.

Pozrite si

TECHBOX má novú smart redakciu

Všimnite si, ako sa vie smart obývačka TECHBOX zmeniť na štúdio pre nové diely TECHTALKS.

Nebola by to však tech redakcia, keby k nám nepribudli smart prvky. V IKEA napríklad nájdete žiarovky, ktoré môžete ovládať prostredníctvom diaľkového ovládania. To si umiestnite kdekoľvek, výhodou je jeho magnetické uchytenie do špeciálneho držiaka. Vytvoríte si tak vďaka systému TRÅDFRI dokonalú inteligetnú domácnosť.

Inštalácia je pritom triviálna a potrvá vám pár sekúnd. Prostredníctvom ovládača meníte farbu svetla, rovnako aj intenzitu vďaka funkcii stmievania. Samozrejme môžete ísť ešte ďalej a systém si rozšíriť o ovládanie cez mobilnú aplikáciu IKEA Home Smart.

Keď už sme pri svetlách, v redakcii sme vsadili aj na osvetlenie Philips Hue. Stropné svietidlá, napríklad v kuchyni alebo v pracovniach, tak máme pod kontrolou nielen vďaka špeciálnemu diaľkovému ovládaniu Philips Hue Dimmer, ale aj vďaka mobilnej aplikácii Philips Hue. Svetlá majú totiž funkciu Bluetooth a tak na to, aby ste si zmenili farbu svetla alebo jeho intenzitu stačí vziať váš smartfón a máte všetko vo vašich rukách.

Aplikácia umožní vytváranie rôznych režimov, môžete si nastaviť automatický čas zapnutia, vypnutia svetiel, ale aj to, ako má svetlo svietiť napríklad večer, kedy je vhodnejšia teplá biela namiesto studenej bielej. Výhodou je, že ak máte viac svietidiel, všetky môžete ovládať naraz, resp. si priamo v jedinej aplikácie nastavíte správanie svetiel tak, ako vám najviac vyhovuje. Výhodou je, že každý člen našej redakcie má prístup k aplikáciám a tak si všetko nastaví individuálne po príchode do redakcie.

V redakcii sa staráme aj o to, aby naši hostia, ale samozrejme aj kolegovia, dýchali vždy čistý vzduch. Preto nechýbajú najnovšie špičkové smart čističky vzduchu Roger od Stadler Form. V čom sú výnimočné?

Napríklad smart čistička vzduchu Roger Big v našom hlavnom priestore dokáže v priebehu pár minút vymeniť vzduch a odfiltrovať absolútne gro vírusov, baktérií, prachu a alergénov. Ak by ste mali miestnosť veľkú až 104 m2, trvalo by jej to len 20 minút. Obrovskou výhodou je, že dokáže odstrániť až 99,9 % všetkých vírusov chrípky A, vrátane koronavírusov (SARS-CoV-2) a to už za jednu hodinu.

Čistička vzduchu pritom využíva patentovaný Dual Filter, čo je kombinácia HEPA H12 filtra a aktívneho uhlíkového filtra. Efektné je ovládanie čističky prostredníctvom dotykových tlačidiel, ktoré sa zobrazia len vtedy, keď ich potrebujete. Nechýba ani aplikácia, treba pochváliť bezproblémové spárovanie na prvýkrát.

Vďaka aplikácii viete presne, aký máte vzduch a samozrejme, veľkou výhodou je ovládanie na diaľku. Síce čistička môže fungovať nepretržite v automatickom režime, ale ak viete, že idete nahrávať napríklad nový TECHTALKS s viacerými hosťami, jednoducho si cestou do redakcie necháte vyčistiť vzduch, stačí zadať pokyn v aplikácii.

Pozrite si

Otestovali sme 5 prémiových čističiek vzduchu z celého sveta

A keďže v reakcii máme i ďalšie poschodie s kancelárskymi priestormi, čistíme vzduch i tu. Na to používame menšieho brata Stadler Form Roger, čističku ktorej rovnako nechýba aplikácia, taktiež zaujme moderným dizajnom a ponúkne certifikované filtre, ktoré zničia až 99,3 % koronavírusov (SARS-CoV-2) a 99,9 % vírusov chrípky A, ktoré ohrozujú naše zdravie. Čistý vzduch v byte či dome si zaistíte bezstarostným automatickým režimom a ovládaním cez aplikáciu Smart Life. MImochodom, všetky appky fungujú aj na veľkom 7,6-palcovom displeji rozkladacieho smartfónu Samsung Galaxy Z Fold2 5G.

Aby sme sa nemuseli starať o poriadok v redakcii, aj tu máme nových smart pomocníkov. Vsadili sme na osvedčeného výrobcu, jednotku medzi robotickými vysávačmi, iRobot. Hlavný priestor TECHBOX smart obývačku a smart kuchyňu nám upratuje dvojica modelov iRobot Roomba i7+ a Braava Jet m6.

V čom je práve model Roomba i7+ výnimočný? Rozhodne je to vyprázdňovacia stanica Clean Base, máme pokoj na niekoľko týždňov – vôbec sa nemusíme starať o vysýpanie vysávača. Navyše poteší vysokým výkonom vysávania, ale najmä inteligentným mapovaním Imprint, kedy si vysávač priestor zmapuje tak, aby vždy vysával čo najefektívnejšie.

Opäť nás potešilo rýchle spárovanie s aplikácou iRobot Home, vďaka ktorej máme všetci vysávače pod kontrolou. Veľkou výhodou je, že v aplikácii môžete mať viacero vysávačov, viete si vytvárať plány, robotické vysávače vám dokonca samé odporúčajú najefektívnejší čas a režim vysávania. V aplikácii vidíte aj priestor, ktorý vysávač upratal a to v podobe prehľadnej mapy.

Pozrite si

Úplne nová aplikácia iRobot Home vám poriadne uľahčí život

Veľkou výhohou dvojice robotického vysávača a mopu je, že ak vysávač Roomba i7+ ukončí výsávanie, prichádza na rad robotický mop Braava Jet m6. Ideálnu dvojku viete plne ovládať cez aplikáciu, mop dokonca rozozná, akú ste doň vložili podložku. Podložky na mokré mopovanie pritom obsahujú absorpčné vlákna a uvoľňujú lepkavé nečistoty. Jednoducho aj keď sa niečo na podlahe vyleje, zaschne, mop sa postará o jej vyčistenie.

O tom, ktoré zariadenie dokončilo svoju prácu, alebo v akom je aktuálne stave máte stále prehľad vďaka aplikácii iRobot Home.

Keďže však máme poschodie, aj v tomto prípade sa o vrchnú časť stará ďalší robotický vysávač, a to cenovo najdostupnejší model so stanicou Clean Base (keď si raz zvyknete na automatické vyprázdňovanie, cesta späť nie je). Tu sme zvolili model iRobot Roomba i3+, ktorý viete bežne kúpiť za 649 eur. Vysávač sme aj podrobne recenzovali, určite si prečítajte naše dojmy.

Pozrite si

Cenovo dostupná Roomba i3+ s auto vysýpaním dokáže príjemne prekvapiť

A keďže sme kávičkári, v redakcii naplno fičíme s najnovším modelom plneautomatického kávovaru Philips LattteGo 5400. Pripraviť latte macchiato alebo cappuccino je hračkou, oceňujeme najmä minimálnu údržbu nádoby na mlieko. Samozrejme kávovar má farebný displej a vdaka profilom si každý z našej redakcie ihneď uloží kávu, ktorú má najradšej. Chutnej káve sa tešia aj naše návštevy.

Zaujali vás smart gadgety, ktoré naplno používame? Verte nám, že to zďaleka nie je všetko, niekedy nabudúce vám ukážeme ďalšie vychytávky a inteligentné zariadenia, ktoré nám spríjemňujú každodennú redakčnú prácu a vieme ich ovládať aj cez naše smartfóny.

Za podporu a tech vychytávky smart redakcie TECHBOX ďakujeme našim skvelým partnerom, špeciálne spoločnostiam IKEA, Philips, iRobot či Stadler Form a Samsung.