TECHBOX má novú smart redakciu

Rok 2020 si v našej redakcii určite zapamätáme. Presťahovali sme sa do nových redakčných priestorov v Bratislave, ktoré nám umožnia tvoriť nové a lepšie projekty. Tešíte sa? My tiež, aj preto, že budeme viac smart.

V redakcii TECHBOX sme ešte na konci minulého roka oslavovali veľkú vec – plánovali sme prvé sťahovanie do vlastných priestorov. Kľúče od novej redakcie sme si prebrali len koncom februára 2020 a sťahovanie sme chceli stihnúť do konca marca. Ak len trochu sledujete, čo sa okolo nás deje, viete, že to bol najhorší možný termín. Jednoducho nikto vám v tom čase nedokázal zapožičať veľké auto, navyše celé Slovensko sa zavrelo a zostali sme doma. Naše nové priestory boli v stave holodom.

Holodom je holodom. Nič v ňom. Iba zvyšky po stavebníkoch.

Vďaka obrovskému Ford Transit, ktorý sme si už v redakcii vyskúšali predtým, sme si však počas apríla 2020 do redakcie preniesli naše veci. Plocha 15,1 m3 je obrovská, stačilo vyraziť len raz.

Pozrite siAj veľký „sťahovák“ Ford Transit môže prekvapiť modernými technológiami

To, čo sa na prvý pohľad zdalo ako veľké plus – stav holodomu, ktorý si viete zariadiť podľa vlastných predstáv, sa nakoniec stalo nevýhodou. Korona zatvorila obchody, obmedzila poskytovanie služieb a úradov. Viete si predstaviť, ako sa v takomto čase vybavuje napríklad prípojka vody, elektriny či plynu? Všetko trvalo doslova týždne až mesiace. Ale nevadí, i tak sme boli na home office.

Paradoxne sme v TECHBOX počas 1. vlny pandémie fungovali naplno, svedčia o tom i rekordy návštevnosti nášho portálu TECHBOX.sk, kde sme v istom momente dosiahli viac ako 470 000 unikátnych návštevníkov/30 dní. Na polmilióna si musíme ešte počkať, ale patrí vám už teraz obrovské ĎAKUJEME za vašu priazeň.

Pozrite siTECHBOX.sk dosiahol 400 000 unikátnych návštevníkov aj vďaka vám!

Času na dokončovacie práce tak bolo menej ako sme chceli, no odísť klásť podlahu či kopať sa v zemi pre vytvorenie nových parkovacích miest bol nakoniec vždy príjemný relax.

Radosť z podlahy, ktorú sme si previezli a položili sami :)

Po skúsenostiach s robotníkmi sme nakoniec väčšinu prác robili svojpomocne. Trvalo to síce niekoľko týždňov, keďže sme boli maximálne opatrní aj v kvôli vírusu Covid-19, ale o to viac nás tešil každý výsledok našej práce. Neverili by ste, aká radosť prišla, keď sme osadili prvé WC… no potom to už išlo. Roman chcel čiernu sanitu, zamiloval sa do nej na jednej z pracovných ciest – kým sa ešte lietalo za novinkami do zahraničia. Skúste sa pozrieť, koľko čiernej sanity majú v „bežných“ obchodoch.

Samozrejme mysleli sme najmä na technológie, a tak ani v našej novej redakcii nemôže chýbať Wallbox s možnosťou nabíjania elektromobilov. V tomto prípade sme sa opäť spoľahli na odborníkov zo ZSE Drive, ktorí nám osadili náš obľúbený Wallbox s výkonom až 22 kW.

Ten už naplno využívame s testovacími elektromobilmi a musíme priznať, že je to veľmi návykové. Prídete do práce, auto nabijete počas písania článkov alebo príprave reportáží a nestaráte sa o nabíjanie na externých nabíjacích stojanoch. Tie využívame najmä pri dlhších trasách.

Pozrite siTECHBOX má vlastnú 22 kW nabíjačku pre elektromobily!

Aby ste si však nainštalovali Wallbox, musíte mať na to pripravenú elektrickú sieť. V našom prípade sme menili ističe za 50A, s tým súvisí nová revízna správa atď. Ak však plánujete kúpu elektromobilu, Wallbox bude pre vás povinnou jazdou. Nabíjanie elektromobilu budete mať nielen rýchlejšie, ale aj výrazne lacnejšie ako na verejných nabíjacích staniciach. A ZSE Drive je skvelá voľba, pozrite si ich ponuku.

V modernej tech redakcii potrebujeme aj poriadny internet. A tak naša voľba padla na optiku od Telekomu.

Zapájanie optiky sme si užili, tešili sme sa ako malí chlapci.

Konečne máme rýchly internet! V balíku Magio Internet XL máme možnosť dosiahnuť rýchlosti až 600 Mb/s pri downloade a 60 Mb/s pri uploade.

A keďže testujeme aj televízory, rovno sme sa rozhodli aj pre Magio televíziu XL, vďaka čomu vyskúšame, ako si nové telky poriadia s klasickým vyslielaním či HD televíznymi programami a TV archívom.

O dokonalé pokrytie Wi-Fi signálom priestoru redakcie sa zas stará NETGEAR Orbi WiFi 6 System AX6000. Najnovší Wi-Fi Mesh systém využíva aktuálny top štandard Wi-Fi 6 pre rýchlosti do 6 Gbit/s a možnosťou pripojenia viac ako 100 zariadení súčasne. Raz to veríme aj vyskúšame a pripojíme maximum produktov, ktoré sa naraz ocitnú v redakcii. Veľkým plusom sú práve dva Mesh routre (hlavný a satelit), takže máme dokonale pokryté obe poschodia redakcie i vonkajšie priestranstvo.

Tie rýchlosti sú skvelé, veď sa pozrite!

Novinkou redakcie je TECH kuchyňa, od ktorej sme si sľubovali veľa. A veľa sme aj dostali, keďže v súčasnosti sú reštaurácie zatvorené, tešíme sa z nej každý pracovný deň.

Na prvý pohľad je naša redakčná kuchyňa jednoduchá, ale kým sme ju dali do finálnej podoby, celkom sme sa zapotili. To, čo vidíte na fotografiách, je najmä práca nášho Števa – šéfredaktora online portálu TECHBOX, ktorý je doslova domáci kutil.

Vymyslel mnohé riešenia, ktoré uvidíte aj neskôr v našich videách a článkoch. Všímavé oko si určite všimne, že „black on black“ matná čierna je aktuálna novinka od švédskeho giganta IKEA. Spotrebiče nám však dodala iná švédska spoločnosť – Electrolux. A keďže sme technologická redakcia, všetky sú nejakým spôsobom poriadne smart.

Napríklad varná doska SensePro má nie len funkciu Bridge na spojenie dvoch zón do jednej, ale aj funkciu Hob2Hood. Tá dokáže bezdrôtovo dať signál smart odsávaču pár, aby sa spustil. Aby toho nebolo málo, tak odsávač reaguje na výkon varnej dosky, aby boli výpary odsaté ako majú! Luxusný sklenený povrch digestora tak nie je nutné vôbec chytať.

Ešte väčšou lahôdkou je parná rúra CookView s Wi-Fi modulom a zabudovanou kamerou pre sledovanie na diaľku čo sa deje v jej vnútri. Ak sa divíte, kde v rúre by mohla byť kamera, nie ste sami, my sme tiež hľadali jej polohu dokonca aj strčením hlavy do vnútra rúry. Nakoniec nám polohu prezradil až návod na používanie – je z vnútornej strany madla, takže jej nehrozí 250° C teplota.

Nech máme kde umývať všetok ten riad z varenia, od Electroluxu máme aj umývačku riadu ComfortLift s AirDry. Hoci nemá Wi-Fi a ani vlastnú appku, vďaka systému ComfortLift a zobrazovaniu zostávajúceho času TimeBeam (projekciou na podlahe) je pre nás perfektným pomocníkom. Veď videli ste už niekoho, kto by rád umýval riad? Mimochodom, aj nastavenie QuickSelect je čosi, čo sa len tak nevidí – na dotykovom paneli máme vhodný program nastavený za pár sekúnd.

K tomu všetkému je v kuchyni dominantou obrovská NoFrost americká chladnička s dávkovačom vody a ľadu a dotykovým ovládaním. Redaktorov nie je málo a tak sa miesto na potraviny určite zíde. Navyše v lete oceníme aj dávkovač ľadu a filtrovanú studenú vodu.

K smart výbave domácnosti a teda i redakcie nechýba ani robotický smart vysávač Electrolux Pure i9.2, ktorý po redakcii chodí už nejaký ten mesiac a tak sa nemusíme starať o vysávanie podlahy ručne.

Pozrite siElectrolux Pure i9.2 vyzerá rovnako, no je lepší a lacnejší

A ak sa nám náhodou čosi podarí vysypať, k dispozícii máme aj Electrolux Pure Q9, perfektný tyčový vysávač typu 2v1, z ktorého máte za sekundu šikovný malý ručný vysávač s rukoväťou ako Thorovo kladivo.

Pozrite siElectrolux Pure Q9 – štýlovka na vysávanie bez káblov sadne aj do ruky

Aby sme nezabudli. O čistý vzduch sa nám v redakcii stará ďalší smart pomocník, čistička vzduchu Electrolux Pure A9 s perfektným dizajnom a výborným čistením vzduchu. Samozrejmosťou je mobilná aplikácia, cez ktorú sa čistička nie len ovláda, ale aj sleduje aktuálne znečistenie interiéru.

S najmodernejšími technológiami ale pokračujeme i ďalej. To, aké inteligentné bezpečnostné systémy tu máme vám síce neprezradíme, ale jednu vychytávku vám ukážeme – kameru Arlo Pro 3 Floodlight. Táto novinka roka 2020 ocenená aj na výstave CES 2020 ako TOP INNOVATION produkt sníma priestor pred našou redakciou v 2K rozlíšení.

Obraz z kamery je mimoriadne detailný, nechýba HDR a pokiaľ sa aj vy pre takéto riešenie rozhodnete, oceníte prepracovanú aplikáciu a mimoriadne podrobné nastavenia kamery a jej správania sa. V sekunde viete, čo sa deje.

Najväčšou prednosťou kamery Arlo Pro 3 Floodlight je však prisvetlenie priestoru. Aj v noci totiž snímate obraz doslova ako cez deň vďaka  LED panelom a osvetlením 3000 lumenov. A samozrejme, kamera má vlastnú batériu, jej ištalácia je mimoriadne jednoduchá. Už čoskoro vám to ukážeme v samostatnej recenzii.

Už dnes však nechýba ani nové štúdio so známymi kreslami Tuli, kde nahrávame video talkshow TECHTALKS. Nový diel s Michalom Ferencom alias donbossbossov rozhodne odporúčame pozrieť na našom kanáli Youtube alebo vypočuť si v podcastoch.

Pozrite siMichal Ferenc – Dnes si follow musíš zaslúžiť | TECHTALKS

Ďalšie tech vychytávky v našej smart redakcii TECHBOX uvidíte neskôr. Už čoskoro totiž bude redakcia vybavená aj ďalšími smart riešeniami, postupne totiž inštalujeme unikátne LED svietididlá Philips Hue tak v interiéri, ako aj exteriéri, očakávame aj smart klimatizácie od ZSE. Všetko budeme ovládať na diaľku, prostredníctvom aplikácií, podobne ako aj naše redakčné auto s prístupom či štartovaním len cez smartfón.

V novej redakcii je ešte stále čo dorábať a dokončovať, nudiť sa veru nebudeme ani najbližšie mesiace a vy budete prostredníctvom našich článkov a videí pri tom.

Za to, že si môžeme naplno užívať nové priestory a sme smart ďakujeme najmä našim skvelým partnerom, špeciálne spoločnostiam Electrolux, NETGEAR, Arlo, Slovak Telekom, ZSE Drive, IKEA, Tuli, Summit Motors Slovakia, Philips a VÚB banka.

Komentáre k článku