Reklama

Xiaomi 12T Pro sa nabije už za 19 minút, absolútne zmení vaše návyky

TECHBOX

Novinku Xiaomi 12T Pro máme už nejaký čas v redakcii, preto vieme zhodnotiť jej hardvérové aj softvérové možnosti, vďaka ktorým tento smartfón vyniká nad svojou priamou konkurenciou.

Na TECHBOX.sk sme vám ho už takmer kompletne predstavili. Posledným dielikom do skladačky je konektivita a 120-wattové nabíjanie HyperCharge.

Začali sme totiž prémiovým dizajnom a AMOLED displejom, pokračovali sme najväčšou zbraňou smartfónu – 200-megapixelovým hlavným fotoaparátom a do tretice sme vyzdvihli aj vysoký výkon a prepracované prostredie MIUI 13.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nadstavbu MIUI 13 sme si už opísali a úzko s ňou súvisí aj samotná konektivita smartfónu Xiaomi 12T Pro. Dnes je moderným pojmom podpora sietí piatej generácie. Aj keď ešte nemáme pokryté celé územie Slovenska, tak tam, kde je to možné, 5G bude plne k dispozícii. Stránky sa budú načítavať v priebehu okamihu aj veľké aplikácie stiahnete za pár sekúnd. A hranie online hier, to si užijete ako nikdy predtým!

Doma zase dáta nepoužívate, tam oceníte najnovší štandard Wi-Fi 6, takže praktický rozdiel v rýchlosti oproti 5G ani nezbadáte, čo si zaslúži pochvalu. Rovnaká pozornosť patrí aj Bluetooth vo verzii 5.2, takže stabilné pripojenie aj veľký dosah je alfou a omegou nového smartfónu Xiaomi 12T Pro.

Navigácia bude vždy okamžitá a presná, a to vďaka širokej podpore všetkých navigačných služieb vrátane GPS, Beidou, Glonass a Galileo. Nech ste kdekoľvek, signál si vás nájde. Dnes je moderné platiť smartfónom pomocou Peňaženky Google a vstavanému NFC čipu. Táto kombinácia funguje dokonale a už vás nebude trápiť zabudnutá peňaženka alebo platobná karta. To sa totiž nachádza priamo vo vašom smartfóne.

Pozrite si

Xiaomi 12T Pro si vás získa prémiovou konštrukciou a AMOLED displejom

Zásobovať energiou veľký AMOLED displej aj náročné hranie vďaka špičkovému procesoru má na starosti veľká batéria s kapacitou 5 000 mAh. To je na dnešnú dobu pomerne štandardná kapacita, ale čo rozhodne nie je štandard je rýchlosť, akou túto batériu nabijete na 100 %.

Isto sa vám niekedy stalo, že ste sa ráno zobudili, mali ste pár percent a začali ste stresovať, kedy a kde si stihnete nabiť váš smartfón. To je so Xiaomi 12T Pro už minulosť a novinka prichádza so 120-wattovým nabíjaním HyperCharge, čo znamená, že sa z 0 na 100 % dostanete v priebehu 19 minút.

Takýmto výkonom vám stačí zapojiť smartfón Xiaomi 12T Pro do zásuvky a behom raňajok a rannej hygieny vyrážate z domu s plne nabitou batériou, ktorá vám aj pri náročnom používaní minimálne do konca dňa vydrží. Nabíjanie HyperCharge vás okamžite zbaví vašej rutiny každovečerného zapájania smartfónu do elektriny. Nočnému nabíjaniu je odteraz koniec.

Pozrite si

Xiaomi 12T Pro nasadzuje proti konkurencii 200-megapixelový snímač

Obavy o životnosť batérie nie sú na mieste. Xiaomi si na tomto dalo záležať, pričom má zariadenie niekoľko poistiek proti prebíjaniu a prehrievaniu batérie. Spoločnosť má teda bezpečnosť zákazníka na prvom mieste. Ochudobnený však neostal ani základný model Xiaomi 12T, ktorý taktiež podporuje 120-wattové nabíjanie HyperCharge.

Spoločnosť Xiaomi našťastie nepatrí k výrobcom, ktorí vám do balenia dajú ledva nabíjací kábel. Masívny 120-wattový adaptér sa nachádza priamo v predajnom balení, takže žiadne dodatočné dokupovanie príslušenstva. Tam obsah balenia nekončí a okrem nástroja na vyberanie SIM karty si Xiaomi dovolilo pribaliť aj praktický silikónový obal. Síce si jeho nasadením jemne znížite prémiovosť dizajnu, pri možnom páde si však budete za toto rozhodnutie ďakovať.

Ak si dáte všetky vlastnosti Xiaomi 12T Pro do súvislosti, tak si zrejme poviete, že takto vybavený smartfón musí atakovať hranicu tisíc eur, ale to sa mýlite. Xiaomi bolo vždy v povedomí ako spoločnosť so skvelým pomerom ceny a výkonu. Xiaomi 12T Pro a ani základný model 12T nie sú našťastie výnimkou.

Obsah pokračuje pod reklamou

Cena modelu Xiaomi 12T začína na sume 599 eur a model Pro môže byť váš už od 799 eur. To sú ceny, ktorými modely vyhrávajú na plnej čiare! Xiaomi 12T aj Xiaomi 12T Pro sú oficiálne dostupné aj na e-shope mi-store.sk, kde si ich môžete ihneď zakúpiť, a to rovno vo všetkých dostupných pamäťových verziách.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.