Reklama

Xiaomi 12T Pro si vás získa prémiovou konštrukciou a AMOLED displejom

TECHBOX

V redakcii sme vyskúšali najnovší smartfónový prírastok Xiaomi 12T Pro, ktorý boduje svojim 200-megapixelovým hlavným senzorom. Teraz vám ho predstavíme ešte podrobnejšie.

V prvej časti nášho nového seriálu sa dôsledne povenujeme dizajnu a spracovaniu novinky. Xiaomi totiž vyrobilo prémiový smartfón, ktorý budete chcieť mať vo svojom vrecku.

Dizajnovo smartfóny série Xiaomi 12T zapadajú do rodiny smartfónov série Xiaomi 12. V tomto prípade je však displej plochý a nie zakrivený, čo určite ocenia tí, čo si naň chcú nájsť ochranné sklo alebo fóliu. Kvitujeme však, že fólia je už predinštalovaná a v balení nechýba ani praktické silikónové puzdro. Ním však zakryjete nádherný dizajn. Ochrániť, či nechať vyniknúť dizajnu. Výhodou je, že rozhodnutie je len na vás.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vpredu aj vzadu nájdeme ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5 a boky sú vytvorené z hliníka. Smartfón Xiaomi 12T Pro pôsobí veľmi prémiovo. Môže za to najmä zadná sklenená stena. Sklo je tu však matné, čo vyzerá rozhodne štýlovo. Navyše sa v ruke vďaka nemu smartfón nešmýka a ani sa na ňom nezachytávajú odtlačky prstov. O samotnom veľkom module fotoaparátu a jeho špičkovom senzore si povieme viac v samostatnej časti nášho seriálu. Už teraz môžeme prezradiť, že sa môžete spoľahnúť na špičkovú zostavu fotoaparátov na čele s 200-megapixelovým senzorom.

Samotný smartfón má rozmery 163,1 x 75,9 x 8,6 mm. V ruke pôsobí väčší, ale rýchlo si zvyknete. Rozhodne oceníte veľký displej a výhody s ním spojené. Špecialitou mnohých modelov od spoločnosti Xiaomi je aj infračervený port na hornej strane. Po správnom nakonfigurovaní ním môžete ovládať váš televízor alebo klimatizáciu. Veľmi praktická vychytávka.

Poďme však už k samotnému AMOLED displeju. Ten má 6,67-palca a podporuje 120-hertzovú obnovovaciu frekvenciu. Viac ako dostatočné je aj rozlíšenie 2 712 x 1 220 pixelov, čo dáva výslednú jemnosť 446 ppi. Maximálny jas sa vie vyšplhať až na 900 nitov, takže ani v letných dňoch s čitateľnosťou nebude problém. O kvalitné zobrazenie obsahu sa postarajú technológie HDR10+ a Dolby Vision. Ako sami vidíte, sú to špičkové parametre.

Čistotu predného panelu nenarúša ani minimalistický otvor, v ktorom sa nachádza selfie kamera. Tá disponuje rozlíšením 20 Mpx a video dokáže nahrávať vo Full HD rozlíšení pri 60 fps. Naša pochvala smeruje aj k optickej čítačke odtlačkov prstov ukrytej priamo pod displejom.

Je rýchla, spoľahlivá, presná a nevadia jej ani jemne mokré alebo spotené prsty. Po dlhšom podržaní palca v oblasti čítačky odtlačkov prstov sa dostanete do špeciálneho menu, kde si môžete zvoliť čítačku QR kódov alebo vyhľadávanie v internetovom Mi Prehliadači.

Séria obsahuje aj model Xiaomi 12T, ktorý sa od Pro modelu líši len použitým procesorom a absenciou 200-megapixelového senzora. Na základe toho je aj, pochopiteľne, lacnejší. Xiaomi 12T aj Xiaomi 12T Pro sú oficiálne dostupné nielen v e-shope mi-store.sk, kde si ich môžete zakúpiť rovno vo všetkých dostupných pamäťových verziách.

Už o týždeň vám prezradíme, čo všetko dokáže fotoaparát novinky. Budete prekvapení.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.