Reklama

Nový watchOS 9: najlepší OS pre smart hodinky je zase o trochu lepší

Zdroj | Apple
Tomáš Šmidák
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Na konferencií WWDC 2022 sa rok čo rok stretávame s novými vylepšeniami OS od Apple. Výnimkou nie je nie ani watchOS, ktorý dostal už svoju deviatu generáciu.

Apple dnes večer na svojej softvérovej konferencií, predstavil niekoľko noviniek včetne iOS 16, macOS Ventura, M2 procesor, nový Macbook Air a Macbook Pro a tiež watchOS 9.

Ciferníkov nie je nikdy dosť

Predstavené boli konkrétne štyri: Lunar, ktorý je v štýle lunárneho kalendára, Playtime, ktorý je hravý a dynamický, Metropolitan, ktorý pripomína klasické hodinky a Astronomy, ktorý bol kompletne redizajnovaný a ponúka novú mapu hviezdnej oblohy a tiež ukazuje aktuálny pohyb mrakov.

Niekoľko klasických dizajnov ako Utility, Simple či Activity Analog boli vylepšené a modernizované. Po novom je možné nastaviť, že po zapnutí funkcie Focus sa zmení aj ciferník hodiniek, podľa toho na čo ste práve zameraní.

Pozrite si

So stratou Apple Watch v Disney World prišla aj o 40-tisíc dolárov z karty

Pozrite si, ako ste cvičili ešte detailnejšie

Aplikácia „Workout“, je jedna z najpoužívanejších aplikácií na Apple Watch. Preto sa nemožno čudovať, že najväčšie zmeny sa odohrali práve tu. V aktivite „behanie“ pribudlo niekoľko nových metrík.

Medzi nimi napr. torzia bokov, dĺžka kontaktu nohy so zemou či koľko ste počas aktivity odkráčali. Pre jednotlivcov, ktorí sa venujú triatlonu je tu tiež funkcia „multi sport workout“. Tá vie na základe aktivít sama plynule prepínať medzi plávaním, behom a cyklistikou. Po novom vám tiež budú hodinky podľa vašej aktivity sami vytvárať tzv. hearth rate zones, ktoré vám pomôžu vaše cvičenie lepšie optimalizovať.

Poteší tiež možnosť vytvárať si vlastné intervalové tréningy, ktoré si viete následne ukladať medzi ostatné. Môžete si tiež vytvárať ciele pre vaše cvičenie, po ktorých splnení dostanete od hodiniek hlásenie.

Dobré ráno. Ako ste sa vyspali?

Vylepšené boli aj štatistiky spánku. Tie sú po novom ešte podrobnejšie a ešte presnejšie. Všetky údaje z hodiniek sa tiež automaticky synchronizujú s appkou Zdravie vo vašom iPhone.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Pixel Watch oficiálne potvrdené. Čo prinášajú prvé smart hodinky od Googlu?

Smart dávkovanie liekov je tu

Nová verzia watchOS 9, so sebou prináša aj funkciu Medications. Tá vám umožňuje nahrať si vaše lieky do aplikácie Zdravie a nastaviť si kedy a koľko ich máte užiť.

Zdroj | Apple

Viete ich vkladať pomocou zadania názvu a tiež oskenovaním balenia. V prípade, že sa liek nemôže s iným liekom alebo inou substanciou kombinovať, aplikácia vás na to priamo pri ňom upozorní.

Zdroj | Apple

Na čas užitia lieku vás vedia Apple Watch tiež samozrejme upozorniť.

 

 

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.