Reklama

Pixel Watch oficiálne potvrdené. Čo prinášajú prvé smart hodinky od Googlu?

Zdroj | Google
Tomáš Šmidák
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Na dnešnej konferencií Google I/O 2022, boli okrem iných produktov, predstavené aj očakávané Pixel Watch. Ide o priamu konkurenciu aktuálne najpredávanejších smart hodiniek na trhu, Apple Watch. Toto je všetko, čo o nich vieme.

Dizajn hodiniek, bol známy už týždne pred oficiálnym predstavením. Prichádzajú s oválnym telom, na ktorého boku sa nachádza korunka a tlačidlo. Obe slúžia na navigáciu v systéme. Hodinky sú vyrobené z recyklovanej ocele a k dispozícií je tiež niekoľko vymeniteľných remienkov. Základný bude pravdepodobne ako u konkurencie, vyrobený zo silikónu. Hodinky bežia na vylepšenej verzií Wear OS 3, ktorá ponúka plynulejšiu navigáciu prostredím a vylepšené notifikácie. Na výber tiež bude verzia s podporou LTE.

Zdroj | Google

 

Novinka bude podporovať natívne Google aplikácie, ako Google Maps, Google Assistant, Google Wallet a Google Home. Integrované sú samozrejme aj služby, ktoré poznáme zo smart hodiniek od spoločnosti Fitbit, nakoľko je Google jej vlastníkom, a podieľala sa na vývoji nových Pixel Watch. K dispozícií tak bude meranie srdcového tepu, sledovanie kvality spánku či funkcia Emergency SOS. Tá vám umožní, v prípade potreby, kontaktovať cez hodinky záchranné či iné pohotovostné služby. Používatelia Pixel Watch, si tiež budú môcť synchronizovať dáta z hodiniek so svojím Fitbit účtom.

Zdroj | Google

Cez hodinky, budete môcť ovládať multimédiá na vašom smartfóne, či už pôjde o zastavenie alebo opätovné prehratie hudby alebo seriálu, či ovládať hlasitosť na vašom zariadení. Vhod tiež padne funkcia Find My Device. V prípade, že nebudete vedieť nájsť váš smartfón alebo Pixel Buds, bude možné ich prostredníctvom hodiniek na diaľku prezvoniť. Vďaka vyššie spomínanej podpore Google Home, tiež budete môcť cez Pixel Watch ovládať produkty, ktoré budú s aplikáciou spárované. Či už pôjde o reproduktory, žiarovky či termostat.

Zdroj | Google

 

Podobne ako Samsung Galaxy Watch4, nebude novinka kompatibilná so zariadeniami so systémom iOS. Na ich pripojenie k Android smartfónu, budete pravdepodobne potrebovať aspoň verziu Android 8.0 a Google účet. Podrobnejšie informácie ako rozmery, veľkosť a typ displeja, kapacita batérie či vnútorná výbava, neboli oznámené.

Predávať by sa mali začať po boku Google Pixel 7, ktorý má vyjsť na jeseň tohto roka. Spoločnosť tiež hovorí, že pôjde o prémiovo nacenený produkt. Konkrétna cena však nebola zverejnená.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.