Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Takto vyzerajú chystané Pixel Watch. Ich prototyp niekto nechal v reštaurácii

Takto vyzerajú chystané Pixel Watch. Ich prototyp niekto nechal v reštaurácii
Zdroj | GSMArena
Tomáš Šmidák
Takto vyzerajú chystané Pixel Watch. Ich prototyp niekto nechal v reštaurácii
Zdroj | GSMArena
Zdroj | GSMArena

História sa opakuje. Podobne ako kedysi zamestnanec Apple, niekto zo spoločnosti Google nechal ešte nepredstavený produkt len tak položený v podniku. Ide o hlúpu náhodu, alebo premyslený marketing?

O tom, že Google pracuje na svojich prvých smart hodinkách, vieme už dlho. Po akvizícií spoločnosti Fitbit v roku 2021 a následnému potvrdeniu, že so spoločnosťou Samsung pracujú na novom operačnom systéme pre wearables Wear OS, bola už len otázka času, kedy prídu prvé uniknuté zábery a informácie o nich. Len jeden deň po registrovaní ochrannej známky Pixel Watch, sme ich mohli vidieť na detailných fotografiách. Ako je to možné? Niekto ich zabudol v reštaurácií.

Pozrite si

Facebook a Google budú musieť vyzradiť tajomstvá

Na záberoch môžeme vidieť hodinky oválne hodinky, ktoré po zapnutí na displeji ukážu biele logo Google. Celý zovňajšok vrátane tvaru, korunky na pravej strane a senzorov, sa nápadne podobá tomu, ako Google opísal svoje smart hodinky počas registrácie ochrannej známky. Je teda len malá šanca, že sa v tomto prípade nejedná o oficiálnu predprodukčnú verziu.

Zdroj | Android Central

Dizajn je na prvý pohľad štíhly a elegantný. Konštrukcia je kombinácia hliníku a skla.

Zdroj | Android Central

Na spodnej strane sa nachádza senzor EKG a zboku môžeme vidieť piny na pripojenie remienka. Hodinky by tiež mali ponúkať funkciu bezdrôtového nabíjania.

Zdroj | Android Central

Bežať by mali na operačnom systéme Wear OS 3. Dátum predstavenia, cena ani dostupnosť zatiaľ nie sú známe.

Pozrite si

Nájdeme Putinov bunker? Mapy Google odtajnili prísne tajné vojenské objekty

Nejde však o prvý prípad, kedy zamestnanec Googlu zabudol nepredstavený produkt na verejnosti. Naposledy sa jednalo o Pixel 3 XL, ktorý bol ponechaný na zadnom sedadle taxíka. Pravdepodobne najväčší únik v dejinách technológie však zažil Apple, kedy jeden z jeho softvérových inžinierov nechal v podniku na bare položený iPhone 4, ktorý mal byť predstavený až o tri mesiace.

Zdroj | Android Police

Telefón mal na prvý pohľad vyzerať ako iPhone 3GS, no zvedavý nálezca ho z obalu vybalil a predal portálu Gizmodo. Ten ho nafotil, rozobral a napísal o ňom sériu článkov. Vtedy do redakcie písal vtedajší CEO spoločnosti Steve Jobs, ktorý žiadal o vrátenie „ukradnutého“ smartfónu. Celý prípad si napokon vzala do svojich rúk polícia, ktorá spravila v sídle redakcie raziu a iPhone 4 aj s niekoľkými ďalšími kúskami techniky zabavila.