Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vyskúšali sme výborné hodinky Huawei Watch GT3, ktoré lákajú svojou eleganciou

Vyskúšali sme výborné hodinky Huawei Watch GT3, ktoré lákajú svojou eleganciou
TECHBOX
Vyskúšali sme výborné hodinky Huawei Watch GT3, ktoré lákajú svojou eleganciou

Huawei už v minulosti potvrdil, že vie urobiť kvalitné smart hodinky za rozumnú cenu s množstvom funkcií, ktoré navyše dobre vyzerajú. Huawei Watch GT3 nie sú výnimkou.

Už minulý rok testovaný model Huawei Watch GT2 Pro dokázal, že kombinácia prémiového dizajnu a bohatých funkcií funguje. Tento rok Huawei posunul latku ešte vyššie.

Po dizajnovej stránke ide o jedny z najkrajších inteligentných hodiniek, ktoré sme mali možnosť v redakcii testovať. Kvalitné materiály si všimnete už pri kovovom remienku, kde môžete vidieť dôraz na detaily. Konkrétne sme testovali edíciu Elegant Edition with Milanese Strap.

Prvý dojem z hodiniek je luxusný a budete si myslieť, že ide o drahé hodinky za niekoľko stoviek €. Opak je však pravdou. Huawei Watch GT3 si kúpite za výbornú cenu 249 € (46 mm model) alebo 229 € (42 mm model). Nami testovaný 42 mm model s vylepšeným remienkom stojí 299 €.

Pozrite si

Huawei Watch 3 Pro – konečne poriadne smarthodinky!

Huawei Watch GT 3 ponúkajú AMOLED Colour displej s uhlopriečkou 1,32″ alebo 1,43″. Hodinky majú 32 MB RAM a 4 GB internú pamäť, na ktorú si môžete ukladať svoju obľúbenú hudbu. Následne si stačí hodinky spárovať s bezdrôtovými slúchadlami a môžete pri behu či inom športe počúvať vaše obľúbené motivačné skladby prípadne podcasty. Ovládanie je jednoduché cez dotykový displej.

Po spustení hodiniek vás privíta HarmonyOS 2.0 operačný systém, ktorý ukázal svoje kvality už pri modeli Huawei Watch 3 Pro. Či už ide o intuitívne ovládanie alebo prehľadné rozhranie a bohaté funkcie, operačný systém funguje perfektne. Hodinky ponúkajú kombináciu dotykového a hardvérového ovládania cez dve tlačidlá – programovateľného a otočnej korunky podobnej ako poznáme z hodiniek od Apple.

Samozrejme nechýba senzor GPS, ktorý vás bude sprevádzať pri viac ako 100 tréningových režimoch. Huawei je na ponuku športových režimov špecialista a z intuitívneho menu si viete vybrať známe aj menej známe športové aktivity. Okrem behu, cyklistiky či plávania tu nechýba joga či turistika.

Keďže v redakcii milujeme turistiku, potešilo nás, že hodinky si zachovali funkciu „cesta späť“, ktorá vás odnaviguje späť po trase, akou ste prišli na základe GPS v prípade, že sa stratíte. Skvelou funkciou je aj osobný tréner, ktorý disponuje umelou inteligenciou.

Pozrite si

Nové hodinky Huawei Watch GT2 Pro zvládnu aj výstup na Chopok

Na prvotné spustenie hodiniek je nutné si stiahnuť aplikáciu Huawei Health, ktorú si v priebehu niekoľkých sekúnd prepojíte s hodinkami. Práve v aplikácii nájdete štatistiky o vašej aktivite a tiež možnosť si z rozhrania smartfónu do hodiniek stiahnuť dodatočné aplikácie či pozadia ciferníkov.

Problematické sú akurát aplikácie tretích strán, ktoré si kvôli obmedzeniam Huawei do hodiniek nestiahnete. Ako majiteľa iPhonu ma však potešilo prepojenie appky Huawei Health s Apple Health.

Výbornou funkciou je plánovač cvičení, ktorý vás bude motivovať vo vašich novoročných predsavzatiach.

Oproti predchádzajúcim modelom, ponúkajú Huawei Watch GT3 aj vylepšený snímač srdcovej frekvencie. Ten vám bude ako zvyčajne robiť spoločnosť pri každej športovej aktivite, kde na základe vašich údajov bude vyhodnocovať, či sa iba zahrievate alebo už spaľujete kalórie.

Zmenou prešiel aj snímač okysličenia krvi (SpO2), ktorý je vylepšený. Hodinky nám počas testovania monitorovali aj spánok či hladinu stresu krvi. Pokiaľ je vysoká, môžete si ju znížiť dychovým cvičením.

V súčasnosti sú populárne dychové cvičenia a otužovanie podľa metódy Wima Hofa. Hodinky tak môžete ideálne využiť práve na túto metódu. Ráno si spustíte dychové cvičenia a následne si stopkami zmeriate, koľko vydržíte v studenej sprche či jazere.

Samozrejmosťou je vodeodolnosť do hĺbky až 50 metrov. Hodinky tak môžete bez problémov vziať na tréning plávania. Vďaka integrácii GPS tu nájdete aj navigáciu a predpoveď počasia. Užitočnou funkciou, najmä počas pandemického obdobia, je snímač teploty pokožky.

Z ostatných smart funkcií si prídete na svoje pokiaľ ide o telefonovanie, keďže hodinky disponujú zabudovaným reproduktorom, cez ktorý viete počúvať hudbu, ale aj vybavovať telefonáty. Cez zabudovaný reproduktor vám hodinky zároveň budú oznamovať stav vašej športovej aktivity.

Čo sa týka výdrže batérie, hodinky ponúkajú výdrž 14 dní na jedno nabitie (46 mm model). Nami testovaný 42 mm model ponúka 7-dňovú výdrž. V prípade, že sa vám hodinky aj vybijú, stačí im 10 minút cez rýchlonabíjačku a získate 20 % batérie.

Pozrite si

Huawei Watch GT2 Pro: Parádna výdrž, bezdrôtové nabíjanie a vlastný OS

Pokiaľ ešte nemáte darček pre vašu polovičku, Huawei Watch GT3 vám môžeme len odporučiť. Okrem štýlového doplnku darujete športového motivátora, ktorý zároveň dokáže zmerať kľúčové hodnoty.

V redakcii sme mali možnosť testovať takmer všetky smart hodinky od Huawei a množstvo ďalších modelov od konkurencie. Napriek tomu sa nebojíme vyhlásiť, že Huawei Watch GT3 patria medzi špičku medzi inteligentnými hodinkami na našom trhu.